Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства » Ініціативи законотворців » Виїзд за межі України без згоди батьків з 16 років: а що таке можливо?
Ініціативи законотворців

Виїзд за межі України без згоди батьків з 16 років: а що таке можливо?

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
Час читання:3 хвилин
Print Friendly, PDF & Email

Дитина, з огляду на свій вік, фізичний і розумовий розвиток, є найменш захищеним суб’єктом сімейних правовідносин, який нездатний повною мірою захищати свої права та інтереси. Саме тому механізм захисту прав та інтересів дитини потребує постійної уваги й удосконалення з боку законодавця. Як свідчить правова практика, гострим на сьогодні є питання захисту прав та інтересів дитини, яка позбавлена можливості виїхати на навчання, лікування, відпочинок тощо за кордон без згоди батьків або одного з них. Ненадання нотаріально посвідченої згоди одним із батьків є одним з найбільш поширених інструментів у боротьбі між конфліктуючим подружжям або колишніми чоловіком та жінкою. Прикро, що часто розмінною монетою в таких «батьківських баталіях» стають саме інтереси дитини. У випадку ненадання згоди на виїзд одним із батьків, такий дозвіл (за наявності спеціально визначених підстав) може надати суд.

Проблему неможливості виїзду дитини за кордон може бути вирішено шляхом внесення поправок у відповідні норми законодавства України. Саме з такою ініціативою виступила група народних депутатів, подавши на розгляд ВРУ проект постанови, котрий вирішить спірні питання стосовно можливості виїзду дітей, котрі досягли віку 16 років за межі країни.

В постанові йдеться саме про можливість самостійного, без дозволу батьків, виїзду за кордон дитини у віці 16 років. "Дитина, яка досягла шістнадцяти років, має право на вільний самостійний виїзд за межі України."

Зараз же діє норма:  ст. 313 ЦКУ, фізична особа, яка не досягла 16-ти років, має право на виїзд за межі України лише за згодою батьків (усиновлювачів), опікунів і в їхньому супроводі чи в супроводі осіб, які уповноважені ними. Постанова Кабінету Міністрів України від 27.01.1995 р. «Про затвердження Правил перетинання державного кордону громадянами України» у п. 4 визначає, що виїзд за межі України громадян, які не досягли 16-річного віку, в супроводі одного з батьків або в супроводі осіб, які уповноважені одним із батьків за нотаріально посвідченою згодою, здійснюється у разі пред’явлення оригіналів документів або їх копій (зокрема, рішення суду про надання дозволу на виїзд за межі України громадянина, який не досяг 16-річного віку без згоди та супроводу другого з батьків).

Читати по темі:  Неповнолітня дитина має право отримувати та розпоряджатися аліментами

 

Про те як оформити дитині закордонний паспорт ми писали тут

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Додати коментар

Клікніть, щоб прокоментувати

восемнадцать − 9 =

Наша розсилка

Випадкова цитата

Если у тебя нет своей цели в жизни, то ты будешь работать на того, у кого она есть

Виїзд за межі України без згоди батьків з 16 років: а що таке можливо?

Час читання: 3 min
0

Поділитися з другом