Головна » Бухгалтеру » Консультації » Коли новоствореному ФОП – платнику єдиного податку першої та другої груп сплачувати єдиний внесок
Консультації

Коли новоствореному ФОП – платнику єдиного податку першої та другої груп сплачувати єдиний внесок

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Єдиний соціальний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування — це консолідований страховий внесок в Україні, збір якого здійснюється в системі загальнообов’язкового державного страхування в обов’язковому порядку та на регулярній основі.

Відтак, слід знати, фізична особа – підприємець, яка до кінця місяця, в якому відбулась її державна реєстрація як суб’єкта господарювання, подала заяву про обрання першої чи другої групи спрощеної системи оподаткування, є такою, що перебуває на загальній системі оподаткування і база нарахування єдиного внеску за цей місяць для неї визначається як сума доходу (прибутку), отриманого від діяльності фізичної особи – підприємця, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб. У разі якщо таким платником не отримано дохід (прибуток) у звітному кварталі або окремому місяці звітного кварталу, такий платник зобов’язаний визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої Законом України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон № 2464). При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.

З першого числа місяця, наступного за місяцем, у якому відбулася державна реєстрація, зареєстровані в установленому порядку, новостворені фізичні особи – підприємці, віднесені до платників єдиного податку першої та другої груп, нараховують єдиний внесок у розмірі, визначеному такими платниками самостійно, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої Законом № 2464. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.

У регіональні фіскальній службі наголошують, мінімальнийстраховий внесок з ЄСВ у 2019 році становить 4173 х 22% = 918,06 грн.

Більш детально Нагадування про строки та відповідальність сплати ЄСВ та ЕП для ФОП

Нагадуємо ФОП-пенсіонери або особи з інвалідністю, звільняються від сплати ЄСВ

Єдиний податок та ЄСВ для ФОП та строки їх сплати у 2019 році


Поділіться з друзями - підтримайте проект
Мітки