Слишком долгая загрузка. Просто закройте это окно
Вітаємо Вас на нашому порталі
Головна » Кадровику » Кадровий облік
Кадровий облік

Вимоги до оформлення наказу про прийняття на роботу

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
Час читання:4 хвилин
Print Friendly, PDF & Email
Тетяна Мойсеєнко, податковий консультант, директор Навчального центру «Домінанта» Відповідно до ст. 21 КЗпП трудовий договiр - це угода мiж працiвником i власником пiдприємства, установи, органiзацiї або уповноваженим ним органом чи фiзичною особою, за якою працiвник зобов'язується виконувати роботу, а власник пiдприємства, установи, органiзацiї або уповноважений ним орган чи фiзична особа зобов'язується виплачувати працiвниковi заробiтну плату i забезпечувати умови працi, потрiбнi для виконання роботи, передбаченi законодавством про працю, колективним договором й угодою сторiн.Як передбачено у до ч. 3 ст. 24 КЗпП працiвник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повiдомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалiзацiї державної полiтики з адмiнiстрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соцiальне страхування про прийняття працiвника на роботу в порядку, встановленому Кабiнетом Мiнiстрiв України.Отже, якщо працiвник приймається на роботу за наказом, незалежно вiд наявностi пiдписаного сторонами трудового договору у виглядi окремого документа, трудовий договiр як угода мiж сторонами iснує в будь-якому разi.Водночас ч. 3 ст. 24 КЗпП не передбачає обов'язковостi укладання трудового договору як окремого документа з усiма працiвниками. Обов'язок щодо укладення письмових трудових договорiв у виглядi окремого документа виникає в роботодавця лише у випадках, передбачених ч. 1 ст. 24 КЗпП.Про це зазначало неодноразово Мінсоцполітики в своїх листах протягом 2015 року та в своїх консультаціях (див. п. 172 Корисної інформації).Отже, наказ про прийняття на роботу = трудовий договір. Розглянемо усі тонкощі оформлення наказу з метою визнання його трудовим договором.
Читати по темі:  Робочий час та час відпочинку водіїв
ТИПОВАЯ ФОРМА НАКАЗУ (П-1) затверджена наказом Держкомстат від 05.12.2008 р. № 489 (форму див. нижче). Але дуже багато підприємств не використовують в своїй роботі вже розроблений і готовий документ, намагаючись розробити свою форму.Це не заборонено, але варто врахувати усі вимоги до складання наказу про прийняття працівника на роботу.Звернемося до наказу Мiнiстерства юстицiї України вiд 18.06.2015 р. № 1000/5 «Про затвердження Правил органiзацiї дiловодства та архiвного зберiгання документiв у державних органах, органах мiсцевого самоврядування, на пiдприємствах, в установах i органiзацiях» (розділ ІІ, п. 9), яким передбачено, що у наказi про прийняття працiвника на роботу має бути зазначено:
  • посаду, на яку приймається або призначається працiвник (спецiальнiсть, квалiфiкацiя, категорiя, розряд тощо);
  • дату прийняття на роботу;
  • вид роботи (основна або за сумiсництвом);
  • умови прийняття на роботу (з випробувальним строком, за строковим трудовим договором тощо);
  • умови роботи (в режимi неповного робочого часу, з важкими або шкiдливими умовами працi тощо);
 • розмiри його посадового окладу вiдповiдно до штатного розпису, надбавок та доплат.
З розпорядчим документом з кадрових питань (особового складу), до якого належить і наказ про прийняття працівника на роботу, обов’язково ознайомлюють згаданих у ньому осiб, якi на першому примiрнику документа проставляють:
  • свої пiдписи
 • iз зазначенням дати ознайомлення
Якщо порівняти все перелічені реквізити, передбачені наказом № 1000/5, з типовою формою наказу, то побачимо повну відповідність документів.
 
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Наша розсилка

Події

05
Дек
09:00 - 10:00

Вебинар “Консолидация финансовой отчетности по МСФО” 05.12.17

Вимоги до оформлення наказу про прийняття на роботу
08
Дек
11:00 - 13:00

Практикум “Учет традиционных расходов на предприятиях” 08.12.17

Вимоги до оформлення наказу про прийняття на роботу
12
Дек
00:00

Открытый тренинг “Управленческий учет. Финансы. Бюджеты”

Вимоги до оформлення наказу про прийняття на роботу
21
Дек
09:30 - 14:30

Підсумковий бухгалтерський семінар “Теорія і практика головних подій 2017 року” 21.12.17

Конференц-зал бізнес-школи Українського католицького університету

Випадкова цитата

Экономический кризис раскроет то, чего не в состоянии обнаружить аудиторы

Вимоги до оформлення наказу про прийняття на роботу

Час читання: 4 min
0

Поділитися з другом