Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства » Ініціативи законотворців » Не для платників єдиного податку з 20 грудня 2017 р.поріг річного обсягу розрахункових операцій без застосування РРО – 500 тис. грн.
Ініціативи законотворців

Не для платників єдиного податку з 20 грудня 2017 р.поріг річного обсягу розрахункових операцій без застосування РРО – 500 тис. грн.

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Що сталося?

Нагадаємо, що 18 грудня відбулося промислово-дерегуляційне засідання Уряду, присвячене покращенню бізнес-клімату та розвитку промисловості в Україні. На ньому, серед іншого, прийнято рішення щодо лібералізації умов використання касових апаратів. 

Так, постановою КМУ від 18.12.2017 р. №984  внесено зміни до постанови КМУ від 23.08.2000 р. № 1336 «Про забезпечення реалізації статті 10 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

Насамперед зауважимо, що на фізосіб-“єдинників”, крім тих, хто торгує підакизними товарами, правила застосування РРО за переліком №1336 не поширюються. Для них встановлено п. 296.10 ПКУ окремі правила застосування РРО. 

За ними РРО не застосовуються платниками єдиного податку:

 • I групи;
 • II і III груп (фізичні особи – підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 000 000 гривень. У разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1 000 000 грн., застосування РРО для такого платника єдиного податку є обов’язковим. Застосування РРО розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом дії свідоцтва платника єдиного податку.

Норми цього пункту не поширюються на платників єдиного податку, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту.

Що змінюється?

Встановлено граничний розмір річного обсягу розрахункових операцій з продажу товарів (надання послуг), у разі перевищення якого застосування РРО є обов’язковим, у розмірі:

– 500 тис. грн (замість 250 тис. грн) для таких видів діяльності:

 • роздрібна торгівля через засоби пересувної торговельної мережі (автомагазини, авторозвозки, автоцистерни, цистерни, бочки, бідони, низькотемпературні лотки-прилавки, візки, розноски, лотки, столики), що розташовані за межами стаціонарних приміщень;
 • роздрібна торгівля на ринках, ярмарках (за винятком розташованих на їх території магазинів, кіосків, палаток, павільйонів, приміщень контейнерного типу;
 • продаж страв та безалкогольних напоїв у буфетах вищих навчальних закладів, у їдальнях і буфетах підприємств УТОС та УТОГ;
 • роздрібна торгівля, громадське харчування та побутове обслуговування на території закритих військових гарнізонів і містечок, а також військових частин, розташованих у межах сіл;
 • надання послуг бібліотеками;
 • продаж предметів релігійно-обрядової атрибутики та надання обрядових послуг релігійними організаціями;
 • роздрібна торгівля насінням у кіосках на території сіл та селищ міського типу;
 • провадження діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг суб’єктами підприємницької діяльності на території сіл і селищ міського типу, яким згідно з Законом України «Про статус гірських населених пунктів в Україні» надано статус гірських;
 • надання медичних послуг виїзними бригадами та медичне обслуговування вдома у замовника;
 • приймання від населення та реалізація через бджільницькі торговельно-заготівельні пункти продуктів бджільництва, обладнання та інвентарю для пасічників.

– 250 тис. грн на один структурний (відокремлений) підрозділ (пункт продажу товарів (надання послуг) (замість 75 тис. грн) для таких видів дільності:

 • роздрібна торгівля та громадське харчування на території села, що здійснюється підприємствами споживчої кооперації, а також сільськогосподарськими товаровиробниками, які використовують продукцію власного виробництва;
 • роздрібна торгівля медичними і фармацевтичними товарами та надання медичних і ветеринарних послуг на території села.

Також обов’язок застосування РРО встановлено для суб’єктів господарювання, що здійснюють роздрібну торгівлю підакцизними товарами.

Докладно про усі зміни розкажемо в аналітичній статті, яку вже готують фахівці редакції “Дебету-Кредиту”. Стежте за оновленням новин!

З якого часу діють ці зміни?

Постанова №984  набирає чинності з дня її опублікування (тобто 20 грудня 2017 року).

Підпункти 2 і 6 пункту 2 змін, затверджених цією постановою, наберуть чинності через шість місяців після набрання чинності цією постановою.


Поділіться з друзями - підтримайте проект
X