Головна » Бухгалтеру » Бухгалтерський облік » Лікарняні в разі нещасного випадку
Авторские Бухгалтерський облік Кадровий облік

Лікарняні в разі нещасного випадку

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Документальне оформлення

Відразу відмітимо, що самого листка непрацездатності (далі - ЛН) не буде достатньо для нарахування лікарняних, пов’язаних із нещасним випадком, або профзахворюванням. Ще обов’язково потрібен:
 • або Акт про нещасний випадок, пов’язаний з виробництвом - форма №Н-1 (додаток 4 до Порядку №1232);
 • або Акт про розслідування причин виникнення професійного захворювання - форма № П-4 (додаток 17 до порядку №1232).
Після того як лікарняний та один із вищезазначених актів був наданий бухгалтерії, вона на звороті ЛН вносить дані в частину: "Заповнюється комісією із соцстрахування або уповноваженою особою, на яку покладено призначення допомоги" (треба вказати розмір - 100%, кількість календарних днів та дату і номер акта про нещасний випадок. Розрахунок лікарняних в разі нещасного випадку Ми  вже писали про розрахунок звичайних лікарняних в матеріалі: Лікарняні: правила розрахунку від А до Я, тож не будемо зупинятись на механізмі розрахунку лікарняних, а зосередимось на деяких відмінностях. При розрахунку слід керуватись Порядком №1266. З липня 2015 році помінявся порядок розрахунку самих лікарняних і основних змін двоє:
 1. Розрахунковий період - 12 місяців;
 2. Середній заробіток і лікарняні рахують за календарними днями.
Принципові відмінності від стандартних лікарняних
 • Середній заробіток не коригують на %страхового стажу - тобто беруть 100% розмір;
 • Не застосовуєтьсяі мінзарплатний ліміт (для ситуацій, коли у 12-місячному періоді  немає 6 місяців стажу);
 • Якщо потерпілий працює не в одному місці, то лікарняний призначають і виплачують лише на одному місці роботи - і не там де більша зарплатня, а там де стався страховий випадок. При цьому середній заробіток обчислюють із сумарної зарплати за всіма місцями роботи на підставі довідок про середню ЗП.
Перші 5 днів лікарняного оплачує підприємство, а починаючі із 6 дня - за рахунок фонду страхування від Нещасного випадку. Саме до цього органу подають заяву-розрахунок на отримання допомоги (форму можна взяти у додатку до Порядку №24). Окрім заяви також треба надати такі документи:
 • копію ЛН;
 • акт за формою № Н-1 або №П4;
 • довідку про середню ЗП складену за формою з додатку до Порядку №1266;
 • витяг з табелю обліку робочого часу потерпілого, завірену страхувальником.

Бухгалтерський облік, оподаткування та відображення у звітності.

Проводки:

Нарахування лікарняного за перші 5 днів лікарняного: Дт949   Кт663 Нарахування лікарняного за рахунок фонду від НВ: Дт378/2  Кт663 (378/2 - для соцвиплат за рахунок фонду від НВ)

Звітність

Подавати звітність до фонду НВ у зв’язку з нарахуванням лікарняних за рахунок фонду не потрібно. В звіті 1ДФ - ознака доходу 101 В звіті ЄСВ - відображають у місяці у якому відбулося їх нарахування. При цьому в Таблиці 6 показують за розбивкою по місяцям, зазначаючів реквізиті 11 відповідний календарний місяць. Код категорії застрахованої особи (реквізит 9) - 29. І в реквізиті 13 вказуємо скільки календарних днів непрацездатності припадає на кожен місяць.

Оподаткування

ПДФО "Нещасні" лікарняні оподатковуються ПДФО в загальному порядку за ставкою 18% Війсковий збір Теж утримується в загальному порядку за ставкою 1,5% ЄСВ 22 % на суму лікарняних.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

 


Поділіться з друзями - підтримайте проект
Мітки

Пошук від Google

Наша розсилка

Приєднуйся до нас

Події

Inline
Inline

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: