Головна » Для завантаження » Нормативка » Нормативна база бухгалтера » ЛИСТ ДФС від 08.10.2015 р. N 21401/6/99-99-19-03-02-15
Нормативна база бухгалтера

ЛИСТ ДФС від 08.10.2015 р. N 21401/6/99-99-19-03-02-15

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
Print Friendly, PDF & Email
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ ЛИСТ від 08.10.2015 р. N 21401/6/99-99-19-03-02-15 Про розгляд звернення

Державна фіскальна служба України розглянула звернення платника податку щодо коригування податкових зобов'язань у разі повернення товару покупцем - неплатником ПДВ, оплата за який не проводилась, та повідомляє. Згідно з пунктом 185.1 статті 185 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) об'єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання товарів та послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 Кодексу. Зменшення суми податкових зобов'язань платника податку - постачальника в разі зміни суми компенсації вартості товарів/послуг, наданих особам, що не були платниками цього податку на дату такого постачання, дозволяється лише при поверненні раніше поставлених товарів у власність постачальника з наданням отримувачу повної грошової компенсації їх вартості, у тому числі при перегляді цін, пов'язаних з гарантійною заміною товарів, або низькоякісних товарів відповідно до закону або договору (пункт 192.2 статті 192 Кодексу). Відповідно до абзацу третього пункту 201.10 статті 201 Кодексу та пункту 9 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом МФУ від 22.09.2014 N 957, податкові накладні, у разі постачання товарів/послуг отримувачу (покупцю), який не зареєстрований як платник податку, реєструються в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН). Пунктом 192.1 статті 192 Кодексу передбачено, що розрахунки коригування, складені платником податку до податкових накладних, що не видаються отримувачу, що складені до 1 лютого 2015 року, а також складених під час отримання послуг від нерезидента, місцем постачання яких визначено митну територію України, підлягають реєстрації в ЄРПН таким платником податку. У такому випадку постачальник - платник ПДВ має право скласти розрахунок коригування до податкової накладної, складеної при здійсненні операцій з постачання такого товару, та зменшити нараховану суму податкових зобов'язань з ПДВ після реєстрації розрахунку коригування в ЄРПН.

Читати по темі:  ЛИСТ ДФС від 07.08.2015 р. № 29168/7/99-99-19-03-02-17
Розрахунок коригування, складений платником ПДВ до податкової накладної, яка складена на покупця - неплатника ПДВ, відображається у розділі I "Податкові зобов'язання" податкової декларації з ПДВ у відповідному рядку залежно від дати складання податкової накладної, до якої складається розрахунок коригування (до 01.02.2015 чи після 01.02.2015). Голова

 

Р. М. Насіров
 
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Наша розсилка

Події

21
Дек
09:30 - 14:30

Підсумковий бухгалтерський семінар "Теорія і практика головних подій 2017 року" 21.12.17

Конференц-зал бізнес-школи Українського католицького університету
21
Дек
11:00 - 13:00

Вебинар по 1С "Расчет зарплаты: подводим итоги года" 21.12.17

ЛИСТ ДФС від 08.10.2015 р. N 21401/6/99-99-19-03-02-15

Випадкова цитата

Когда долго не убирают урожай, он гниет. Но если все время откладывать дела, их становится только больше

ЛИСТ ДФС від 08.10.2015 р. N 21401/6/99-99-19-03-02-15

Час читання: 3 min
0

Поділитися з другом