Головна » Бухгалтеру » Кадровий облік » Відповідальність роботодавця за непроведення розрахунку при звільненні працівника
Кадровий облік

Відповідальність роботодавця за непроведення розрахунку при звільненні працівника

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Статтею 116 КЗпП України визначено, що при звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, установи, організації, проводиться в день звільнення. Якщо працівник в день звільнення не працював, то зазначені суми мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред’явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок. Про нараховані суми, належні працівникові при звільненні, власник або уповноважений ним орган повинен письмово повідомити працівника перед виплатою зазначених сум.

У разі недотримання вимог вищевказаної статті –  застосувуються до юридичних та фізичних осіб – підприємців, які використовують найману працю, фінансові санкцїй, передбачені абзацом восьмим частини другої статті 265 КЗпП України, у розмірі мінімальної заробітної плати (3200 грн.).

При проведенні розрахунку в інші строки, ніж ті, що передбачені статтею 116 КЗпП України потрібно виконати вимоги статті 117 КЗпП України, а саме виплатити працівникові його середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку.

Також, за порушення вимог статті 116 КЗпП України передбачена адміністративна відповідальність, яка визначена частиною першою статті 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення.(340,00-680,00 грн штрафу)

17 Переглядів

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Реклама

X