Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства » Ініціативи законотворців » Виїзд за межі України без згоди батьків з 16 років: а що таке можливо?
Ініціативи законотворців

Виїзд за межі України без згоди батьків з 16 років: а що таке можливо?

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Дитина, з огляду на свій вік, фізичний і розумовий розвиток, є найменш захищеним суб’єктом сімейних правовідносин, який нездатний повною мірою захищати свої права та інтереси. Саме тому механізм захисту прав та інтересів дитини потребує постійної уваги й удосконалення з боку законодавця. Як свідчить правова практика, гострим на сьогодні є питання захисту прав та інтересів дитини, яка позбавлена можливості виїхати на навчання, лікування, відпочинок тощо за кордон без згоди батьків або одного з них. Ненадання нотаріально посвідченої згоди одним із батьків є одним з найбільш поширених інструментів у боротьбі між конфліктуючим подружжям або колишніми чоловіком та жінкою. Прикро, що часто розмінною монетою в таких «батьківських баталіях» стають саме інтереси дитини. У випадку ненадання згоди на виїзд одним із батьків, такий дозвіл (за наявності спеціально визначених підстав) може надати суд.

Проблему неможливості виїзду дитини за кордон може бути вирішено шляхом внесення поправок у відповідні норми законодавства України. Саме з такою ініціативою виступила група народних депутатів, подавши на розгляд ВРУ проект постанови, котрий вирішить спірні питання стосовно можливості виїзду дітей, котрі досягли віку 16 років за межі країни.

В постанові йдеться саме про можливість самостійного, без дозволу батьків, виїзду за кордон дитини у віці 16 років. «Дитина, яка досягла шістнадцяти років, має право на вільний самостійний виїзд за межі України.»

Зараз же діє норма:  ст. 313 ЦКУ, фізична особа, яка не досягла 16-ти років, має право на виїзд за межі України лише за згодою батьків (усиновлювачів), опікунів і в їхньому супроводі чи в супроводі осіб, які уповноважені ними. Постанова Кабінету Міністрів України від 27.01.1995 р. «Про затвердження Правил перетинання державного кордону громадянами України» у п. 4 визначає, що виїзд за межі України громадян, які не досягли 16-річного віку, в супроводі одного з батьків або в супроводі осіб, які уповноважені одним із батьків за нотаріально посвідченою згодою, здійснюється у разі пред’явлення оригіналів документів або їх копій (зокрема, рішення суду про надання дозволу на виїзд за межі України громадянина, який не досяг 16-річного віку без згоди та супроводу другого з батьків).

Про те як оформити дитині закордонний паспорт ми писали тут

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.


Поділіться з друзями - підтримайте проект

Додати коментар

Клікніть, щоб прокоментувати

4 + одиннадцать =

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.

Пошук від Google

Наша розсилка

Мудра думка

Ничто никогда не строится в срок и в пределах сметы

— Принцип О’Брайена

Події

Останні пости на форумі

Ми в Instagram

  • 24
    2 дня ago by buh24comua #бухгалтер24
  • 24
    3 недели ago by buh24comua #бухгалтер24 #новыйгод
  • 24
    2 недели ago by buh24comua #бухгалтер24 #заробітнаплата

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: