Головна » Для відпочинку » Це цікаво » Призначено голову Бюро економічної безпеки
Це цікаво

Призначено голову Бюро економічної безпеки

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Конкурс проходив неординарно та із бійками

Конкурсна комісія по призначенню директора Бюро економічної безпеки провела співбесіди з 12 кандидатами і визначилася з трьома фіналістами, яких представлять на розгляд прем’єр-міністру Денису Шмигалю.

Адвокати Олександра Данилюка, який вилетів з конкурсу на керівника Бюро економічної безпеки, звинувачують керівника комісії цього конкурсу Тимофія Милованова в приховуванні конфлікту інтересів .

Колишній секретар РНБО, якого усунули від участі в конкурсі на посаду керівника Бюро економічної безпеки, подав до суду на комісію , яка проводить конкурс. Справу розглядатиме скандальний Окружний адмінсуд Києва.

30 липня на святкуванні свого дня народження колишній секретар РНБО Олександр Данилюк побився з радником голови ОПУ Тимофієм Милованова.

За словами Тимофія Милованова, колишній секретар РНБО Олександр Данилюк вдарив його , тому що Данилюка не допустили до конкурсу на главу Бюро економічної безпеки.

29 липня конкурсна комісія не допустила Данилюка до конкурсу на посаду директора Бюро економічної безпеки – не підійшов диплом Університету Індіани.

Глава цієї комісії – Милованов.

Все було вирішено і голову призначено

Чинного голову Державної фіскальної служби в парламенті називали одним з найбільш вірогідних кандидатів на посаду голови БЕБ.

В. Мельнику 49 років, з яких 14 він провів на службі в Податковій міліції. Звідти згодом перевівся на посаду керівника головного слідчого управління фінансових розслідувань ДФС.

У 2016 році він пішов з роботи у ДФС та протягом кількох років займався науково-викладацькою діяльністю в Університеті ДФС України та Сумському державному університеті.

У грудні 2020 року він повернувся в ДФС, вигравши конкурс на посаду голови цього відомства. До цього фіскальну службу протягом трьох років очолювали керівники із статусом “в. о.” та “т. в. о.”.

Ідучи на конкурс на голову ДФС, Мельник розумів, що цьому відомству залишилося працювати лічені місяці. На той момент парламент уже ухвалив закон про створення БЕБ у першому читанні та готувався до голосування в другому.

Пізніше чиновник пояснював, що одним з мотивів обійняти посаду голови відомства, що ліквідовується, є здобуття репутації, необхідної для працевлаштування в БЕБ. Цей же мотив він намагався донести й рядовим працівникам ДФС.

Мельник наголошував, що забороняти працівниками ДФС працевлаштовуватися в БЕБ неправильно.

“Ідеї щодо штучного обмеження працевлаштування працівників ДФС у Бюро економічної безпеки – хибні. Не можна дискредитувати людину, не пред’являючи їй жодного порушення. У нас працюють професіонали”, – заявляв він.

У разі перемоги в конкурсі Мельник може працевлаштувати в БЕБ нинішніх працівників ДФС, які активно працюють над створенням необхідної для цього репутації. Принаймні – в очах Офісу президента.

ДФС розгорнула шалену активність. Її керівник запевняє, що відомство відмовилося від моделі закритої інституції та здійснення фіскального тиску на бізнес. У квітні 2021 року був створений Офіс ефективної взаємодії з бізнесом.

Відомство звітує про рекордні партії конфіскованих “тіньових” цигарок, мільярдні відшкодування несплачених податків на газовому ринку, гучні перевірки АЗС Glusko та блокування сайтів, що торгують підакцизним товаром.

У травні ДФС провела десятки обшуків на комунальних підприємствах Києва. Медіа пов’язали це з напругою між Офісом президента та міським головою столиці Віталієм Кличком. Останній назвав це “атакою на місцеве самоврядування”.

“Правоохоронці та податківці буквально “кошмарять” столичну владу. Такого не було в Україні навіть у махрові часи Януковича! Це тиск на столичну владу і придушення місцевого самоврядування. Тиск на мене”, – обурювався він.

Бізнес відслідковує ситуацію навколо конкурсу на посаду керівника БЕБ

Члени коаліції Української Ради Бізнесу, який об’єднує 95 бізнес-асоціацій різних галузей економіки, стурбовані скандалами навколо конкурсу на посаду керівника БЕБ.

Про це йдеться в заяві Української Ради Бізнесу.

“Сама ідея створення Бюро економічної безпеки народилася як реакція на численні приклади неефективної і вибіркової діяльності податкової міліції, яка в очах підприємців і громадськості уособлювала собою некомпетентність і корумпованість правоохоронних органів. При цьому знадобився не один рік, щоб подолати саботаж і скасувати такий орган в цілому .

Завзяття, з яким керівництво податкової поліції взялося за справи напередодні ліквідації цього органу, не змогло переконати суспільство в тому, що ситуація в корені змінилася “

 

В Українському Раді Бізнесу відзначають, що “без прив’язки до персоналій створення єдиного правоохоронного органу для розслідування економічних злочинів не може зводитися до зміни вивіски над уже дискредитованої податковою міліцією”.

Там нагадують, що з початку розробки концепції нового органу з розслідування економічних злочинів і до голосування законопроекту у Верховній Раді ключовою вимогою бізнесу було обмеження можливостей потрапити в БЕБ для кадрів з нереформованих правоохоронних і контролюючих органів.

“Керівник нової структури визначає стандарт роботи для всього колективу. Залучення “перевірених “кадрів, обтяжених зв’язками і досвідом неефективну роботу, означає перенесення проблем в нову інституцію і консервацію реформ в цьому напрямку

Там нагадують, що зараз йде фінальна фаза призначення керівника БЕБ – прем’єр повинен вибрати одного з трьох кандидатів, рекомендованих конкурсною комісією.

“Зрозуміло, що від керівника БЕБ передусім залежатиме якість нового органу. Тому будь-яка кандидатура з уже існуючих органів здатна звести нанівець всі багаторічні зусилля по створенню нової незалежної єдиного органу з розслідування економічних злочинів.

Український бізнес закликає прем’єр-міністра у разі обрання директора БЕБ врахувати позитивний досвід створення НАБУ і САП: вибирати “нові обличчя”, які не мають “інституційної пам’яті” роботи в поточних корумпованих службах – УКРІНФОРМ, СБУ і МВС”

Також закликали депутатів Комітету з питань правоохоронної діяльності врахувати пропозиції бізнесу і визначити виняткову підслідність економічних злочинів Бюро економічної безпеки, яку передбачають подані відповідні правки до проекту №3959-1 до другого читання.

Кабінет міністрів обрав Вадима Мельника головою Бюро економічної безпеки 20 серпня 2021 року.

Про це сообщил нардеп Олексій Гончаренко на своєму Telegram-каналі Із посилання на агентство Власні джерела в Кабінеті Міністрів.

 

За матеріалами УП


Поділіться з друзями - підтримайте проект
Мітки