Головна » Для завантаження » Нормативка » Нормативна база HR » ЛИСТ МінСоцПолітики від 18.06.2013 р. № 512/13/155-13
Нормативна база HR

ЛИСТ МінСоцПолітики від 18.06.2013 р. № 512/13/155-13

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
Print Friendly, PDF & Email
МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИЛИСТвід 18.06.2013 р. № 512/13/155-13
Департамент заробітної плати та умов праці розглянув Ваш лист щодо роботи у нічний час і повідомляє.Відповідно до статті 54 КЗпП України при роботі в нічний час встановлена тривалість роботи (зміни) скорочується на одну годину. Це правило не поширюється на працівників, для яких уже передбачено скороченим робочого часу (пункт 2 частини першої і частина третя статті 51).Тривалість нічної роботи зрівнюється з денною в тих випадках, коли це необхідно за умовами виробництва, зокрема, у безперервних виробництвах, а також на змінних роботах при шестиденному робочому тижні з одним вихідним днем.Нічним вважається час з 10 години вечора до 6 години ранку.При роботі у нічний час може скорочуватися лише тривалість зміни, а тижнева норма годин робочого часу не скорочується. Тобто, в одну ніч тривалість роботи може бути скорочена на одну годину, а через декілька днів на цей же час має бути продовжена тривалість роботи у денний час. Тому, скорочення тривалості роботи у нічний час провадиться в межах встановленого працівнику режиму робочого часу. Графіки змінності мають забезпечити відпрацювання 40-годинного робочого тижня.Тривалість роботи не скорочується у разі, коли працівник прийнятий для роботи лише у нічні зміни.Тривалість нічної роботи зрівнюється з денною у тих випадках, коли це необхідно за умовами виробництва, зокрема у безперервних виробництвах, а також на змінних роботах при шестиденному робочому тижні з одним вихідним днем.Ведення табельного обліку робочого часу на підприємствах, в установах і організаціях регламентується наказом Держкомстату України від 05.12.2008 № 489 «Про затвердження типових форм первинної облікової документації зі статистики праці». У табелі обліку використання робочого часу робляться відмітки про фактично відпрацьований час, відпрацьовані за місяць години, в тому числі надурочні, вечірні, нічні години роботи, а також години роботи у святкові та неробочі дні та ін. За роботу у нічний час працівники отримують підвищену оплату. Підвищена оплата за роботу у нічний час відноситься до державних норм з оплати праці, які є обов'язковими для застосування підприємствами, установами, організаціями усіх форм власності та фізичними особами, які використовують найману працю.Відповідно до статті 108 Кодексу законів про працю України робота у нічний час (з 22 години до 6 години ранку) оплачується у підвищеному розмірі, встановленому генеральною (галузевою (регіональною) угодами та колективним договором, але не нижче 20 відсотків тарифної ставки (окладу) за кожну годину роботи у нічний час.Отже, розмір доплати за роботу у нічний час Ви визначаєте самостійно, але він повинен бути не нижчим 20 відсотків тарифної ставки (окладу) за кожну годину роботи у цей час.Директор Департаменту                                                                                                                                     О. Товстенко
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Наша розсилка

Випадкова цитата

Хочешь иметь столько денег,чтобы хватало тебе и твоей семье – работай сам… Хочешь обеспечить свои будущие поколения – заставь людей работать на себя

ЛИСТ МінСоцПолітики від 18.06.2013 р. № 512/13/155-13

Час читання: 5 min
0

Поділитися з другом