Головна » Бухгалтеру » Консультації » Копії документів до заяви (Д 8) декларації з ПДВ зі скаргою на постачальника подаємо в паперовій формі
Консультації

Копії документів до заяви (Д 8) декларації з ПДВ зі скаргою на постачальника подаємо в паперовій формі

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Як платником податку на додану вартість мають подаватися скановані копії документів, що додаються до заяви зі скаргою на постачальника про відмову надати податкову накладну (порушення порядку заповнення та/або порядку реєстрації податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних) (Д8)?

У відповіді фахівці головного фіскального органу відповідують, що згідно з п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року N 2755-VI, зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ), у разі порушення продавцем/покупцем товарів/послуг порядку заповнення та/або порядку реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної (далі – ЄРПН) та/або розрахунку коригування покупець/продавець таких товарів/послуг має право додати до податкової декларації за звітний податковий період заяву із скаргою на такого продавця/покупця. Таке право зберігається за ним протягом 365 календарних днів, що настають за граничним терміном подання податкової декларації за звітний (податковий) період, у якому не надано податкову накладну або порушено порядок її заповнення та/або порядок реєстрації в ЄРПН. До заяви додаються копії товарних чеків або інших розрахункових документів, що засвідчують факт сплати податку у зв’язку з придбанням таких товарів/послуг або копії первинних документів, складених відповідно до Закону України “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні”, що підтверджують факт отримання таких товарів/послуг.

Надходження такої заяви із скаргою є підставою для проведення документальної позапланової виїзної перевірки зазначеного продавця для з’ясування достовірності та повноти нарахування ним зобов’язань з податку за такою операцією.

Форму податкової декларації з податку на додану вартість та Порядок її заповнення затверджено наказом Міністерства фінансів України від 23.09.2014 N 966, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 14.10.2014 за N 1267/26044, із змінами та доповненнями (далі – Порядок N 966).

Читати по темі:  Роз’яснює ДПС: підтверджуючі документи при отриманні допомоги на лікування

Відповідно до п. 17 розд. III Порядку N 966 у разі, зокрема, порушення постачальником порядку заповнення та/або порядку реєстрації в ЄРПН податкових накладних до декларації з податку на додану вартість (далі – ПДВ) додаються заява про відмову постачальника надати податкову накладну (порушення ним порядку заповнення та/або порядку реєстрації в ЄРПН) за формою згідно з (Д8) (додаток 8 до податкової декларації з ПДВ) та скановані копії документів, передбачених п. 201.10 ст. 201 ПКУ.

У зв’язку з тим, що на сьогодні не реалізовано технічну можливість процедури подання в електронній формі разом з податковою декларацією з ПДВ сканованих копій документів, що додаються до заяви зі скаргою на постачальника про відмову надати податкову накладну (порушення порядку заповнення та/або порядку реєстрації податкової накладної в ЄРПН) (Д8) (додатка 8 до податкової декларації з ПДВ), то такі копії документів подаються платниками ПДВ до контролюючого органу за місцем податкового обліку на паперових носіях у термін, визначений для подання податкової декларації з ПДВ.

По материалам: Підрозділ 101.27 ЗІР


Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Події

жовтень, 2020

X