Головна » Бухгалтеру » Податковий облік » Нульова ставка з податку на прибуток в 2017 році
Податковий облік

Нульова ставка з податку на прибуток в 2017 році

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Новий п. 44 підр. 4 розд. ХХ ПКУ (зміни вводяться пп. 2 п. 135 р. І Закону №1797) передбачає деякі «солодощі» для деяких категорій підприємств. Але як завжди виникає питання: а чи варто воно того, адже перелік умов, щоб скористатися цим правом досить великий і для деяких підприємств буде дуже складно його виконати.

Передбачається при цьому, не за бажанням платника податку, а без будь-яких інших варіантів, на період до 31 грудня 2021 року застосування нульової ставки податку на прибуток, для підприємств у яких:

1) річний дохід не перевищує 3 млн грн;

2) розмір нарахованої за кожний місяць звітного періоду заробітної плати (доходу) працівників є не меншим, ніж дві мінімальні заробітні плати (з 2017 року це 6400 грн);

3) за умови відповідності критеріям:

• утворені в установленому законом порядку після 1 січня 2017 року;

• діючі, у яких протягом 3-х послідовних попередніх років (або протягом усіх попередніх періодів, якщо з моменту їх утворення пройшло менше 3-х років) щорічний обсяг доходів задекларовано в сумі, що не перевищує 3-х млн грн, та у яких середньооблікова кількість працівників протягом цього періоду становила від 5 до 20 осіб;

• які були зареєстровані платниками ЄП в період до 1 січня 2017 року та у яких за останній календарний рік обсяг виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) становив до 3-х млн грн та середньооблікова кількість працівників становила від 5 до 50 осіб.

Звучить знайомо, чи не так?

Так, це адаптована Мінфіном версія раніше існуючої в ПКУ норми – ви і зараз її можете побачити в п. 16 підр. 4 розд. ХХ ПКУ, а ще раніше вона була в скасованій попередній редакції розділу ІІІ ПКУ.

Читати по темі:  Чи відноситься сума благодійної допомоги до витрат у податковому обліку?

Втім, у зв’язку зі сьогоденними реаліями досягнути 3 млн грн доволі легко, а ось виплачувати 6400 грн кожному працівнику складно. Тому скористатися даним «полегшенням» зможуть лише обрані.

Ті, хто про неї пам’ятає, не дивуються й тому, що скористатися такими канікулами не зможуть суб’єкти господарювання, які здійснюють діяльності, яка перераховані у тому ж п. 44 підрозд. 4 р.ХХ ПКУ, серед них:

1) суб’єкти господарювання, утворені після 1 січня 2017 року шляхом реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення), приватизації та корпоратизації;

2) суб’єкти господарювання, які здійснюють:

— діяльність у сфері розваг, визначену в пп. 14.1.46 ПКУ;

— виробництво, оптовий продаж, експорт, імпорт підакцизних товарів;

—  виробництво, оптовий та роздрібний продаж ПММ;

— видобуток, серійне виробництво та виготовлення дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, у тому числі органогенного утворення;

— фінансову та страхову діяльність (гр. 64 — гр. 66 Секції K КВЕД ДК 009: 2010);

— діяльність з обміну валют;

— видобуток та реалізацію корисних копалин загальнодержавного значення;

— операції з нерухомим майном (гр. 68 КВЕД ДК 009: 2010);

— поштову та кур’єрську діяльність (гр. 53 КВЕД ДК 009: 2010);

— діяльність з організації торгів (аукціонів) виробами мистецтва, предметами колекціонування або антикваріату;

— діяльність з надання послуг у сфері телебачення і радіомовлення відповідно до Закону «Про телебачення і радіомовлення»;

— охоронну діяльність;

— ЗЕД (крім діяльності у сфері інформатизації);

— виробництво продукції на давальницькій сировині;

— оптову торгівлю і посередництво в оптовій торгівлі;

— діяльність у сфері виробництва та розподілення електроенергії, газу та води;

— діяльність у сферах права та бухгалтерського обліку (гр. 69 КВЕД ДК 009: 2010);

— діяльність у сфері інжинірингу (гр. 71 КВЕД ДК 009: 2010).

Читати по темі:  ДФСУ оприлюднила проект наказу Міністерства фінансів про нову форму декларації з податку на прибуток

Якщо платники податку, які застосовують нульову ставку податку на прибуток, у будь-якому звітному періоді досягли показників щодо отриманого доходу, середньооблікової чисельності або середньої заробітної плати працівників, з яких хоча б один не відповідає критеріям, зазначеним в новому п. 44 підр. 4 розд. ХХ ПКУ, то такі платники податку зобов’язані оподаткувати прибуток, отриманий у такому звітному періоді, за ставкою 18%.

Зверніть увагу! Такі «нульовики», які здійснюють нарахування та виплату дивідендів своїм акціонерам (власникам), нараховують та вносять до бюджету авансовий внесок із податку в порядку, встановленому п. 57.11 ПКУ, та сплачують податок на прибуток за ставкою 18% за звітний податковий період, у якому здійснювалося нарахування та виплата дивідендів.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Наша розсилка

Опитування

Якою бухгалтерською програмою ви користуєтесь?

Випадкова цитата

Видение без действия — это мечта.
Действие без видения — это кошмар.

Нульова ставка з податку на прибуток в 2017 році

Час читання: 6 min
0

Поділитися з другом