Головна » Для відпочинку » Це цікаво » Чи буде зазначатись джерело походження коштів: «за кошти платників податків»
Це цікаво

Чи буде зазначатись джерело походження коштів: «за кошти платників податків»

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Зеленський відповів на петицію про те, щоб на всіх інформаційних матеріалах про використання бюджетних коштів зазначалася фраза «за кошти платників податків»

Президент заявив, що підтримує пропозицію «забезпечити широке висвітлення інформації про джерела, обсяги і порядок фінансування» Великого будівництва.
*саме великого будівництва, а не використання бюджетних коштів загалом?*

Зеленський запропонував створити онлайн-ресурс, на якому повідомлятиметься про обсяги і джерела використання коштів у рамках Великого будівництва, а на всіх інформаційних матеріалах програми — розміщувати посилання на цей ресурс.
Петиція про напис «за кошти платників податків» на інформаційних матеріалах набрала 25 тисяч підписів ще 29 листопада.

З даного питання варто зазначити кілька тез:
🔹нікого особливо не цікавить, що там з великим будівництвом робиться, бо ці питання будуть підіймати в кримінальних провадженнях вже після закінчення президенства Володимира Олександровича;
*спойлер ці провадження нічим не закінчаться*

🔹в цілому є чимало відкритих реєстрів звідки можна отримати таку інформацію, але нічого поганого немає якщо буде одна онлайн-платформа;
🔹очевидно, що Уряд не дозволить такий напис, бо це в очах інфантильного електорату зменшить значимість людей які при владі, адже державні гроші для людей це ефемерне поняття, яка на думку багатьох береться десь з неба;
🔹проте і не варто завищувати роль коштів платників податків в наповненні бюджету. Дуже багато інфраструктурних проектів будують за кошти кредиторів або за прямі іноземні дотації. Тому на банерах можна згадати і МФВ, Світовий банк, платників податків США та ЄС;
🔹окрім цього держава отримує інші доходи в бюджет, хоча звичайно основні кошти це податки і збори з громадян України (і не лише громадян).

Резюме
Більшість державних коштів це наші податки, але не тільки. І це добре, що люди все більше розуміють як фінансується держава та як використовуються ці кошти. В той же час, держава стає більш відкритою для громадськості стосовно питань бюджету, але не настільки щоб зробити напис на банеру.

Проте, все можливо. Ось обіцянка Віктора Андрійовича все-таки стала дійсністю. Тому з часом буде і наклейка на банерах і розуміння людей, що треба платити податки (але це не точно).

 

Джерело


Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Події

січень, 2022

X