Головна » Бухгалтеру » Податковий облік » Нульова ставка з податку на прибуток в 2017 році
Податковий облік

Нульова ставка з податку на прибуток в 2017 році

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Новий п. 44 підр. 4 розд. ХХ ПКУ (зміни вводяться пп. 2 п. 135 р. І Закону №1797) передбачає деякі “солодощі” для деяких категорій підприємств. Але як завжди виникає питання: а чи варто воно того, адже перелік умов, щоб скористатися цим правом досить великий і для деяких підприємств буде дуже складно його виконати.

Передбачається при цьому, не за бажанням платника податку, а без будь-яких інших варіантів, на період до 31 грудня 2021 року застосування нульової ставки податку на прибуток, для підприємств у яких:

1) річний дохід не перевищує 3 млн грн;

2) розмір нарахованої за кожний місяць звітного періоду заробітної плати (доходу) працівників є не меншим, ніж дві мінімальні заробітні плати (з 2017 року це 6400 грн);

3) за умови відповідності критеріям:

• утворені в установленому законом порядку після 1 січня 2017 року;

• діючі, у яких протягом 3-х послідовних попередніх років (або протягом усіх попередніх періодів, якщо з моменту їх утворення пройшло менше 3-х років) щорічний обсяг доходів задекларовано в сумі, що не перевищує 3-х млн грн, та у яких середньооблікова кількість працівників протягом цього періоду становила від 5 до 20 осіб;

• які були зареєстровані платниками ЄП в період до 1 січня 2017 року та у яких за останній календарний рік обсяг виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) становив до 3-х млн грн та середньооблікова кількість працівників становила від 5 до 50 осіб.

Звучить знайомо, чи не так?

Так, це адаптована Мінфіном версія раніше існуючої в ПКУ норми – ви і зараз її можете побачити в п. 16 підр. 4 розд. ХХ ПКУ, а ще раніше вона була в скасованій попередній редакції розділу ІІІ ПКУ.

Втім, у зв’язку зі сьогоденними реаліями досягнути 3 млн грн доволі легко, а ось виплачувати 6400 грн кожному працівнику складно. Тому скористатися даним «полегшенням» зможуть лише обрані.

Ті, хто про неї пам’ятає, не дивуються й тому, що скористатися такими канікулами не зможуть суб’єкти господарювання, які здійснюють діяльності, яка перераховані у тому ж п. 44 підрозд. 4 р.ХХ ПКУ, серед них:

1) суб’єкти господарювання, утворені після 1 січня 2017 року шляхом реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення), приватизації та корпоратизації;

2) суб’єкти господарювання, які здійснюють:

– діяльність у сфері розваг, визначену в пп. 14.1.46 ПКУ;

– виробництво, оптовий продаж, експорт, імпорт підакцизних товарів;

–  виробництво, оптовий та роздрібний продаж ПММ;

– видобуток, серійне виробництво та виготовлення дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, у тому числі органогенного утворення;

– фінансову та страхову діяльність (гр. 64 – гр. 66 Секції K КВЕД ДК 009: 2010);

– діяльність з обміну валют;

– видобуток та реалізацію корисних копалин загальнодержавного значення;

– операції з нерухомим майном (гр. 68 КВЕД ДК 009: 2010);

– поштову та кур’єрську діяльність (гр. 53 КВЕД ДК 009: 2010);

– діяльність з організації торгів (аукціонів) виробами мистецтва, предметами колекціонування або антикваріату;

– діяльність з надання послуг у сфері телебачення і радіомовлення відповідно до Закону “Про телебачення і радіомовлення”;

– охоронну діяльність;

– ЗЕД (крім діяльності у сфері інформатизації);

– виробництво продукції на давальницькій сировині;

– оптову торгівлю і посередництво в оптовій торгівлі;

– діяльність у сфері виробництва та розподілення електроенергії, газу та води;

– діяльність у сферах права та бухгалтерського обліку (гр. 69 КВЕД ДК 009: 2010);

– діяльність у сфері інжинірингу (гр. 71 КВЕД ДК 009: 2010).

Якщо платники податку, які застосовують нульову ставку податку на прибуток, у будь-якому звітному періоді досягли показників щодо отриманого доходу, середньооблікової чисельності або середньої заробітної плати працівників, з яких хоча б один не відповідає критеріям, зазначеним в новому п. 44 підр. 4 розд. ХХ ПКУ, то такі платники податку зобов’язані оподаткувати прибуток, отриманий у такому звітному періоді, за ставкою 18%.

Зверніть увагу! Такі “нульовики”, які здійснюють нарахування та виплату дивідендів своїм акціонерам (власникам), нараховують та вносять до бюджету авансовий внесок із податку в порядку, встановленому п. 57.11 ПКУ, та сплачують податок на прибуток за ставкою 18% за звітний податковий період, у якому здійснювалося нарахування та виплата дивідендів.

37 Переглядів

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Реклама

X