Головна » Юристу » Юридичні консультації » Як виготовити закордонний паспорт для дитини?
Юридичні консультації

Як виготовити закордонний паспорт для дитини?

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Паспорти для виїзду за кордон виготовляють з народження. До 12 років відбитки пальців та електронний підпис не відбираються. Окрім того, можна виготовити такий паспорт без присутності дитини за скануванням фото обличчя (як на паспорт громадянина України) розміром 10х15 см.

До 16 років закордонний паспорт чинний  4 роки. З 16 років термін дії паспорта – 10 років.

Необхідно надати такі документи:

  1. Оригінал свідоцтва про народження або документ, що підтверджує факт народження, виданий компетентними органами іноземної держави (у випадку, коли особа не досягла 14-річного віку). Якщо батьки або один із батьків такої особи на момент її народження були іноземцями або особами без громадянства, також подається довідка про реєстрацію особи громадянином України (у разі оформлення вперше паспорта для виїзду за кордон із застосуванням засобів реєстру);
  2. Паспорт громадянина України у вигляді картки (для особи, яка досягла 14-річного віку та проживає в Україні).
  3. Індивідуальний податковий номер фізичної особи – платника податків (за наявності);
  4. Документ, що посвідчує особу законного представника та документ, що підтверджує повноваження законного представника (крім випадків, коли законним представником є один із батьків). Заява від одного з батьків (формується на місці). Обов’язкова наявність оригіналів паспорта громадянина України. Свідоцтво про шлюб, для підтвердження факту перебування батьків у шлюбі. У випадку, якщо батьки не перебувають у шлюбі – заяву подає той з батьків, з ким проживає дитина (наявність довідки про місце реєстрації дитини).
  5. При замовленні другого закордонного паспорта обов’язкова наявність раніше виданого закордонного паспорта або проїзного документа дитини (діючого, не діючого, оформленого на інше прізвище);
  6. Документи, що підтверджують сплату адміністративного збору, або оригінал документа про звільнення від його сплати; (оплата здійснюється на місці через термінали самообслуговування);
  7. Документи, які являються підставою для зміни транслітерації (раніше видані документи, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України дитини або батьків; документ, що підтверджує факт народження, зміни імені; документи видані компетентними органами іноземної держави та легалізованих в установленому порядку; тощо)

Всі діти можуть фотографуватися на місці!
Фотографування дітей віком від 12 років відбувається лише на місці!

Але якщо у вашої дитини віком до 12 років з фотографуванням можуть виникнути проблеми: лякається фотоспалаху, не може всидіти на місці, не закривати очей більше 2 секунд або дитину не можливо витягнути без сліз з ігрового майданчику, а Ви бажаєте гарне фото у документах. Ми рекомендуємо скористатися послугами фотоательє та принести нам 1 фотокартку розміром 10х15 сантиметрів. На фотокартці має бути зображено 70% обличчя, чіткі контури, білий фон, на матовому фотопапері високої якості, без дефектів.

Детальні вимогами для фото дитини:

  • Дитина на фотокартці повинна бути зображена одна, спинка стільця чи іграшки не має бути видно.
  • Дитина має дивитись в камеру з нейтральним виразом обличчя і закритим ротом.
  • Фотокартка немовляти по можливості має бути зроблена у відповідності до вищезазначених вимог. Немовля має бути сфотографоване у вертикальному положенні, однак допускається фотографування немовляти, що лежить на білому покривалі. Очі дитини мають бути відкриті, рот закритий, а руки особи, що підтримує її, не повинно бути видно.
  • На фотокартці має бути зображено 70% обличчя, чіткі контури, білий фон, на матовому папері високої якості без дефектів.
  • Фото має бути роздруковане методом класичного мокрого фотодруку, а не методом струменевого друку.
Стосовно швидкості та зручності оформлення паспорту у столиці, ми рекомендуємо звертатись до Центрів “Паспортний сервіс”, це справді швидко та зручно, ми перевірили особисто.
 Нагадаємо, 6-го квітня Європарламент схвалив безвіз із ЄС для України. Важливо, що після запровадження безвізового режиму з ЄС тільки власники біометричних паспортів уникнуть походів до консульств та візових центрів.

Як інформує Головне управління Державної міграційної служби України у Львівській області, новий закордонний паспорт виготовляється тепер тільки з біометричними даними: оцифрованим відображенням особи, її електронним підписом та відбитками двох вказівних пальців рук. Паспортів без біометрії для виїзду за кордон більше не виготовляють.


Поділіться з друзями - підтримайте проект