Taking too long? Close loading screen.
Вітаємо Вас на нашому порталі
Головна » Юристу » Аналіз законодавства » Кворум загальних зборів у АТ та ТОВ «по-новому»
Аналіз законодавства

Кворум загальних зборів у АТ та ТОВ «по-новому»

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
Час читання:5 хвилин
Print Friendly, PDF & Email

Кворум (лат. quorum praesentia sufficit — яких присутність достатня).

 В українській правовій площині термін «кворум» переважно застосовується, якщо мова йде про діяльність акціонерних товариств (далі – АТ) та товариств з обмеженою відповідальністю (далі – ТОВ) для визначення правомочності їх учасників приймати на зборах обов’язкові рішення, які стосуються діяльності товариства.

У 2015 році Верховною Радою України були внесені зміни до Законів щодо зменшення кворуму загальних зборів ТОВ та АТ з 60 % до 50 % з метою надання більш рівних умов їх учасникам/акціонерам.

Якщо раніше учасник/акціонер ТОВ, АТ, який володів навіть 59,9 % статутного капіталу, фактично не мав можливості приймати будь-які рішення самостійно, без інших учасників, то зараз в нього з’явилася така можливість.

Загальні збори учасників/акціонерів є вищим органом  товариства  з  обмеженою  відповідальністю/акціонерного товариства (ст. 25, 41 ЗУ «Про господарські товариства», ст. 32 ЗУ «Про акціонерні товариства»).З 13 грудня 2015 року загальні збори учасників ТОВ вважаються повноважними, якщо на них присутні учасники (представники учасників), що володіють у сукупності більш як 50 % голосів (ст. 58 ЗУ «Про господарські товариства»). До цього показник повноважності загальних зборів складав більш як 60 % голосів.Щодо акціонерних товариств, то аналогічна норма про кількість присутніх власників голосуючих акцій на загальних зборах для визнання їх повноважними почала діяти ще з 27 березня 2015 року.

 

Однак, внесення змін до Закону України «Про акціонерні товариства» та Закону України «Про господарські товариства» щодо зменшення кворуму вищого органу товариства має різні правові наслідки для вже зареєстрованих АТ та ТОВ.

Читати по темі:  Налоговая реформа: шесть причин сказать "да" либеральному варианту

Статути всіх акціонерних товариств, згідно до п. 3 розділу 2 Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про акціонерні товариства» від 19 березня 2015 року № 272-VIII, до приведення їх у відповідність із цим Законом, застосовуються в частині, що не суперечить цьому Закону. Тобто, якщо у статуті АТ зазначено про те, що загальні збори акціонерного  товариства  мають  кворум  за умови  реєстрації  для  участі  у  них  акціонерів,  які сукупно є власниками  більш як 60 % голосуючих акцій, то такий статут може застосовуватися до приведення його у відповідність із Законом, тільки в частині, що не суперечить Закону.

Дещо інші наслідки даних змін відбуваються щодо ТОВ. Так, статути всіх ТОВ, відповідно до п. 2 розділу 2 Закону України «Про внесення змін до статті 60 Закону України «Про господарські товариства», до приведення їх у відповідність із цим Законом застосовуються в частині, що не суперечить цьому Закону.

На перший погляд, ситуація щодо обов’язковості внесення змін до статутів стосовно зменшення кворуму загальних зборів до 50 % є аналогічною тій, що склалася з АТ. Однак, необхідно зауважити, що такий обов’язок торкнувся не всіх ТОВ, а лише тих, у статутному капіталі яких є державна частка.

Відповідно до ч. 2 ст. 60 ЗУ «Про господарські товариства», установчими документами товариств, у статутному капіталі яких відсутня  державна частка, може бути встановлений інший відсоток голосів учасників (представників учасників), за умови присутності яких загальні збори учасників вважаються повноважними.Таким чином, до статутів ТОВ (за відсутності у статутному капіталі державної частки), які містять положення про кворум у 60 % голосів  учасників (представників учасників), за умови присутності яких загальні збори учасників вважаються повноважними, не потрібно в обовязковому порядку вносити зміни щодо зменшення кворуму до 50 %.Крім того, для майбутніх створюваних ТОВ (без державної частки) є можливість зазначити у їх статуті показник кворуму загальних зборів взагалі інший, ніж 50 відсотків.Даними змінами, законодавець наділив ТОВ правом встановлювати відсоток кворуму загальних зборів на власний розсуд, чого раніше діючим законодавством не було передбачено. Автор: адвокат Єсауленко ПавлоМіжнародна юридична компанія LEXLIGAlexliga.com

Читати по темі:  О "транзитерах" и "налоговых ямах" в кратком обзоре Приказа ГФС №543
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Додати коментар

Клікніть, щоб прокоментувати

19 − 7 =

Наша розсилка

Випадкова цитата

Ничто никогда не строится в срок и в пределах сметы

Кворум загальних зборів у АТ та ТОВ «по-новому»

Час читання: 5 min
0

Поділитися з другом