Головна » Бухгалтеру » Консультації » Податківці заборонили коригувати ПДВ за замовленням, скасованим неплатником податку
Консультації

Податківці заборонили коригувати ПДВ за замовленням, скасованим неплатником податку

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

В нещодавній індивідуальній податковій консультації фіскали зробили небезпечний висновок: мовляв, при скасуванні неплатником податку замовлення на виконання робіт та частковому поверненні авансу (за вирахуванням витрат, понесених у зв’язку зі скасованим замовленням) виконавець не може зменшити нарахований на попередню оплату ПДВ.

А заборону, нібито, накладає п. 192.2 ПКУ, який дозволяє зменшення суми податкових зобов’язань у взаємовідносинах із покупцем — неплатником ПДВ:  «…лише при поверненні раніше поставлених товарів у власність постачальника з наданням отримувачу повної грошової компенсації їх вартості, у тому числі при перегляді цін, пов’язаних з гарантійною заміною товарів або низькоякісних товарів відповідно до закону або договору».

На нашу думку, така відмова штучна. До того ж, її обґрунтування суперечить низці інших роз’яснень, у яких податківці пов’язують можливість зменшення ПДВ саме з фактом відсутності операції з постачання, а не з коригуванням на підставі п. 192.2 ПКУ.

за матеріалами ВОБУ

36 Переглядів

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Реклама

X