Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства » Справа Насірова: Оприлюднено схему розкрадання коштів.
Новини законодавства

Справа Насірова: Оприлюднено схему розкрадання коштів.

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Національне антикорупційне бюро України показало схему участі Державної фіскальної служби України у розкраданні коштів під час видобування та продажу газу за договорами спільної діяльності з ПАТ «УКРГАЗВИДОБУВАННЯ», у причетності до якої підозрюється Голова ДФС України Роман Насіров.

Фото НАБУ.
Відповідні схеми-інфографіки містяться у повідомленні прес-служби на сторінці у Facebook.

За вищезазначеною схемою ПАТ «УКРГАЗВИДОБУВАННЯ» укладало договори про спільну діяльність із товариствами з обмеженою відповідальністю, які підконтрольні народному депутату О. Онищенко. Договори про спільну діяльність за загальним правилом укладаються з метою спільної діяльності без створення юридичної особи для досягнення мети, що не суперечить закону. При цьому відповідальними за перерахування рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин до відповідних бюджетів згідно з договорами про спільну діяльність укладеними ПАТ «УКРГАЗВИДОБУВАННЯ» окремо з ТОВ «ХАС», ТОВ «НАДРА ГЕОЦЕНТР», ТОВ «КАРПАТНАДРАІНВЕСТ» були попередньо перелічені товариства (беруться окремо на облік контролюючими органами як учасники договору про спільну діяльність – відповідальні за утримання та внесення податків до бюджету під час виконання договору або угоди відповідно до пункту 64.6 статті 64 ПК України).  Товариства, видобуваючи газ на умовах договорів про спільну діяльність, зобов’язані сплатити рентну плату за користування надрами для видобування корисних копалин. За результатами несплати загальнодержавного податку у Товариств виникли грошові зобов’язання та податковий борг. Як наслідок відповідні товариства зверталися до контролюючих органів із заявами про розстрочення грошових зобов’язань та податкового боргу з рентної плати за користування надрами. Відповідно до пункту 100.4 статті 100 ПК України підставами для розстрочення сплати грошових зобов’язань чи податкового боргу є надання достатніх доказів існування обставин, перелік яких передбачений пунктами 1-10 Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження переліку обставин, що свідчать про наявність загрози виникнення або накопичення податкового боргу, і доказів існування таких обставин» від 27.12.2010 року № 1235. При цьому пунктом 100.6 ПК України визначено, що розстрочені суми грошових зобов’язань або податкового боргу погашаються рівними частинами, починаючи з місяця наступного за місяцем, у якому прийнято рішення про розстрочення. Проте за словами Директора НАБУ Артема Ситника: «Рішення про розстрочення приймалися за умови, що буде зроблена хоча б частина платежів. Платежів не було і знову приймалися рішення про розстрочення». Крім того, деякі рішення про розстрочення приймалися ще до того, як відповідна заява була внесена до Реєстру заяв про розстрочення, відстрочення грошових зобов’язань чи податкового боргу. За версією слідства Голова ДФС України Роман Насіров, зловживаючи службовим становищем, надавав вказівки регіональним підрозділам «сприяти» товариствам в отриманні розстрочення сум грошових зобов’язань чи податкового боргу.

За результатами таких дій сума недоотриманої рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин за підрахунками НАБУ до державного бюджету становить 2,019 мільярду гривень.

Як наслідок таких зловживань зі сторони Голови ДФС України, податкові органи не здійснили повідомлення ПАТ «УКРГАЗВИДОБУВАННЯ» про наявність податкового боргу, що надало б останньому підстави для розірвання договорів про спільну діяльність.

Водночас контролюючий орган не здійснив повідомлення Держгеонадр України про систематичну несплату рентної плати відповідно до підпункту 258.2.2 пункту 258.2 статті 258 ПК України. Як наслідок, Держгеонадрами не прийнято рішення про зупинення спеціальних дозволів на користування надрами. У разі якщо спеціальними дозволами серед вимог передбачається відсутність податкового боргу з рентної плати та систематичність сплати рентної плати, порушення даної умови може призвести до припинення (скасування) дозволів відповідно до статті 26 Кодексу України про надра.

Фото НАБУ.


Поділіться з друзями - підтримайте проект
Мітки