Головна » Бухгалтеру » Консультації » Про надання працівникам відпусток без збереження заробітної плати в період карантину
Консультації

Про надання працівникам відпусток без збереження заробітної плати в період карантину

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Відповідно до ст.84 Кодексу законів про працю України за сімейних обставин та з інших причин працівнику може надаватись відпустка без збереження заробітної плати на термін, обумовлений угодою між працівником та власником або уповноваженим ним органом, але не більше 15 календарних днів на рік.

У разі встановлення Кабінетом Міністрів України карантину відповідно до Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» термін перебування у відпустці без збереження заробітної плати на період карантину не включається у загальний термін, установлений частиною другою цієї статті.

Зазначені відпустки надаються працівникам виключно на підставі їх особистої заяви. Надання відпусток без збереження заробітної плати з ініціативи роботодавця законодавством про працю не передбачено. Якщо працівник відмовляється написати заяву про надання йому відпустки без збереження заробітної плати, роботодавець не має права примушувати його до цього.

Чи має право роботодавець звільнити працівників у зв’язку з карантином?

—         Роботодавець має право звільнити працівників лише з підстав, передбачених КЗпП. Оголошення карантину не є самостійною підставою для звільнення. Водночас, якщо карантином викликано спад у виробництві, роботодавець може провести скорочення штату за правилами КЗпП, попередивши працівників про їх звільнення за два місяці. (нагадаємо, що карантин оголошено 12 березня 2020 року – ред.)

Державна служби України з питань праці

Більше матеріалів по темі

Законне скорочення персоналу під час карантину майже неможливе

Карантин і відпустки та «цікава» ст. 26 Закону про відпустки

Як роботодавцю подати заяву на оплату лікарняних під час карантину?

Керівникам, які незаконно звільняють працівників під час карантину, загрожує штраф до 51 тис. грн. або виправні роботи

Відпустка за свій рахунок: все, що потрібно знати

Відпустка та простій: шпаргалка для кадровика

 

52 Переглядів

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Реклама

X