Головна » Для відпочинку » Це цікаво » В Україні остаточно припиниться оборот паспортів старого зразка
Це цікаво

В Україні остаточно припиниться оборот паспортів старого зразка

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Законопроект про скасування видачі паспортів старого зразка рекомендований до прийняття
19 травня Комітет Верховної Ради з питань правової політики рекомендував до прийняття за основу законопроект № 3986, згідно з яким в Україні остаточно припиниться оборот паспортів старого зразка.

 «Потрібно вже забути про видачу старих паспортів. У нас понад 17 тисяч справ по підробці старих паспортів. За інформацією СБУ та інших правоохоронних органів, остання партія паспортів-книжечок була видана в 2013-2014 роках. Після цього вони не виготовлялися. Але на окупованій території України були масово підроблені паспорти-книжечки. Тому я прошу підтримати законопроект і забути про старі паспорти », – зазначив глава Державної міграційної служби Максим Соколюк.Он додав, що ті паспорта-книжечки, які є у людей на руках, продовжують діяти. «Ми не хочемо скупчення людей, щоб були заяви, що старі паспорти скасовані. Ні. Скасовано тільки видача. Але при досягненні 25 або 45 років людям будуть видані нові ID-карти »,

– підкреслив глава ДМС.

« Зараз в реєстрі майже 20 млн громадян України. Попереду ще 24 млн. Зрозуміло, що там є і діти, які поки що отримують тільки закордонні паспорти. Ми підемо поступово. Тобто, ми хочемо припинити вклейку фотографії в 25 і 45 років. Ті паспорта, які є чинними, обмінюються поступово, якщо паспорт пошкоджений, особа змінює прізвище та ін. Я був би радий скасувати всі старі паспорти, але я не хочу скупчень і маніпуляцій навколо цього.

Також у нас є ідеї по тим людям, яким зараз 65-70 років, які проживають у віддалених селах, щоб спростити для них процедуру отримання ID-карт, щоб не було якихось шахрайських схем»,

– додав Максим Соколюк.
Також глава Державної міграційної служби Максим Соколюк прокоментував проблему з паперовим додатком до ID-картки, де вказано місце реєстрації, яку зараз громадяни змушені носити при собі, оскільки пластиковий паспорт не передбачає такої графи, а держоргани повсюдно вимагають дану інформацію.

«з приводу додатки а-4 про місце реєстрації.

Нещодавно був прийнятий закон про заборону вимагати паперові довідки від громадян з 23 серпня 2021 року. Ймовірно, деякий час після його вступу можуть бути проблеми. Але є додаток «Дія», де місце реєстрації є в електронному вигляді »,

– розповів глава ГМС.

Дійсно, міністр цифровий трансформації Михайло Федоров стверджує, що незабаром штамп про місце реєстрації та додаток до пластикового паспорту з такою інформацією скасують.

На даний момент вже прийнятий і підписаний Президентом Зеленським Закон 1368-IX «Про внесення змін до Закону України« Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус ». Згідно офіційно озвученої Міністерством цифровий трансформації України із заявою з 23 серпня 2021 кожна організація буде приймати цифрові паспорти в «Дії».

Міністр цифровий трансформації Михайло Федоров стверджує, що незабаром штамп про місце реєстрації та додаток до пластикового паспорту з такою інформацією скасують. Також Президент України Володимир Зеленський на недавньому форумі заявив, що з 24 серпня Україна вступить в режим paperless.

«24 серпня цього, 2021-го, року Україна увійде в режим paperless, як ми і обіцяли . Ніяких паперів для державних органів. Ніхто не зможе вимагати від громадянина України папірці або будь-які довідки для надання державних послуг. Ми зробимо все, щоб держава без паперу було справді не на папері »,

 

– сказав Зеленський 17 травня.

Отже, про що мова?

Коли запрацює закон про цифрове паспорті

На даний момент вже прийнятий і підписаний Президентом Зеленським Закон 1368-IX «Про внесення змін до закон України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» (законопроект 4355).

По суті, цим законом вводиться ще один, новий вид паспорта – цифровий, користуватися яким можна за допомогою «Дії».

Відповідно до офіційно озвученої Міністерством цифровий трансформації України із заявою, з 23 серпня 2021 кожна організація буде приймати цифрові паспорти в «Дії».

44 Переглядів

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Реклама

X