Головна » Бухгалтеру » Консультації » Правильність нарахування зарплат — не компетенція ДФС.
Консультації

Правильність нарахування зарплат — не компетенція ДФС.

ДФС України у листі від 14.02.2017 року № 2932/6/99-99-13-02-03-15 дійшло висновку, що питання трудових відносин, включаючи правильність нарахування зарплат, не належить до компетенції ДФС України, а знаходиться у правовому полі Міністерства соціальної політики України.

Податківці зробили такий висновок виходячи з того, що пунктом 191.1 статті 191 ПК України передбачено, що контролюючі органи здійснюють, зокрема, контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків, зборів, платежів, установлених ПК України, а також надають індивідуальні податкові консультації у порядку, передбаченому податковим законодавством.

При цьому мінімальна заробітна плата – встановлений законом мінімальний розмір оплати праці за виконану працівником місячну (годинну) норму праці відповідно до закону україни «Про оплату праці». За своєю природою мінімальна заробітна плата є соціальною гарантією обов’язкового характеру, що поширюється на підприємства усіх форм власності і господарювання та фізичних осіб, які використовують працю найманих працівників, за будь-якою системою оплати праці.

Враховуючи те, що Положенням про Міністерство соціальної політики України, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 року № 423, визначено, що міністерство забезпечує формування та реалізує державну політику, зокрема, у сфері праці та соціальної політики, трудових відносин, соціального захисту, саме цей орган повинен слідкувати за дотриманням такої соціальної гарантії як мінімальна заробітна плата.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Пошук від Google

Наша розсилка

Багатьом не подобаються зміни, але ми повинні навчитися приймати їх. Особливо якщо альтернатива змінам — це катастрофа

— Ілон Маск

Події

Останні пости на форумі

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: