Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства » Держоргани інформують » Зміни, які стосуються адміністрування рентної плати
Держоргани інформують Консультації

Зміни, які стосуються адміністрування рентної плати

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Керуючись положеннями ПКУ в редакції Закону України від 23 листопада 2018 року № 2628-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів», а також Бюджетного кодексу України  в редакції Закону України від 22 листопада 2018 року № 2621-VIIІ «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України», що набрали чинності з 1 січня поточного року, надаємо рекомендації щодо особливостей адміністрування у 2019 році рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин (далі – Рентна плата).

Зокрема, набули чинності зміни до Кодексу, які стосуються адміністрування Рентної плати:

1) перелік об’єктів, які не належать до об’єкта оподаткування Рентною платою, доповнено урановмісними корисними копалинами, які на підставі отриманих після 1 січня 2018 року спеціальних дозволів видобуті на стадії геологічного вивчення (п.п. 252.4.9 п. 252.4 ст. 252 Кодексу);

2) п. 252.20 ст. 252 Кодексу доповнено коефіцієнтом, що діє виключно у 2019 році, яким ставка Рентної плати для видобування залізної руди підвищена в 1,1 раза (примітка 1 до таблиці ставок Рентної плати п. 252.20 ст. 252 Кодексу);

3) універсалізовано розміри ставок Рентної плати для видобування нафти та газового конденсату, що видобуваються з покладів (п. 252.20 ст. 252 Кодексу):

до 5000 метрів, – 31 відс. вартості (фактична ціна – середня ціна одного бареля нафти «Urals», перерахована у гривні за тонну за курсом Національного банку України станом на 1 число місяця, що настає за податковим (звітним) періодом, визначена за інформацією міжнародного агентства (котирування UralsMediterranean та UralsRotterdam) обсягів видобутої нафти та газового конденсату (абзац другий п. 252.8 ст. 252 Кодексу);

понад 5000 метрів, – 16 відс. вартості (фактичної ціни) обсягів видобутої нафти та газового конденсату.

Доходи загального фонду Державного бюджету України від Рентної плати для видобування корисних копалин загальнодержавного значення, крім вуглеводнів (п. 5 частини 2 ст. 29 Бюджетного кодексу), зменшено до 70 відс. частки такої Рентної плати (код бюджетної класифікації 13030100).

Доходи загального фонду бюджету Автономної Республіки Крим, обласних бюджетів від Рентної плати для видобування корисних копалин загальнодержавного значення, крім вуглеводнів (п. 4 частини 1 ст. 66 Бюджетного кодексу), збережено у попередньому розмірі – 25 відс. частки такої Рентної плати.

Разом з тим Бюджетним кодексом встановлено зарахування 5 відс. частки Рентної плати для видобування корисних копалин загальнодержавного значення, крім вуглеводнів, до доходів загального фонду бюджетів:

міст республіканського Автономної Республіки Крим та обласного значення, міст Києва та Севастополя, районних бюджетів, бюджетів об’єднаних територіальних громад (п. 43 частини 1 ст. 64 Бюджетного кодексу);

міст районного значення, сільських, селищних бюджетів (п. 32 частини 1 ст. 69 Бюджетного кодексу).

Забезпечення ефективного контролю доходів місцевих бюджетів від Рентної плати для видобування корисних копалин загальнодержавного значення, крім вуглеводнів, може бути забезпечене складанням платниками такої Рентної плати окремих додатків до податкової декларації з Рентної плати, в яких податкові зобов’язання в межах спеціального дозволу самостійно «розподілені» платниками між бюджетами адміністративно-територіальних одиниць, які повністю або частково розташовані в межах території полігону, обмеженого координатами, зазначеними у такому дозволі.

Починаючи з податкових зобов’язань Рентної плати за ІV квартал 2018 року, ідентифікуючою ознакою кожного окремого додатка до декларації є зазначений у рядку 5.1 «код органу місцевого самоврядування за місцезнаходженням ділянки надр за КОАТУУ» розділу 5 «Ділянка надр, з якої видобуто корисну копалину» додатка 1 до декларації, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 17.08.2015 № 719, код одиниці адміністративно-територіального устрою.

Нагадаємо, що останній день подання податкової декларації з рентної плати за ІV квартал 2018 року (без рентної плати за користування надрами при видобуванні вуглеводневої сировини) буде 11 лютого 2019 року (п.257.1 ст. 257 р. IX Кодексу).

ДФС


Поділіться з друзями - підтримайте проект