Головна » Для завантаження » Нормативка » Нормативна база HR » ЛИСТ МінСоцПолітики від 06.05.2015 р. № 282/18/99-15
Нормативна база HR

ЛИСТ МінСоцПолітики від 06.05.2015 р. № 282/18/99-15

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

   ЛИСТ   

   від 06.05.2015 р. № 282/18/99-15   

   Про розміри допомоги по тимчасовій непрацездатності та оплату перших п’яти днів тимчасової непрацездатності

Департамент соціального страхування та партнерства Мінсоцполітики розглянув лист Профспілки працівників освіти і науки України та повідомляє.
Розміри допомоги по тимчасовій непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві та професійним захворюванням, що виплачується Фондом соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (Фондом соціального страхування України — після завершення процедури його реєстрації) починаючи з шостого дня непрацездатності, визначені статтею 24 Закону України „Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі — Закон).
Допомога по тимчасовій непрацездатності виплачується застрахованим особам залежно від страхового стажу в таких розмірах:

50 відсотків середньої заробітної плати (доходу) — застрахованим особам, які мають страховий стаж до трьох років;
60 відсотків середньої заробітної плати (доходу) — застрахованим особам, які мають страховий стаж від трьох до п’яти років;
70 відсотків середньої заробітної плати (доходу) — застрахованим особам, які мають страховий стаж від п’яти до восьми років;
100 відсотків середньої заробітної плати (доходу) — застрахованим особам, які мають страховий стаж понад вісім років;
100 відсотків середньої заробітної плати (доходу) — застрахованим особам, віднесеним до 1-4 категорій осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи; одному з батьків або особі, що їх замінює та доглядає, хвору дитину віком до 14 років, яка потерпіла від Чорнобильської катастрофи; ветеранам війни та особам, на яких поширюється чинність Закону України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”; особам, віднесеним до жертв нацистських переслідувань відповідно до Закону України „Про жертви нацистських переслідувань”; донорам, які мають право на пільг), передбачену статтею 10 Закону України „Про донорство крові та її компонентів”.

Читати по темі:  КОДЕКС ЗАКОНІВ ПРО ПРАЦЮ УКРАЇНИ (Частина 2)

Частиною другою статті 22 Закону визначено, що оплата перших п’яти днів тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві, здійснюється за рахунок коштів роботодавця у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Оплата перших п’яти днів тимчасової непрацездатності регулюється постановою Кабінету Міністрів України від 06.05.2001 № 439 „Про затвердження Порядку оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві, за рахунок коштів підприємства, установи, організації”.

Відповідно до зазначеного Порядку дні тимчасової непрацездатності застрахованій особі оплачуються залежно від страхового стажу в розмірах:

60 відсотків середньої заробітної плати — особі, яка має страховий стаж до п’яти років;

80 відсотків середньої заробітної плати — особі, яка має страховий стаж від п’яти до восьми років;

100 відсотків середньої заробітної плати — особі, яка має страховий с таж понад вісім років;

100 відсотків середньої заробітної плати — особам, віднесеним до 1-4 категорій осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи; ветеранам війни та особам, на яких поширюється чинність Закону України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”.

Перший заступник Голови Державної прикордонної служби України — директор     Департаменту охорони державного кордону

М. Зацерковний
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Наша розсилка

  • ІІ ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ З’ЇЗД КАДРОВИКІВ. 19-30 червня 2017 р.

    19.06.2017Видавництво «Професійні видання»

Опитування

Якою бухгалтерською програмою ви користуєтесь?

Випадкова цитата

Если у тебя нет своей цели в жизни, то ты будешь работать на того, у кого она есть

ЛИСТ МінСоцПолітики від 06.05.2015 р. № 282/18/99-15

Час читання: 5 min
0

Поділитися з другом