Головна » Бухгалтеру » Довідники » Інші довідники » Порівняльна таблиця тестового і робочого (звичайного) режиму СЕА ПДВ
Інші довідники

Порівняльна таблиця тестового і робочого (звичайного) режиму СЕА ПДВ

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email
Основні аспекти Тестовий режим з 01.02.2015 по 30.06.2015 Робочий режим з 01.07.2015
Податкова накладна Податкова накладна надається контрагенту лише в електронній формі.Реєстрація в ЄРПН всіх без виключення податкових накладних незалежно від суми  здійснюється без обмеження, розрахованого за формулою (п. 200¹.3 ПКУ). Реєстрація податкових накладних в ЄРПН здійснюється в межах суми, розрахованої за формулою, встановленою в п. 200¹.3 ПКУ.Якщо цього ліміту недостатньо, платник повинен поповнити рахунок в системі електронного адміністрування.
Розрахунок коригування Документообіг здійснюється тільки в електронній формі.Реєстрація в ЄРПН всіх без винятку розрахунків коригувань незалежно від суми, здійснюється без обмеження розрахованого за формулою (п. 200¹.3 ПКУ).Новий порядок реєстрації розрахунку коригування в ЄРПН: РК, в якій передбачається зменшення суми компенсації вартості реєструється отримувачем товарів / послуг. Реєстрація розрахунків коригувань у ЄРПН здійснюється в межах суми, розрахованої за формулою, встановленою в п. 200¹.3 ПКУ.Якщо цього ліміту недостатньо, платник повинен поповнити рахунок в системі електронного адміністрування.
Документообіг Документообіг здійснюється тільки в електронній формі.Податкова накладна, отримана з ЄРПН покупцем, вважається отриманою від постачальника. Документообіг здійснюється тільки в електронній формі.Податкова накладна, отримана з ЄРПН покупцем, вважається отриманою від постачальника.
Податкова звітність Податкова звітність з ПДВ подається до контролюючого органу всіма платниками податків виключно в електронній формі. Сплата податку на додану вартість до бюджету здійснюється платником з рахунку в системі електронного адміністрування ПДВ у порядку, визначеному п. 200.2 ПКУ.Перерахування коштів з рахунку в системі електронного адміністрування ПДВ в бюджет здійснюється Казначейством на підставі наданих ДФСУ реєстрів, що містять дані Декларацій ПДВ (п. 200.2 ПКУ).При недостатності коштів необхідно перерахувати кошти з поточного рахунку платника на його рахунок в системі електронного адміністрування ПДВ.
Податковий кредит Податковий кредит формується тільки за рахунок ПН / РК, які зареєстровані в ЄРПН (за винятком документів, які дають право на податковий кредит без наявності податкової накладної).НН / РК, зареєстровані з порушенням встановленого терміну, включаються до податкового кредиту того звітного періоду, в якому була здійснена їх реєстрація в ЄРПН.Датою виникнення права на ПК за операціями з постачання послуг нерезидентом на митній території України є дата складання платником ПН за такими операціями, за умови її реєстрації в ЄРПН. Податковий кредит формується тільки за рахунок ПН / РК, які зареєстровані в ЄРПН (за винятком документів, які дають право на податковий кредит без наявності податкової накладної).ПН / РК, зареєстровані з порушенням встановленого терміну, включаються до податкового кредиту того звітного періоду, в якому була здійснена їх реєстрація в ЄРПН.Датою виникнення права на ПК за операціями з постачання послуг нерезидентом на митній території України є дата складання платником ПН за такими операціями, за умови її реєстрації в ЄРПН.
Сплата ПДВ до бюджету Сплата податку на додану вартість з електронного рахунку платника ПДВ до бюджету здійснюється Казначейством в автоматичному режимі. Сплата податку на додану вартість з електронного рахунку платника ПДВ до бюджету здійснюється Казначейством в автоматичному режимі.
Перерахування коштів з рахунку в системі електронного адміністрування ПДВ в бюджет відбувається на підставі наданих ДФС реєстрів, що містять дані Декларацій ПДВ.
Поповнення електронного рахунку Платники податків самостійно зараховують на електронні рахунки кошти з власних поточних рахунків, у сумах, необхідних для сплати в бюджет податкових зобов’язань з податку, задекларованих ними у податковій звітності з ПДВ. Платники податків самостійно зараховують на електронні рахунки кошти з поточних рахунків, у сумах, необхідних для сплати в бюджет податкових зобов’язань з податку, а також кошти, необхідні для збільшення розміру суми, яка обчислюється відповідно до п. 200¹.3 ПКУ та дає право на реєстрацію в ЄРПН податкових накладних / розрахунків коригування.
Збільшення розміру реєстраційного ліміту За рішенням платника, реєстраційний ліміт може бути збільшений на суму непогашеної бюджетного відшкодування та / або від’ємного значення, задекларованого за податкові періоди до 1 лютого 2015 р . 01.07.2015 р. платникам ПДВ автоматично буде збільшено розмір реєстраційної суми:
• на суму середньомісячного розміру податку, задекларованого до сплати в бюджет і погашеного платником ПДВ за останні 12 звітних місяців (4-х кварталів). Розмір такої суми щоквартально автоматично перераховується. Тобто законослухняним платникам податків, які 12 останніх місяців сплачували до бюджету ПДВ, 1 липня автоматично буде збільшена реєстраційна сума. Далі цей показник бере участь зі знаком (+) у формулі.
• на суми надміру сплачених зобов’язань з ПДВ (переплата) станом на 01.07.2015 року, після чого такі суми вважаються погашеними. Тобто переплати по ПДВ будуть враховані і автоматично буде збільшена реєстраційна сума.
Відшкодування ПДВ Бюджетне відшкодування платникам податків, які відповідають критеріям, визначеним у п. 200.19 ПКУ, здійснюється в автоматичному режимі.
Нові особливості БВ:
• БВ передбачено тільки на рахунок платника в банку.
• Право на БВ виникає в періоді виникнення від’ємного значення, а не в наступному (як було раніше).
• Сума БВ обмежується сумою, розрахованої за формулою відповідно до п. 200¹.3 ПКУ на момент отримання ДФС податкової декларації.
Очікуються роз’яснення ДФСУ за процедурою бюджетного відшкодування.
Штрафи ПН можуть бути зареєстровані в ЄРПН після закінчення 15-денного терміну реєстрації з одночасним застосуванням штрафів (п. 120¹.1 ПКУ), але не пізніше 180 днів з дати їх складання:
20% від суми ПДВ у ПН / РК – порушення термінів від 16 до 30 календарних днів;
30% від суми ПДВ у ПН / РК – порушення термінів від 31 до 60 календарних днів;
40% від суми ПДВ у ПН / РК – порушення термінів від 61 і більше календарних днів.
* Штрафи за несвоєчасну реєстрацію ПН / РК в ЄРПН застосовуються у разі, якщо такі ПН / РК підлягають наданню покупцям – платникам податку на додану вартість.
ПН можуть бути зареєстровані в ЄРПН після закінчення 15-денного терміну реєстрації з одночасним застосуванням штрафів (п. 120¹.1 ПКУ), але не пізніше 180 днів з дати їх складання:
10% від суми ПДВ у ПН / РК – порушення термінів від 1 до 15 календарних днів;
20% від суми ПДВ у ПН / РК – порушення термінів від 16 до 30 календарних днів; 30% від суми ПДВ у ПН / РК – порушення термінів від 31 до 60 календарних днів; 40% від суми ПДВ у ПН / РК – порушення термінів від 61 і більше календарних днів.* Штрафи за несвоєчасну реєстрацію ПН / РК в ЄРПН застосовуються у разі, якщо такі ПН / РК підлягають наданню покупцям – платникам податку на додану вартість.

Питання та відповіді на тему “Система електронного адміністрування ПДВ”

Запитання Відповіді
1 Як отримати відомості про стан електронного рахунку в СЕА ПДВ?  Інформація про стан електронного рахунку  надається ДФС України за відповідним запитом платника один раз на добу шляхом отримання Витягу з системи електронного адміністрування ПДВ (формиJ/F1401204) на  запит (форми J/F1301204). Інструкція по формуванню запиту: http://www.pavlobilan.com/request-account-status-sea-pdv/
2 Як відобразити у бухгалтерському обліку рух коштів на рахунку в СЕА ПДВ (системі електронного адміністрування ПДВ)? Міністерство фінансів України готує зміни до Інструкції про застосування Плану рахунків, які передбачають введення субрахунку до рахунку 31 “Рахунки в банках”, призначеного для обліку коштів на рахунках в системі електронного адміністрування ПДВ.
3 Як повернути помилково чи зайво перераховані кошти на електронний рахунок в СЕА ПДВ? Якщо на момент подачі декларації по ПДВ кошти на рахунку у СЕА ПДВ перевищують суму, що підлягає сплаті до бюджету за декларацією, платник має можливість подати заяву про повернення зайвої суми на розрахунковий рахунок платника. В такому випадку Казначейство на підставі поданого ДФС реєстру протягом 5 днів після граничного терміну сплати податкових зобов’язань здійснює відповідне перерахування.
4 Чи може бути накладений арешт на кошти підприємства у СЕА ПДВ? Формально така можливість не виключена. У зв’язку з цим, ДФС України звернулась до виконавчої служби із проханням утримуватись від направлення постанов про арешт коштів на електронних рахунках платників у СЕА ПДВ до законодавчого урегулювання питання.
5 Як виправити помилку, якщо помилково на одне постачання двічі оформлено податкову накладну? У разі складення двох податкових накладних платник має право скласти розрахунок коригування до помилкової (другої) податкової накладної та зареєструвати його у ЄРПН у встановленому порядку.
6 У витягу з системи електронного адміністрування ПДВ дані про суми ПДВ, сплачені на митниці, не сходяться з данними підприємства, яким чином цю ситуацію можна виправити? Шляхом Звірки даних – з митницею, ДФС
7 Як видалити із реєстру помилково зареєстровану податкову накладну, якщо контрагент відмовляється реєструвати розрахунок коригування? Податківці дійшли висновку про те, що у разі безпідставного складання податкової накладної за відсутності факту здійснення операції з поставки товарів/послуг та/або оплати, розрахунок коригування до такої податкової не може бути виписаний, а сама податкова накладна не підлягає виключенню із реєстру.
8 “мінус” у витягу з ЄРПН, які подальші дії бухгалтера?  З 1 липня 2015 року, після переведення СЕА ПДВ з тестового режиму у робочий,  для можливості реєстрації ПН/РК необхідно буде поповнити електронний рахунок грошовими коштами з поточного рахунку підприємства, або дочекатись збільшення реєстраційної суми за рахунок відображення у системі електронного адміністрування ПДВ зареєстрованих в ЄРПН податкових накладних постачальників (збільшення вхідного ПДВ).
9 Податкова накладна зареєстрована у ЄРПН з помилковим (“не реальним”) ІПН. Як виправити помилку? У рамках діючого Порядку реєстрації податкових накладних дане питання не врегульоване. За офіційними роз’ясненнями варто звернутись до ДФСУ.
10 Як відобразити у звітності за 2015 рік податкові накладні, виписані у 2014 році? Шляхом подання уточнюючих розрахунків до декларацій з ПДВ відповідних звітних періодів 2014 року. У листі ДФС України від 17.02.2015 №5292/7/99-99-19-03-02-17 “Про податок на додану вартість” сказано: “Платники, які не включили податкові накладні, складені до 1 січня 2015 року, до складу податкового кредиту відповідних періодів, можуть реалізувати своє право на формування податкового кредиту шляхом подання уточнюючих розрахунків.”
11 На яку дату брати курс валюти для того, щоб виписувати податкову накладну на експорт товару за межі митної території, дату попередньої оплати, дату ВМД чи дату повідомлення про перетин кордону? Згідно п.187.1. Податкового кодексу України, датою виникнення податкових зобов’язань з постачання товарів/послуг в разі експорту товарів вважається дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства. Попередня (авансова) оплата вартості товарів, що вивозяться за межі митної території України, згідно п.187.11 Податкового кодексу, не змінює значення сум податку, які відносяться до податкових зобов’язань платника податку.
12 Що робити із не зареєстрованими своєчасно податковими накладними? Особливості формування податкового кредиту роз’яснено у Листі ДФС України від 17.02.2015 №5292/7/99-99-19-03-02-17 “Про податок на додану вартість”, де, зокрема, сказано: “Платники, які не включили податкові накладні, складені до 1 січня 2015 року, до складу податкового кредиту відповідних періодів, можуть реалізувати своє право на формування податкового кредиту шляхом подання уточнюючих розрахунків.”  “Податкові накладні, складені з 1 січня 2015 року, зареєстровані в ЄРПН з порушенням терміну їх реєстрації, визначеного пунктом 201.10 статті 201 Кодексу, але не більше ніж 180 календарних днів з дати їх складання, відносяться до податкового кредиту за звітний податковий період, в якому податкову накладну зареєстровано в ЄРПН.”
13 Як відправити податкову накладну неплатнику ПДВ? Податкові накладні, виписані отримувачу (покупцю) товарів/послуг, який не зареєстрований як платник податку, реєструються в Єдиному реєстрі податкових накладних та не видаються отримувачу (покупцю) товарів/послуг (Згідно п.9 Порядку заповнення податкової накладної (наказ Міністерства фінансів України від 22.09.2014 року № 957 із змінами) .
14 ПДВ при експорті Вивезення товарів на експорт – об’єкт оподаткування ПДВ (зг. пп. «г» пyнкту 185.1 ПК). Тaкa операція обкладається нульовим ПДВ та оформлюється податковою накладною (зг. пп. 195.1.1 ПК). Податкова накладна на експортні постачання складається у день виникнeння податкових зобов’язaнь, тобто на дaту складання митної декларації, щo зacвідчує факт перетину товарaми митного кордону України (зг.п. 187.1 ПК). Отримана вiд нерезидента передоплата (аванс) зa експортні товари не змінює cуми зобов’язань з ПДВ для експортера, тобто податкову накладну на дату авансу не складають (зг.п. 187.11 ПК).
15 Які особливості розрахунку ліміту по формулі у разі здійснення експортних операцій 1) по нульовій ставці; 2) по пільговій ставці без ПДВ Оскільки у зареєстрованих податкових накладних на здійснення експортних операцій суми ПДВ відсутні чи дорівнюють 0, такі податкові накладні не впливають на результат розрахунку по формулі.
16 Протягом скількох днів з моменту оплати платник має отримати податкову накладну? Чинне законодавство не містить норми щодо термінів надання (отримання) податкової накладної контрагентом.
17 Як правильно заповнити коригування податкової накладної при зміні одиниці вимірювання? У разі складання розрахунку коригування з метою виправлення помилок, допущених при складанні податкової накладної, не пов’язаних із зміною суми компенсації вартості товарів/послуг, в розрахунку коригування зазначаються виправлені дані. (Абз. 5 п. 21 Порядку заповнення податкової накладної, наказ МФУ від 22.09.2015 р. № 957 із змінами). За додатковими роз’ясненнями звертайтесь до ДФСУ.
18 Як враховується податковий кредит при оплаті готівковими коштами (чек до 240 грн) при електронному адмініструванні ПДВ? Суми ПДВ, що згідно п. 201.11 Податкового кодексу включаються до податкового кредиту без отримання податкової накладної на підставі чеків, які містять суми такого ПДВ, впливають на результат діяльності платника, задекларований у податковій декларації з ПДВ відповідного періоду, на підставі якої здійснюється розрахунок з бюджетом з електронного рахунку платника податку у СЕА ПДВ.
19 Як правильно робити запити про зареєстровані накладні? http://www.pavlobilan.com/request-erpn/
20 Чи потрібно писати адресу іноземного покупця в податкових накладних на експорт? Згідно Порядку заповнення податкової накладної (наказ МФУ від 22.09.2015 р. № 957 із змінами), у разі складання податкової накладної на здійснення операцій з вивезення товарів за межі митної території України у рядку „Місцезнаходження (податкова адреса) покупця” зазначається країна, в якій зареєстрований покупець (нерезидент)
21 Чи буде “обнулено” інформацію про стан рахунку у СЕА ПДВ на 01.07.2015 ? Згідно п.11 Порядку електронного адміністрування податку на додану вартість (Постанова КМУ від 16.10.2015 р. № 569),  показники, що входять до формули обчислення суми податку, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Реєстрі, обліковуються в розрізі платників податку наростаючим підсумком: з 1 лютого 2015 р. – для платників, що зареєстровані платниками податку до 1 лютого 2015 р.; з дати реєстрації платником податку, зазначеної у реєстрі платників податку, – для платників, що зареєстровані платниками податку після 1 лютого 2015 року. Крім того, прес-служба ДФС у повідомленні від 04.12.2014 року “Основні правила роботи системи електронного адміністрування ПДВ” зазначила, що кожен з показників реєстраційної суми обчислюватиметься наростаючим підсумком протягом всього періоду діяльності платника ПДВ до моменту анулювання його реєстрації
22 В уточненій декларації з ПДВ невірно вказане значення рядка 9.1. Чи потрібно виправити і як? У новому Уточненому розрахунку податкових зобов’язань з ПДВ  повторити дані із попереднього Уточнюючого розрахунку і правильно відобразити рядок 9.1
23 Податкова накладна виписана неплатнику ПДВ і зареєстрована в ЄРПН із запізненням.Чи необхідно сплачувати штраф за несвоєчасну реєстрацію ПН? Ні. Податковим кодексом передбачені штрафи за порушення термінів реєстрації в ЄРПН лише тих податкових, які підлягають наданню покупцям – платникам податку на додану вартість, та розрахунків коригування до таких податкових накладних (ст.120-прим ПКУ)
24 Як врахувати переплати ПДВ за грудень 2014 року у 2015 році? Суми помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань з податку на додану вартість станом на 1 липня 2015 року автоматично збільшують суму податку, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні / розрахунки коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, визначену пунктом 200 1.3 статті 200 1 цього Кодексу. На суму такого збільшення: зменшується сума, задекларована до сплати до бюджету звітного періоду або збільшується сума від’ємного значення, задекларована в звітному періоді; помилково та/або надміру сплачені грошові зобов’язання з податку на додану вартість вважаються погашеними (п.9² Порядку електронного адміністрування податку на додану вартість, затвердженого Постановою КМУ від 16.10.2015 р. № 569).
25 Який вид договору необхідно вказувати у рядку “Вид цивільно-правового договору” розрахунку коригування? У заголовній частині розрахунку коригування необхідно вказати, до якої податкової накладної і по якому договору вносяться зміни. У формі розрахунку також передбачено рядок “Вид цивільно-правового договору”, у якому необхідно вказати договір, на підставі якого здійснюється коригування.
26 Чи можна включити до складу податкового кредиту звітного місяця ПДВ за податковою накладною, виписаною в останній день звітного періоду та зареєстровану у наступному місяці протягом 15 днів з дати виписки? Якщо податкова накладна, виписана у останній день звітного місяця, була зареєстрована своєчасно, протягом 15 днів із дати виписки, вона включається до складу податкового кредиту звітного місяця.
27 Одна з причин чому сума ліміту недостатня для реєстрації ПН / Дод2? 22.06.2015 ДФС було опубліковано лист: « від 22.06.2015 р. № 22361/7/99-99-19-03-02-17 »Державна фіскальна служба України повідомляє порядок автоматичного збільшення суми податку, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні/розрахунки коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, з 1 липня 2015 року.   Відповідно до пункту 34 підрозділу 2 розділу ХХ Податкового кодексу України (далі – Кодекс) сума податку, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні/розрахунки коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, визначена пунктом 2001.3 статті 2001 розділу V Кодексу, автоматично збільшується на суми помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань з податку на додану вартість, що обліковуються в інтегорованих картках платників податку станом на 01.07.2015 (абзац третій пункту 34 підрозділу 2 розділу ХХ Кодексу).        Водночас уточнені дані про помилково та/або надміру сплачені до бюджету платежі, станом на перше число місяця, наступного за звітним (станом на 01.07.2015), можуть бути сформовані Державною фіскальною службою України після завантаження відповідної інформації до центральної бази даних служби.        Згідно з Тимчасовим регламентом експлуатації інформаційної системи “Податковий блок”, затвердженим наказом ДПС України від 24.12.2012 № 1198, завантаження центральної бази даних ДФС уточненою інформацією про стан розрахунків платників з бюджетом (у тому числі про надміру сплачені суми платежів) здійснюється на п’ятий (юридичні особи) та шостий (фізичні особи – суб’єкти господарської діяльності) робочі дні звітного місяця.       Таким чином, збільшення суми податку, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні/розрахунки коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, визначеної пунктом 2001.3 статті 2001 розділу V Кодексу, за рахунок сум помилково та/або надміру сплачених станом на 01.07.2015 грошових зобов’язань з податку на додану вартість з урахуванням технологічного процесу буде здійснено до 10 липня 2015 року. Головним управлінням ДФС в областях, м. Києві та Міжрегіональному головному управлінню ДФС – Центральному офісу з обслуговування великих платників довести зазначений лист до відома платників податку і підпорядкованих підрозділів.       Голова     Р.М. Насіров
28  Що робити якщо потрібно терміново зареєструвати ПН / Дод2?  a. Регулярно перевіряти залишок на електронному рахунку в СЕА ПДВ, у розрахунку на збільшенні суми ліміту ПДВ за рахунок зареєстрованих НН / Дод2 контрагентом.«Запит щодо отримання відомостей про стан рахунку» можна відправляти без обмежень по кількості запитів в день, на всі запити повинні прийти Витяги.b. У разі термінової необхідності реєстрації ПН / Дод2 поповнювати електронний рахунку в СЕА ПДВ коштами з розрахункового рахунку підприємства.
29  Які ПН потрапляють під штраф?  Тільки ті які виписані з 01.07.2015пунктом 35 підр. 2 р. ХХ ПКУ визначено, що штраф, передбачений п. 120 прим.1.1 ст. 120 прим.1 ПКУ, а саме – у розмірі 10 відсотків від суми ПДВ, зазначеної в податкових накладній або розрахунку коригування, за порушення терміну реєстрації такої накладної або такого розрахунку коригування до 15 днів, не застосовується при порушенні термінів реєстрації в ЄРПН податкових накладних та розрахунків коригування, складених в період з 01.02.2015 до 01.07.2015. http://cv.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/print-181070.htmlз ПКУ: 35. Норми абзацу другого пункту 120-1.1 статті 120-1 цього Кодексу не застосовуються при порушенні термінів реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкових накладних/розрахунків коригування, складених в період з 1 лютого 2015 року до 1 липня 2015 року.
30 Яким чином надіслати розрахунок коригування (Додаток 2) покупцеві, який не користується програмою M.E.Doc IS? З липня місяця 2015 р. ДФС України реалізувала можливість обміну розрахунками коригування через сервер ЄРПН. Таким чином, незалежно від того якою програмою користується покупець, продавцю достатньо виділити Дод.2 та натиснути кнопку “Відправити контрагенту”.
31 Чи будуть обнулені рахунки в системі електронного адміністрування ПДВ після 1/07/2015р.? Рахунки в СЕА ПДВ обнулені не будуть, вони обліковуються в розрізі платників податків з наростаючим підсумком з 1/02/2015 для платників ПДВ, які зареєстровані платниками ПДВ до 1/02/2015 або з дати реєстрації платником ПДВ для платників, які зареєстровані платниками ПДВ після 1/02/2015р.
32 Які особливості функціонування СЕА ПДВ для підприємств з філіальною структурою? Законодавець не передбачив окремого порядку електронного адміністрування ПДВ для підприємств з філіальною структурою. Жодних особливостей роботи для таких підприємств не обумовлено.
33 Що потрібно робити, якщо сума на електронному рахунку не відповідає сумі порахованою бухгалтером? Потрібно провести звірку з ДФС.
34 Скільки разів на добу можна надсилати запит про стан рахунку в СЕА ПДВ? Починаючи з версії програми M.E.Doc IS 10.01.057, запити про стан рахунку в СЕА ПДВ можна відправляти нескінченну кількість разів.
35 Як змінити реквізити підприємства в єдиному довіднику контрагентів (ЄДК)? Потрібно відкрити Головне меню / Первинні документи / Реєстр первинних документів, натиснути меню Сервіс / Оновити дані в Єдиному довіднику контрагентів
36  Чому сума реєстраційного ліміту за даними ДФС і розрахована в програмі M.E.Doc IS відрізняються? Сума реєстраційного ліміту за даними ДФС і розрахунком MEDOC IS буде відрізнятися. Детальніше про модуль “Реєстраційний ліміт” описано в інструкції: http://www.pavlobilan.com/limit-seapdv/
37 Як правильно заповнити реквізити платіжного доручення у випадку перерахування коштів з власного поточного рахунку на електронний рахунок в СЕА ПДВ? http://ck.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/print-189495.html
38 За відсутності коштів, не можемо зареєструвати ПН, до можна до декларації включати такі ПН(РК)? Ст..201.10 ПКУ Відсутність факту реєстрації платником податку – продавцем товарів/послуг податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних та/або порушення порядку заповнення податкової накладної не дає права покупцю на включення сум податку на додану вартість до податкового кредиту та не звільняє продавця від обов’язку включення суми податку на додану вартість, вказаної в податковій накладній, до суми податкових зобов’язань за відповідний звітний період.
39 ПДВ-рахунок збільшено на суму невірно виписану та зареєстровану податкову накладную, яку не проводили в обліку, повідомили податкову письмово. Особливості обліку рахунку ПДВ. У випадку помилкового складання податкової накладної на операцію з постачання товарів/послуг (складення двох податкових накладних на одну операцію з постачання товарів/послуг) платник податку має право скласти розрахунок коригування до помилкової (другої) податкової накладної. Такий розрахунок коригування підлягає реєстрації в ЄРПН у встановленому порядку (Лист ДФСУ від 09.06.2015 р. №11999/6/99-99-19-01-01-15).
За більш детальною інформацією звертатись до ДФС
40 Чому формула розрахунку реєстраційної суми не враховує від’ємного значення ПДВ, задекларованого у податковій декларації з ПДВ за січень 2015 року, яке було зараховане у зменшення податкових зобов’язань з ПДВ по податковій декларації з ПДВ за лютий 2015 року? Якщо непогашений залишок ПДВ по декларації з ПДВ за січень 2015 року (р.20.2 та р.24) був врахований платником у зменшення податкових зобов’язань за лютий 2015 року (рядок 18 декларації), то сума такого залишку вважається погашеною. Така сума не переноситься до додатку 2 декларації за лютий 2015 року та за рахунок такої суми не збільшується реєстраційна сума, оскільки в такому випадку відбудеться подвійне врахування вказаної суми від’ємного значення у складі податкового кредиту за лютий 2015 року та березень 2015 року.
41 За рахунок яких показників збільшується реєстраційна сума, крім показників, зазначених у податкових накладних та розрахунках коригування до них, митних деклараціях та аркушах коригування до них, податкових деклараціях з ПДВ та уточнюючих розрахунках до них, та суми поповнення електронного рахунку платника? Для уникнення відволікання обігових коштів платників податку у липні 2015 року реєстраційну суму автоматично збільшено на суму середньомісячного розміру податку, задекларованого та погашеного платником до бюджету протягом попередніх 12 місяців (так званий „овердрафт”), та на суму переплат, що утворились у платника станом на 1 липня 2015 року за рахунок зайво сплачених коштів до бюджету.
42 Які суми враховуються при розрахунку „овердрафту”? Коли реєстраційну суму збільшать на суму такого „овердрафту” При розрахунку “овердрафту” враховуються 1/12 нарахованої платником до сплати суми ПДВ, що відображена ним у податковій декларації з ПДВ (р.25.1) та уточнюючих розрахунках за 12 попередніх місяців, та які погашені за рахунок сплати таких сум до бюджету, або за рахунок переплат Такі показники беруться автоматично із Інтегрованої картки платника податку.  1 липня 2015 року реєстраційну суму збільшено на суму “овердрафту”.
43 Як часто буде змінюватись сума „овердрафту”? Сума “овердрафту” 1-го числа кожного кварталу підлягає автоматичному перерахунку (для прикладу, 1 жовтня від реєстраційної суми віднімається сума “овердрафту”, розрахована на 1 липня 2015 року, та додається сума “овердрафту”, розрахована на 1 жовтня 2015 року).
44 За які періоди розраховується перший “овердрафт”? 1 липня 2015 року при розрахунку “овердрафту” враховано погашені суми ПДВ, нараховані по деклараціях за звітні періоди червень 2014 року – травень 2015 року включно, які подані до 30.06.2015 року, а також по уточнених розрахунках, термін нарахування по яких припадає на період з 01.07.2014 по 30.06.2015. При розрахунку “овердрафту” станом на 01.10.2015 року будуть враховуватись нараховані до сплати суми податку протягом попередніх 12 місяців (декларації за звітні періоди вересень 2014 року – серпень 2015 року включно та уточнюючі розрахунки термін нарахування по яких припадає на період з 01.10.2014 по 30.09.2015).Приклад: якщо платником податку за період 01.07.2014 по 30.06.2015 задекларовано у рядку 25.1 податкової декларації до сплати до бюджету суму у розмірі 120 тис.грн., і з такої суми 80 тис.грн. сплачено до бюджету коштами, а 40 тис.грн. погашено за рахунок переплат, сума “овердрафту” складатиме 10 тис.грн. (120/12).
45 Коли реєстраційну суму збільшать на суму переплат? 8 липня 2015 року реєстраційну суму збільшено на суму переплат по ПДВ коштами станом на 1 липня 2015 року. Таке збільшення здійснено одноразово. Особливості врахування такої суми переплат у зменшення податкових зобов’язань по податковій декларації за червень 2015 року викладено в листі ДФС від 22.06.2015 № 22408/7/99-99-19-03-01-17, який розміщено на сайті ДФС у розділі “Електронне адміністрування ПДВ”.
46 Чому у реєстраційній сумі не враховується сума ПДВ по розрахунках коригування, складених після 01.02.2015? Згідно з Порядком електронного адміністрування податку на додану вартість (постанова КМУ від 16.10.2014 № 569), реєстраційна сума обраховується на підставі показників, сформованих після 01.02.2015, зокрема на підставі зареєстрованих в ЄРПН податкових накладних, складених після 01.02.2015, та розрахунків коригування до таких накладних, зареєстрованих у ЄРПН.Таким чином, суми ПДВ за розрахунками коригування до податкових накладних:- складених після 01.02.2015 –  беруть участь у розрахунку реєстраційної суми;- складених до  01.02.2015 – при обрахунку реєстраційної суми не враховуються.
47 Коли змінюються показники, що відображені у витягу з системи електронного адміністрування ПДВ? Показники, які відображаються у витягу з системи електронного адміністрування ПДВ, є складовими формули, що перераховані у Податковому кодексі України та постанові КМУ від 16.10.2014 № 569 “Деякі питання електронного адміністрування податку на додану вартість”. За такими складовими формула розраховує реєстраційну суму.Такі показники змінюються по мірі надходження до системи електронного адміністрування ПДВ інформації про зареєстровані податкові накладні, розрахунки коригування до них, митні декларації та аркуші коригування до них, зараховані на електронний рахунок кошти, подану податкову звітність.
48 Чому сума податку, сплаченого за операціями з ввезення на митну територію України товарів, та вказана у митній декларації не враховується у системі електронного адміністрування ПДВ? Сума податку, сплаченого за операціями з ввезення на митну територію України товарів, відображається у рядку 4 витягу з системи електронного адміністрування ПДВ.При цьому з метою правильного відображення такої суми (для обрахунку реєстраційної суми), під час заповнення декларантами графи B митної декларації на бланку єдиного адміністративного документа (МД) додатково необхідно зазначати відомості про податковий номер (код ЄДРПОУ/реєстраційний номер облікової картки платника податків/реєстраційний (обліковий) номер платника податків, який присвоюється контролюючими органами) особи, яка претендуватиме на податковий кредит з податку на додану вартість у розмірі відповідної сплаченої суми.Роз’яснення з цього питання викладено у листі ДФС від 15.12.2014      № 15182/7/99-99-19-03-02-17, яке розміщено на сайті ДФС.
49 Як внести зміни у митну декларацію в частині відображення коду ЄДРПОУ особи, яка претендуватиме на податковий кредит з ПДВ? Для виправлення помилки, допущеної у коді ЄДРПОУ  або у випадку не зазначення такого коду особи, яка претендуватиме на податковий кредит з ПДВ, необхідно звернутися до відповідної митниці ДФС для оформлення аркуша коригування до митної декларації.
50 Порядок відкриття/закриття ПДВ-рахунків. Відкриття ПДВ-рахунку.Після реєстрації особи платником ПДВ та присвоєння індивідуального податкового номера платника податку ДФС надсилає Казначейству інформацію щодо такого платника податку.В Казначействі зареєстрованому платнику податку відкривається ПДВ-рахунок.У день відкриття ПДВ-рахунку Казначейство направляє до ДФС повідомлення про відкриття рахунку відповідно до положень наказу Міндоходів від 26.12.2013 р. №853 «Про затвердження Порядку подання повідомлень про відкриття/закриття рахунків платників податків у банках та інших фінансових установах до контролюючих органів», який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 21.01.2014 р. за № 121/24898.ДФС здійснює взяття ПДВ-рахунку на облік, направляє повідомлення про взяття на облік до Казначейства та повідомляє платника податку про реквізити його ПДВ-рахунку.При кожній повторній реєстрації платником ПДВ відкривається новий ПДВ-рахунок.Закриття ПДВ-рахунків.Після анулювання реєстрації платника податку та завершення всіх розрахунків з бюджетом за відповідний період реєстрації платником ПДВ ДФС для закриття рахунку в системі електронного адміністрування ПДВ надсилає Казначейству:

а)  за наявності на ПДВ – рахунку залишку коштів –  реєстр на списання коштів до бюджету та наступного дня після списання коштів – реєстр з інформацією про платника податку, реєстрацію платником ПДВ якому анульовано і ПДВ-рахунок якого необхідно закрити;

б) у разі відсутності на ПДВ – рахунку залишку коштів – реєстр з інформацією про платника податку, реєстрацію платником ПДВ якому анульовано і ПДВ-рахунок якого необхідно закрити.

Казначейство на підставі відповідних реєстрів податку перераховує кошти до бюджету,  закриває ПДВ-рахунок та у день закриття повідомляє про це ДФС.

Джерело:  ФОП Білан Павло Васильович


Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

X