Головна » Для відпочинку » Це цікаво » Карантин вихідного дня: повна інфо про нові обмеження
Це цікаво

Карантин вихідного дня: повна інфо про нові обмеження

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

 Кабінет Міністрів України погодив рішення щодо запровадження карантину “вихідного дня”, який діятиме з 14 листопада до 30 листопада 2020 року, а також підтримав перехід до загальнодержавного карантину з обмеженнями, які відповідають “помаранчевому” рівню епідеміологічної небезпеки. Введення повного локдауну в країні неможливе, адже, за розрахунками Міністерства економіки та Міністерства фінансів, цього не витримає українська економіка.

Про це під час брифінгу за підсумками засідання КМУ заявив Міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

“Сьогодні Уряд прийняв низку рішень, що виносилися на розгляд Міністерством охорони здоров’я України. Перше рішення щодо карантинних обмежень, які будуть запроваджуватись на території країни. Ми відходимо від адаптивного карантину: тому у будні дні на території всієї країни запроваджуються ті обмеження, які були притаманні “помаранчевому” рівню епідеміологічної небезпеки. Адже зростання рівня захворюваності на COVID-19 відбувається по всій Україні”,

— поінформував очільник МОЗ.

Крім цього, для покращення епідемічної ситуації в країні та запобігання колапсу медичної системи впроваджується карантин “вихідного дня”, який діятиме з 00:00 суботи до 00:00 понеділка.

“COVID-19 розповсюджується нашою країною ураганними темпами. Аналогічна ситуація спостерігається в європейських країнах, і вони переходять до повного локдауну. Це — найкращий спосіб для стримування захворюваності на коронавірусну хворобу. Проте економіка України локдауну не витримає, згідно з тими розрахунками, які дає нам Мінекономіки та Мінфін – бізнес збанкрутує, люди залишаться без роботи та коштів. Отже, з метою розірвати ланцюг зараження прийнято рішення щодо запровадження карантину “вихідного дня”, — пояснив Максим Степанов.

Зокрема, у вихідні дні до обмежень, що передбачені у будні дні, додатково буде заборонено:

  • приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері громадського харчування;
  • приймання відвідувачів у торговельно-розважальних центрах;
  • приймання відвідувачів в інших закладах розважальної діяльності;
  • приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері торговельного і побутового обслуговування населення, крім:

– торгівлі продуктами харчування в магазинах, 60% торговельної площі яких призначені для торгівлі продуктами харчування, пальним, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, ветеринарними препаратами, кормами;

– провадження діяльності з надання фінансових послуг, діяльності фінансових установ і діяльності з інкасації та перевезення валютних цінностей, діяльності операторів –

– поштового зв’язку, а також медичної практики, ветеринарної практики, діяльності автозаправних комплексів (без зон харчування), діяльності з технічного обслуговування та ремонту транспортних засобів;

– діяльність закладів культури і проведення культурних масових заходів, окрім роботи суб’єктів господарювання, пов’язаної з виробництвом аудіовізуальних творів, зокрема здійснення кіно- та відеозйомки, за умови обмеження доступу до місця зйомки;

– діяльність спортивних залів, фітнес-центрів, басейнів.

Забороняють масові заходи за участю більше 20 осіб, заповненість більше 50% місць у театрах та кінотеатрах, громадському транспорті. Заборона дискотек, закладів харчування з організацією дозвілля, роботу після 22:00 до 7:00 ресторанів і кафе; планових госпіталізацій.

При цьому повністю забороняється проведення дискотек, робота нічних клубів та розважальних закладів, діяльність закладів громадського харчування із організацією дозвілля – ресторанів, кафе, барів, закусочних.

Під забороною і перевезення пасажирів громадським транспортом на міських, приміських, внутрішньообласних, міжобласних маршрутах у кількості більше, ніж кількість місць для сидіння, передбаченої технічною характеристикою транспортного засобу.

Заборонено роботу після 22 до 7:00 кафе і ресторанів, крім адресної доставки та замовлення на винос.

Розміщення відвідувачів в закладах громадського харчування можливо лише на відстані менше 2 метрів між місцями для сидіння за сусідніми столиками і більше 4 осіб за столом без урахування дітей у віці до 18 років.

Крім того, відвідувачі повинні заходити в заклад і пересуватися по ньому з одягненими засобами індивідуального захисту, які прикривають рот і ніс.

 

Також вводиться час для пенсіонерів. Він буде діяти з 10:00 до 12:00 на об’єктах торгівлі, в органах влади і т.д.

В Україні також ввели карантин вихідного дня. Вводиться жорсткий карантин з 00:00 суботи до 00:00 понеділка, тобто кожен уїк-енд.

Лишаються працювати продуктові магазини, аптеки, АЗС, об’єкти торгівлі засобами гігієни, ветеринарними препаратами і кормами; фінансові установи, СТО, доставка їжі. В звичайному порядку буде здійснюватися інкасація та перевезення валютних цінностей.

Як працюватиме пасажирський транспорт в Україні в умовах загальнодержавного карантину та карантину вихідного дня.

Про це  міністр інфраструктури Владислав Криклій пояснив у своєму телеграм-каналі за підсумками засідання Уряду сьогодні, 11 листопада.

“Автотранспорт, у тому числі маршрутні таксі, тролейбуси, трамваї та залізниця перевозитимуть пасажирів у кількості місць для сидіння. Це стосується міського, приміського, міжміського, внутрішньообласного та міжобласного сполучення. Внутрішні авіаперевезення здійснюватимуться без обмежень. А під час авіаподорожей за кордон перевіряйте умови в’їзду/виїзду, встановлені для українських громадян країною, куди прямує пасажир”,

– прокоментував ситуацію Владислав Криклій.

Разом з тим, за словами Міністра, на час карантину вихідного дня робота громадського транспорту не зупинятиметься.


Поділіться з друзями - підтримайте проект