Головна » Бухгалтеру » Консультації » Правильність нарахування зарплат — не компетенція ДФС.
Консультації

Правильність нарахування зарплат — не компетенція ДФС.

Поділіться з друзями - підтримайте проект

ДФС України у листі від 14.02.2017 року № 2932/6/99-99-13-02-03-15 дійшло висновку, що питання трудових відносин, включаючи правильність нарахування зарплат, не належить до компетенції ДФС України, а знаходиться у правовому полі Міністерства соціальної політики України.

Податківці зробили такий висновок виходячи з того, що пунктом 191.1 статті 191 ПК України передбачено, що контролюючі органи здійснюють, зокрема, контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків, зборів, платежів, установлених ПК України, а також надають індивідуальні податкові консультації у порядку, передбаченому податковим законодавством.

При цьому мінімальна заробітна плата – встановлений законом мінімальний розмір оплати праці за виконану працівником місячну (годинну) норму праці відповідно до закону україни «Про оплату праці». За своєю природою мінімальна заробітна плата є соціальною гарантією обов’язкового характеру, що поширюється на підприємства усіх форм власності і господарювання та фізичних осіб, які використовують працю найманих працівників, за будь-якою системою оплати праці.

Враховуючи те, що Положенням про Міністерство соціальної політики України, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 року № 423, визначено, що міністерство забезпечує формування та реалізує державну політику, зокрема, у сфері праці та соціальної політики, трудових відносин, соціального захисту, саме цей орган повинен слідкувати за дотриманням такої соціальної гарантії як мінімальна заробітна плата.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.


Поділіться з друзями - підтримайте проект

Додати коментар

Клікніть, щоб прокоментувати

семь − три =

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.

Пошук від Google

Наша розсилка

Мудра думка

Если у тебя нет своей цели в жизни, то ты будешь работать на того, у кого она есть

— Роберт Энтони

Події

Останні пости на форумі

Ми в Instagram

  • 24
    2 недели ago by buh24comua #бухгалтер24 #заробітнаплата
  • 24
    5 дней ago by buh24comua #бухгалтер24
  • 24
    4 недели ago by buh24comua #бухгалтер24 #новыйгод

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: