Головна » Бухгалтеру » Консультації » Як оподатковується дохід, додаткове благо - витрати роботодавця на медичне забезпечення працівників
Консультації

Як оподатковується дохід, додаткове благо - витрати роботодавця на медичне забезпечення працівників

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
Print Friendly, PDF & Email

ДФС України надала роз’яснення щодо оподаткування доходу, отриманого платником податку як додаткове благо у вигляді витрат роботодавця на обов’язковий профілактичний огляд працівників, і повідомила.

ПКУ передбачається, що загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід платника податку не включає кошти або вартість майна (послуг), що надаються як допомога на лікування та медичне обслуговування платника податку або члена сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення, дитини, яка перебуває під опікою або піклуванням платника податку, за умови документального підтвердження витрат, пов’язаних із наданням зазначеної допомоги (у разі надання коштів), у тому числі, але не виключно, для придбання ліків, донорських компонентів, протезно-ортопедичних виробів, виробів медичного призначення для індивідуального користування інвалідів, за рахунок коштів благодійної організації або його роботодавця, в тому числі в частині витрат роботодавця на обов’язковий профілактичний огляд працівника згідно із Законом України № 1645 «Про захист населення від інфекційних хвороб»  та на вакцинацію працівника, спрямовану на профілактику захворювань в період загрози епідемій відповідно до Закону України від «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» за наявності відповідних підтвердних документів, крім витрат, що компенсуються виплатами з фонду загальнообов’язкового державного соціального медичного страхування.

Як зазначено у статті  21 Закону України № 1645 обов’язкові попередні (до прийняття на роботу) та періодичні профілактичні медичні огляди працівників окремих професій, виробництв та організацій, діяльність яких пов’язана з обслуговуванням населення і може призвести до поширення інфекційних хвороб, проводяться за рахунок роботодавців у порядку, встановленому законодавством*.

 

Таким чином, ДФС робить висновок, що  не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку - працівника витрати роботодавця на обов’язковий попередній (до прийняття на роботу) профілактичний огляд такого платника згідно із Законом № 1645 у разі дотримання вимог підпункту 165.1.19 пункту 165.1 статті 165 Кодексу.

Але не слід забувати, що до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається дохід, отриманий таким платником як додаткове благо (крім випадків, передбачених статтею 165 Кодексу) у вигляді вартості безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг)).


* Перелік професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним медичним оглядам, порядок проведення цих оглядів та видачі особистих медичних книжок (далі - Порядок) встановлено постановою Кабінету Міністрів України від 23 травня 2001 року №  559.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Читати по темі:  Порядок електронної перевірки органами ДФС ПН/РК

Наша розсилка

Події

14
Дек
14:00 - 16:00

Тренинг "УЧЕТНАЯ ПОЛИТИКА 2018: необходимые изменения, выбор оптимальных вариантов" 14.12.17

Як оподатковується дохід, додаткове благо - витрати роботодавця на медичне забезпечення працівників
21
Дек
09:30 - 14:30

Підсумковий бухгалтерський семінар "Теорія і практика головних подій 2017 року" 21.12.17

Конференц-зал бізнес-школи Українського католицького університету
21
Дек
10:00 - 12:00

Вебинар Бухгалтерский учет и уплата налогов: итоги 2017 года. И что нас ждет в 2018 г. 21.12.2017

Як оподатковується дохід, додаткове благо - витрати роботодавця на медичне забезпечення працівників

Випадкова цитата

Перестаньте бояться провала

Як оподатковується дохід, додаткове благо - витрати роботодавця на медичне забезпечення працівників

Час читання: 3 min
0

Поділитися з другом