Головна » Для завантаження » Нормативка » Нормативна база бухгалтера » ЛИСТ ДФС від 15.03.2016 N 5573/6/99-99-19-03-02-15
Нормативна база бухгалтера

ЛИСТ ДФС від 15.03.2016 N 5573/6/99-99-19-03-02-15

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

ЛИСТ

15.03.2016 N 5573/6/99-99-19-03-02-15

Про розгляд листа
Державна фіскальна служба України розглянула лист платника податку щодо відповідності електронного цифрового підпису, накладеного на податкову накладну філією (структурним підрозділом) підприємства, яка її склала, найменуванню такої філії (структурного підрозділу), зазначеному в податковій накладній, та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), повідомляє.
Відповідно до пункту 201.1 статті 201 Кодексу на дату виникнення податкових зобов’язань платник податку зобов’язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) у встановлений Кодексом термін.
У податковій накладній зазначаються в окремих рядках такі обов’язкові реквізити, як, зокрема, повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім’я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість, – продавця товарів/послуг.
Форма та порядок заповнення податкової накладної затверджені наказом Міністерства фінансів України від 22.09.2014 р. N 957 зі змінами та доповненнями (далі – Порядок N 957).
Згідно з пунктом 1 Порядку N 957, якщо не зареєстровані платниками податку на додану вартість філії та інші структурні підрозділи платника податку самостійно здійснюють постачання товарів/послуг та проводять розрахунки з постачальниками/споживачами, то зареєстрований платник податку, до складу якого входять такі структурні підрозділи, може делегувати філії або структурному підрозділу право складання податкових накладних. Для цього платник податку повинен кожній філії та кожному структурному підрозділу присвоїти окремий цифровий номер, про що має письмово повідомити контролюючий орган за місцем його реєстрації як платника податку на додану вартість.
При складанні податкової накладної філією чи іншим структурним підрозділом платника податку в графі “Продавець” податкової накладної зазначаються найменування головного підприємства, зареєстрованого як платник податку, що визначене статутними документами, та найменування такої філії (структурного підрозділу).
Пунктом 5 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 року N 1246 зі змінами і доповненнями (далі – Порядок N 1246), встановлено, що для делегування права підпису податкової накладної та/або розрахунку коригування іншій посадовій особі платник податку отримує засоби електронного цифрового підпису в акредитованих центрах сертифікації ключів для такої особи та подає контролюючому органові за місцем реєстрації посилені сертифікати електронного цифрового підпису зазначеної особи. У такому разі електронні цифрові підписи посадових осіб платника податку накладаються у такому порядку: першим – електронний цифровий підпис посадової особи, якій делеговано право підпису податкової накладної та/або розрахунку коригування; другим – електронний цифровий підпис, що є аналогом відбитка печатки платника податку (за наявності).
Відповідно до пункту 7 Порядку N 1246 після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронній формі до ДФС здійснюється їх розшифрування, перевіряється електронний цифровий підпис, визначається відповідність електронного документа формату (стандарту), затвердженому в установленому порядку, та у разі відсутності причин для відмови проводиться їх реєстрація.
Таким чином, податкова накладна може бути зареєстрована в ЄРПН лише після перевірки ДФС електронного цифрового підпису, накладеного на неї.
Пунктом 201.10 статті 201 Кодексу визначено, що податкова накладна, складена та зареєстрована в ЄРПН платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.
Податкова накладна, що містить помилки в реквізитах, визначених пунктом 201.1 цієї статті (крім коду товару згідно з УКТ ЗЕД), які не заважають ідентифікувати здійснену операцію, її зміст (товар/послугу, що постачаються), період, сторони та суму податкових зобов’язань, є підставою для віднесення покупцем сум податку до податкового кредиту.

Голова Р. М. Насіров


Поділіться з друзями - підтримайте проект