Головна » Бухгалтеру » Консультації » Копії документів до заяви (Д 8) декларації з ПДВ зі скаргою на постачальника подаємо в паперовій формі
Консультації

Копії документів до заяви (Д 8) декларації з ПДВ зі скаргою на постачальника подаємо в паперовій формі

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Як платником податку на додану вартість мають подаватися скановані копії документів, що додаються до заяви зі скаргою на постачальника про відмову надати податкову накладну (порушення порядку заповнення та/або порядку реєстрації податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних) (Д8)?

У відповіді фахівці головного фіскального органу відповідують, що згідно з п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року N 2755-VI, зі змінами та доповненнями (далі — ПКУ), у разі порушення продавцем/покупцем товарів/послуг порядку заповнення та/або порядку реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної (далі — ЄРПН) та/або розрахунку коригування покупець/продавець таких товарів/послуг має право додати до податкової декларації за звітний податковий період заяву із скаргою на такого продавця/покупця. Таке право зберігається за ним протягом 365 календарних днів, що настають за граничним терміном подання податкової декларації за звітний (податковий) період, у якому не надано податкову накладну або порушено порядок її заповнення та/або порядок реєстрації в ЄРПН. До заяви додаються копії товарних чеків або інших розрахункових документів, що засвідчують факт сплати податку у зв’язку з придбанням таких товарів/послуг або копії первинних документів, складених відповідно до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», що підтверджують факт отримання таких товарів/послуг.

Надходження такої заяви із скаргою є підставою для проведення документальної позапланової виїзної перевірки зазначеного продавця для з’ясування достовірності та повноти нарахування ним зобов’язань з податку за такою операцією.

 

Форму податкової декларації з податку на додану вартість та Порядок її заповнення затверджено наказом Міністерства фінансів України від 23.09.2014 N 966, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 14.10.2014 за N 1267/26044, із змінами та доповненнями (далі — Порядок N 966).

Читати по темі:  Як заявити митну вартість товарів?

Відповідно до п. 17 розд. III Порядку N 966 у разі, зокрема, порушення постачальником порядку заповнення та/або порядку реєстрації в ЄРПН податкових накладних до декларації з податку на додану вартість (далі — ПДВ) додаються заява про відмову постачальника надати податкову накладну (порушення ним порядку заповнення та/або порядку реєстрації в ЄРПН) за формою згідно з (Д8) (додаток 8 до податкової декларації з ПДВ) та скановані копії документів, передбачених п. 201.10 ст. 201 ПКУ.

У зв’язку з тим, що на сьогодні не реалізовано технічну можливість процедури подання в електронній формі разом з податковою декларацією з ПДВ сканованих копій документів, що додаються до заяви зі скаргою на постачальника про відмову надати податкову накладну (порушення порядку заповнення та/або порядку реєстрації податкової накладної в ЄРПН) (Д8) (додатка 8 до податкової декларації з ПДВ), то такі копії документів подаються платниками ПДВ до контролюючого органу за місцем податкового обліку на паперових носіях у термін, визначений для подання податкової декларації з ПДВ.

По материалам: Підрозділ 101.27 ЗІР

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Додати коментар

Клікніть, щоб прокоментувати

3 × 2 =

Наша розсилка

Опитування

Нужен ли на вашем предприятии "Платежный календарь"

Платежный календарь представляет собой плановый финансовый документ, обеспечивающий ежедневное управление поступлением и расходованием денежных средств предприятия.

Випадкова цитата

Небывалая толщина этого отчета защищала его от опасности быть прочитанным

Копії документів до заяви (Д 8) декларації з ПДВ зі скаргою на постачальника подаємо в паперовій формі

Час читання: 4 min
0

Поділитися з другом