Головна » Бухгалтеру » Консультації » Нова форма звітності з ЄСВ та Порядок її заповнення: дата набрання чинності не визначена
Консультації

Нова форма звітності з ЄСВ та Порядок її заповнення: дата набрання чинності не визначена

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Мінфін наказом від 15.05.2018 р. №511 виклав у новій редакції Порядок формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. 

 Наказ отримав номер і був зареєстрований в Мін’юсті 11 червня 2018 р. за № 692/32144. 

Цей наказ (а отже, і нові форми звітності)  набирає чинності з першого числа місяця, що настає за місяцем його офіційного опублікування. Але в офіційних виданнях наказ так і не опублікований. Отже, якщо Наказ №511 опублікують у липні 2018 року, то він набере чинності з 1 серпня 2018 року. 

Перше звітування за новими формами, у разі оприлюднення Наказу №511 у липні 2018 року, вперше роботодавцям подавати звіт з ЄСВ за новою формою слід буде за серпень 2018 року (у вересні), а підприємцям та самозайнятим особам, а також членам фермерського господарства – за 2018 рік. 

Раніше податківці з приводу початку застосування нової форми звіту з ЄСВ спиралися на  п. 46.6 ПКУ. За цим пунктом до визначення нових форм декларацій (розрахунків), які набирають чинності для складання звітності за податковий період, що настає за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення, є чинними форми декларацій (розрахунків), чинні до такого визначення.

Наразі, думка ДФС щодо першого застосування нових форм саме за Наказом №511 не зрозуміла. Як тільки офіційне роз’яснення щодо цього з’явиться, ми про це обов’язково повідомимо.  

 

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.


Поділіться з друзями - підтримайте проект

Додати коментар

Клікніть, щоб прокоментувати

19 + 15 =

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.

Пошук від Google

Наша розсилка

Мудра думка

Багатьом не подобаються зміни, але ми повинні навчитися приймати їх. Особливо якщо альтернатива змінам — це катастрофа

— Ілон Маск

Події

Нет предстоящих мероприятия в указанный период времени.

Ми в Instagram

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: