Головна » Бухгалтеру » Консультації » Реєструвати в ЄРПН ПН/РК, складені починаючи з 1 липня 2015 року — можна — позиція МінФіну
Консультації

Реєструвати в ЄРПН ПН/РК, складені починаючи з 1 липня 2015 року — можна — позиція МінФіну

Поділіться з друзями - підтримайте проект

ПН та РК, з дати складання яких ще не минуло 1095 к.д, можна зареєструвати в ЄРПН.

Наразі податківці у підкатегорії 101.16 ресурсу «ЗІР» на питання щодо граничного строку реєстрації ПН та РК відповіли так: «Відповідь можливо буде надати після визначення позиції Міністерством фінансів України». Тож Мінфін у листі від 31.01.2018 р. №11310-09-10/2681 надав роз’яснення щодо строку  реєстрації ПН та РК з 03.12.2017 року.

У листі наголошено, що Законом №2198 знято обмеження (365 календарних днів) для можливості реєстрації в ЄРПН податкових накладних, складених починаючи з 1 липня 2015 року.

У листі Мінфін також нагадав нові правила визнання податкового кредиту. Наразі платникам ПДВ надана можливість включати до податкового кредиту суми ПДВ за зареєстрованими ПН в ЄРПН протягом 1095 к. днів з дати їх складення.

Слід зазначити, що згідно з п. 198.6 ПКУ не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв’язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені зареєстрованими в ЄРПН ПН/РК.

Якщо платник податку не включив у відповідному звітному періоді до ПК суму ПДВ на підставі зареєстрованих ПН/РК в ЄРПН таке право зберігається за ним протягом 1095 к. днів з дати їх складення.

Суми ПДВ за несвоєчасно зареєстрованими ПН/РК включаються до податкового кредиту за звітний податковий період, в якому їх зареєстровано, але не пізніше ніж через 1095 календарних днів з дати складення ПН/РК (у тому числі для платників податку, які застосовують касовий метод).

 

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.


Поділіться з друзями - підтримайте проект

Додати коментар

Клікніть, щоб прокоментувати

шестнадцать + 19 =

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.

Пошук від Google

Наша розсилка

Мудра думка

Бухгалтер – это специалист, который знает о деньгах намного больше, чем тот, кто их имеет

Події

Нет предстоящих мероприятия в указанный период времени.

Ми в Instagram

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: