Головна » Для завантаження » Закони, положення, нормативи » Листи Мінфіна » Лист Мінфіну до ДФС стосовно реєстрації ПН – строк 1095 днів
Листи Мінфіна

Лист Мінфіну до ДФС стосовно реєстрації ПН – строк 1095 днів

Поділіться з друзями - підтримайте проект

МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ

ЛИСТ

31.01.2018 N 11310-09-10/2681

Державній фіскальній службі України

Про розгляд листа

Міністерство фінансів України розглянуло лист Державної фіскальної служби України від 15.01.2018 р. N 138/4/99-99-15-03-02-13 щодо застосування окремих норм Закону України від 9 листопада 2017 року N 2198-VIII “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо стабілізації розрахунків на Оптовому ринку електричної енергії України” (далі – Закон N 2198) та повідомляє.

Законом N 2198 знято обмеження (365 календарних днів) для можливості реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) податкових накладних, складених починаючи з 01 липня 2015 року.

Так, відповідно до абзацу вісімнадцятого пункту 201.10 статті 201 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) платник податку має право зареєструвати в ЄРПН податкову накладну та/або розрахунок коригування, складені починаючи з 1 липня 2015 року, в яких загальна сума податку не перевищує суму, обчислену відповідно до пункту 200-1.3 статті 200-1 Кодексу.

Одночасно Законом N 2198 надано можливість платникам податку включати до податкового кредиту суми податку, які зазначені у податкових накладних, зареєстрованих в ЄРПН, протягом 1095 календарних днів з дати їх складення.

Слід зазначити, що згідно з пунктом 198.6 статті 198 Кодексу не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв’язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені зареєстрованими в ЄРПН податковими накладними / розрахунками коригування.

При цьому, якщо платник податку не включив у відповідному звітному періоді до податкового кредиту суму податку на додану вартість на підставі отриманих податкових накладних / розрахунків коригування до таких податкових накладних, зареєстрованих в ЄРПН, таке право зберігається за ним протягом 1095 календарних днів з дати їх складення.

Суми податку, сплачені (нараховані) у зв’язку з придбанням товарів/послуг, зазначені в податкових накладних / розрахунках коригування до таких податкових накладних, зареєстрованих в ЄРПН з порушенням строку реєстрації, включаються до податкового кредиту за звітний податковий період, в якому зареєстровано податкові накладні / розрахунки коригування до таких податкових накладних в ЄРПН, але не пізніше ніж через 1095 календарних днів з дати складення податкових накладних / розрахунків коригування до таких податкових накладних, у тому числі для платників податку, які застосовують касовий метод.

Таким чином, у разі дотримання вищезазначених вимог Кодексу платник податку має право зареєструвати в ЄРПН податкову накладну / розрахунок коригування, складені починаючи з 1 липня 2015 року, протягом 1095 календарних днів з дати їх складення.

Водночас зазначаємо, що згідно із Положенням Про Державну фіскальну службу України, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21.05.2014 р. N 236, ДФС надає відповідні консультації з порушених питань згідно з Кодексом.

Державний секретар

Є. Капінус

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.


Поділіться з друзями - підтримайте проект

Додати коментар

Клікніть, щоб прокоментувати

four × 1 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Пошук від Google

Наша розсилка

Мудра думка

Ничто никогда не строится в срок и в пределах сметы

— Принцип О’Брайена

Події

Ми в Instagram

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: