Слишком долгая загрузка. Просто закройте это окно
Вітаємо Вас на нашому порталі
Головна » Для завантаження » Нормативка » Нормативна база бухгалтера
Нормативна база бухгалтера

ЛИСТ ДФС від 20.01.2016 № 1867/99-99-17-02-02-17

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
Час читання:4 хвилин
Print Friendly, PDF & Email
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ЛИСТ
20.01.2016 № 1867/99-99-17-02-02-17
ПРО ЗАСТОСУВАННЯ СПРОЩЕНОЇ СИСТЕМИ ОПОДАТКУВАННЯ
Державна фіскальна служба України у зв'язку з численними зверненнями платників податків щодо застосування спрощеної системи оподаткування в 2016 році з урахуванням змін внесених Законом України від 24 грудня 2015 року №909-VI11 "Про внесення імін до Податковою кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році" (далі - Закон), який набрав чинності з 01 січня 2016 року,.
ПОВІДОМЛЯЄ:
Частиною 1 статті 58 КОНСТИТУЦІЇ України передбачено, що закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи. Офіційне тлумачення цього положення надано Рішенням Конституційного Суду України від 09.02.1999 № 1-рп/99 у справі за конституційним зверненням Національного банку України (справа про звороту дію в часі законів га інших нормативно-правових актів).
Так Конституційним Судом України наголошено, що дію нормативно-правовою акта в часі треба розуміти як таку, що починається з моменту набрання цим актом чинності і припиняється з втратою ним чинності, тобто до події чи факту застосовується той закон або інший нормативно-правовнй акт під час дії якого вони настали або мали місце. Дія закону чи іншого норматпвно-правового акта пошнрюється тільки на ті відносини, які виникли після набуття ним чинності. Це є однією з найважливіших гараитій правової стабільності, впевненості суб'єктів права в тому, що їх правове становище не погіршиться з прийняттям нового закону чи іншого норматнвно-правового акта.
Крім того, відповідно до п. 56.21 ст. 56 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) у разі. коли норма Кодексу чи іншого нормативио-правовоїо акта, виданого на підставі цього Кодексу, або коли норми різних законів чи різних нормативно-правових актів, або коли норми одного і того ж норматнвно-правового акта суперечать між собою та припускають неоднозначне (множинне) трактування прав та обов'язків платників податків або контролюючих оріанів, внаслідок чого є можливість прийняти рішення на користь як платника податків, так і контролюючого органу, рішення приймається на користь платника податків.
У зв'язку з викладеним, у листі ДФС від 18.01.2016 №1527/7/99-90-17-02-02-17 "Про окремі зміни у законодавстві шодо спрощеної системи оподаткування" абзаци третій - п'ятий вилучити та замінити абзацами такого змісту:
"Суб'єкти господарювання - фізичні особи - платники єдиного податку, які в 2015 році отримали доходи понад 5 млн. гри., але не перевищили обсяг доходу 20 млн.грн. не втрачають право застосовувати спрощену систему оподаткування в 2016 році.
Водночас, якщо фізичні особи - підприємці, які застосовують спрощену систему оподаткування протягом 2016 року, отримають доходи обсягом більше 5 мли. грн., такі платники будуть зобов'язані перейти на сплату інших податків і зборів з першого числа місяця, наступного за податковим (ЗВІТНИМ) кварталом, в якому відбулося таке перевищення".
Доручаємо довести зазначений лист до підпорядкованих органів ДФС та платників податків.
ГоловаР.М. Насіров
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Додати коментар

Клікніть, щоб прокоментувати

16 + четыре =

Наша розсилка

Події

Випадкова цитата

Если вы тратите слишком много времени на размышления, вы никогда это не сделаете

ЛИСТ ДФС від 20.01.2016 № 1867/99-99-17-02-02-17

Час читання: 4 min
0

Поділитися з другом