Головна » Бухгалтеру » Консультації » Працівнику встановлено інвалідність: коли застосовувати іншу ставку ЄСВ?
Консультації

Працівнику встановлено інвалідність: коли застосовувати іншу ставку ЄСВ?

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Щодо працівників, які мають інвалідність, роботодавці застосовують ставку ЄСВ у розмірі 8,41% (ч. 13 ст. 8 Закону про ЄСВ).

Підставою для застосування цього розміру ЄСВ є завірена копія довідки з акта огляду в медико-соціальній експертній комісії про встановлення групи інвалідності (абз. 7 пп. 5 п. 2 Інструкції № 449).

Саме ж нарахування ЄСВ у розмірі 8,41% здійснюється з дати встановлення групи інвалідності (але не раніше одержання завіреної копії довідки до акта огляду в медико-соціальній експертній комісії) та закінчується датою припинення інвалідності.

Копію довідки МСЕК затверджує роботодавець в день її отримання від працівника. На практиці працівник, якому встановлено інвалідність, приносить оригінал відповідної довідки МСЕК своєму роботодавцю. Роботодавець робить копію цієї довідки, завіряє її своєю печаткою (за наявності) та написом на кшталт «З оригіналом вірно», ставить дату завірення і передає до бухгалтерії. Така копія є достатньою підставою для нарахування ЄСВ за ставкою 8,41% на заробітну плату працівника особи з інвалідністю. Видавати окремий наказ про зміну та застосування до певного працівника іншої ставки ЄСВ не потрібно.

Звертаємо увагу, що до доходу працівника, до дати завірення роботодавцем копії МСЕК і після дати припинення інвалідності, роботодавець має застосовувати ставку ЄСВ у розмірі 22%.

Крім того, роботодавець не повинен дотримуватися обов’язкової умови щодо сплати ЄСВ у мінімальному розмірі з доходу працівника – особи з інвалідністю, як це передбачено абз. 2 ч. 5 ст. 8 Закону про ЄСВ для працівників, до доходу яких застосовується ставка у розмірі 22%.

Тобто із заробітної плати (доходу) працівника – особи з інвалідністю пільгова ставка ЄСВ застосовується до фактичної бази нарахування (абз. 5 пп. 6 п. 2 Інструкції № 449).


Поділіться з друзями - підтримайте проект