Головна » Для відпочинку » Це цікаво » Від завтра починають діяти нові правила пасажирських перевезень.
Це цікаво

Від завтра починають діяти нові правила пасажирських перевезень.

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Як повідомив Д. Шмигаль, за підсумками урядового засідання сьогодні:

Всі міжобласні перевезення будуть дозволені, лише якщо пасажири мають COVID-сертифікат або дійсний негативний тест. Ми говоримо і про залізничний, і про авіаційний, і про автобусний транспорт.

Громадського транспорту в містах та перевезень усередині однієї області нові правила наразі не стосуються.

Нові правила пасажирських перевезень між областями, які набирають чинності в Україні з 21 жовтня, є неконституційними, оскільки фактично порушують права і свободи громадян України.

Про це розповів  експерт з конституційного права з Центру політичних реформ Олександр Марусяк.

Експерт зазначив, що при рейдах поліція перевірятиме сертифікати про вакцинацію. Однак при спробі висадити невакцинованого пасажира з транспорту поліцейські будуть порушувати Конституцію України, а конкретно – статтю 33, яка гарантує громадянам України свободу переміщення.

«Це – дитячий садок. У ст. 33 говориться, що обмеження свободи переміщення можливе тільки в разі обмежень, встановлених законом. Якщо влада хоче, щоб сертифікати мали законну силу, то нехай приймають відповідні закони. У нас і з карантином та ж проблема» – підкреслив він.

Експерт додав, що 64 стаття Конституції передбачає можливість введення окремих обмежень прав і свобод громадян, але тільки в умовах військового або надзвичайного стану та із зазначенням термінів дії. При цьому ні перше, ні друге (не плутати надзвичайний стан з режимом надзвичайної ситуації, який введений в країні) в Україні з моменту початку пандемії не вводилося.

Нагадаємо, що Кабінет Міністрів ввів нові правила пасажирських перевезень, які почнуть діяти з 21 жовтня. Водночас, обмеження не торкнуться вакцинованих людей.

Також обмежувати роботу транспорту мають право місцева влада. Контролюватися дотримання цих правил буде по-різному. Так, в Одесі розгорнули блок-пости та проводять рейди, перевіряючи сертифікати вакцинації. А в Запоріжжі про перевезення пасажирів за сертифікатами замислювалися, але відмовилися від цієї ідеї.

28 Переглядів

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Реклама

X