Головна » Для завантаження » Нормативка » Нормативна база бухгалтера » ЛИСТ ДФС від 17.09.2015 р. № 8781/Ч/99-99-19-03-02-14
Нормативна база бухгалтера

ЛИСТ ДФС від 17.09.2015 р. № 8781/Ч/99-99-19-03-02-14

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 17.09.2015 р. № 8781/Ч/99-99-19-03-02-14

Щодо порядку реєстрації у ЄРПН розрахунків коригування до податкових накладних, складених до 1 лютого 2015 року

Державна фіскальна служба України розглянула звернення платника податку щодо порядку реєстрації у Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) розрахунків коригування до податкових накладних, складених до 1 лютого 2015 року, та повідомляє.

Законом України від 16 липня 2015 року № 643-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість», зокрема, змінено норми Податкового кодексу України (далі – Кодекс), які визначають порядок реєстрації в ЄРПН розрахунків коригування до податкових накладних.

Згідно з пунктом 192.1 статті 192 Кодексу, якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов’язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню на підставі розрахунку коригування до податкової накладної, складеному в порядку, встановленому для податкових накладних, та зареєстрованому в ЄРПН.

Розрахунок коригування, складений постачальником товарів/послуг до податкової накладної, яка видана їх отримувачу-платнику податку, підлягає реєстрації в ЄРПН:

постачальником (продавцем) товарів/послуг, якщо передбачається збільшення суми компенсації їх вартості на користь такого постачальника або якщо коригування кількісних та вартісних показників у підсумку не змінює суму компенсації;

отримувачем (покупцем) товарів/послуг, якщо передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, для чого постачальник надсилає складений розрахунок коригування отримувачу. При цьому постачальник товарів/послуг має право зменшити суму податкових зобов’язань за таким розрахунком коригування після його реєстрації в ЄРПН отримувачем.

Читати по темі:  ЛИСТ ДФС від 03.04.2015 р. № 7085/6/99-99-19-03-01-15

Розрахунки коригування, складені платником податку до податкових накладних, що не видаються отримувачу, що складені до 1 лютого 2015 року, а також складених під час отримання послуг від нерезидента, місцем постачання яких визначено митну територію України, підлягають реєстрації в ЄРПН таким платником податку.

Крім того, пунктом 2001.3 статті 2001 Кодексу встановлено, що показники формули, за якою визначається сума, на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в ЄРПН, обраховуються з 1 липня 2015 року. Під час обрахунку показників ΣНаклОтр (сума ПДВ за отриманими податковими накладними) та ΣНаклВид (сума ПДВ за виданими податковими накладними) також використовуються розрахунки коригування, складені починаючи з 1 липня 2015 року та зареєстровані в ЄРПН, до податкових накладних, складених до 1 липня 2015 року, що підлягали наданню покупцям-платникам податку.

Таким чином, розрахунок коригування, що передбачає зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, складений починаючи з 01.07.2015, до податкової накладної, складеної до 01.07.2015 (у тому числі і до 01.02.2015), на покупця – платника податку, підлягає реєстрації в ЄРПН отримувачем (покупцем) таких товарів/послуг.

Голова

Р.М. Насіров

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Наша розсилка

  • ІІ ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ З’ЇЗД КАДРОВИКІВ. 19-30 червня 2017 р.

    19.06.2017Видавництво «Професійні видання»

Опитування

Якою бухгалтерською програмою ви користуєтесь?

Випадкова цитата

Конторская книга одной небезызвестной конторы содержала всего две графы:

«Приход» и «В расход»

ЛИСТ ДФС від 17.09.2015 р. № 8781/Ч/99-99-19-03-02-14

Час читання: 5 min
0

Поділитися з другом