Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства » Ініціативи законотворців » У реєстрі нерухомості вказуватиметься ціна на квартиру
Ініціативи законотворців Юридичні консультації

У реєстрі нерухомості вказуватиметься ціна на квартиру

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

До Державного реєстру речових прав на нерухоме майно вноситимуться відомості про ціну нерухомого майна, яка зазначена у договорі. Це передбачено у Постанові КМУ від 24 листопада 2021 р. № 1224, яку сьогодні розгляне Кабмін під невигадливою назвою «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України».

Пункт 30 Порядку ведення Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2011 р. № 1141 доповнили підпунктом 41 такого змісту:

“41) відомості про ціну нерухомого майна, встановлену в договорі (у разі набуття права власності на нерухоме майно за відплатним договором).

Якщо за договором набувається право власності на кілька земельних ділянок та/або об’єктів будівництва (закінчених будівництвом об’єктів), відомості про ціну кожного із таких об’єктів вносяться до Державного реєстру прав відповідно до визначеної в такому договорі ціни кожного з об’єктів”

Як зазначається у пояснювальній записці, метою проекту постанови є покращення якості адміністративних послуг, у тому числі онлайн, та удосконалення процедури реєстрації прав на нерухоме майно.

Зокрема, зазначається, що до Державного реєстру прав вносяться такі відомості про право власності, довірчу власність як спосіб забезпечення виконання зобов’язання:

Відомості про ціну нерухомого майна, що зазначена у договорі (у разі набуття права власності на нерухоме майно за відплатним договором).

Слід також зазначити, що якщо за договором набувається право власності на декілька земельних ділянок та/або об’єктів будівництва, відомості про ціну кожного з таких об’єктів вносяться до Державного реєстру прав згідно з визначеною у такому договорі ціною кожного з об’єктів.

Нагадаємо, що реєстр нерухомості відкритий для всіх користувачів.

КМУ

47 Переглядів

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Реклама

X