Головна » Для відпочинку » Це цікаво » Репресивна машина. Бізнес-омбудсмен заявив про збільшення нападок на український бізнес з боку Податкової та СБУ
Це цікаво

Репресивна машина. Бізнес-омбудсмен заявив про збільшення нападок на український бізнес з боку Податкової та СБУ

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Податкова і силовики посилили свої нападки на український бізнес. Про це неодноразово заявляв народний депутат Олександр Дубинський і писав Dubinsky.ua, а тепер тенденцію підтвердив ще й бізнес-омбудсмен Марчін Свенчицький. 

Він заявив про зростання в IV кварталі 2020 року кількості скарг компаній на дії і бездіяльність державних органів:

на 9% – в порівнянні з аналогічним періодом 2019 роки;
на 3% – в порівнянні з III кварталом 2020 року.
Всього в жовтні-грудні була зафіксована 451 скарга бізнесу, а за весь 2020 рік – 1737. 

zhaloby.jpg

У детальному звіті Ради бізнес-омбудсмена в Україні уточнюється, що переважна кількість скарг бізнесу стосувалося діяльності Державної податкової служби, яку очолює Олексій Любченко: 64% в IV кварталі і 61% – в 2020 році в цілому. 

«Варто зазначити, що незважаючи на всі заходи, які запровадив уряд для полегшення умов ведення бізнесу під час коронакрізіса, ми отримали на 14% більше скарг підприємців, ніж за аналогічний квартал минулого року», – підкреслюється в звіті омбудсмена по податкової частини.

zhaloby2.jpg

Нагадаємо, що Олексій Любченко любив в розпал карантину по COVID-19 рапортувати про збільшення поборів з малого бізнесу і підприємств по крупніше. Навіть на тлі скарг бізнесу про збільшення тиску з боку податкових служби. Нерідко справа доходила до безпідставних нападок і порушень закону, що не зупиняло Любченко і його людей, які намагалися вирвати у компаній гроші за всяку ціну або недоплат їм відшкодувань по ПДВ (покриваючи при цьому корупційні схеми своїх поплічників, про які неодноразово писав Dubinsky.ua) .

У звіті Ради бізнес-омбудсмена виділяється три найпоширеніші види скарг бізнесу на податківців:

  1. блокування податкових накладних – 177 скарг;
  2. невиконання судових рішень в частині реєстрації податкових накладних – 48 скарг;
  3. безпідставне включення компаній до переліку ризикових платників податків – 29 скарг.

ДПС стала репресивним органом навіть при тому, що діяв мораторій на податкові перевірки. Як вчора писав Dubinsky.ua, в цю середу Кабмін відновив їх своєю постановою. Тому страшно уявити, наскільки ще посилиться тиск на бізнес і почастішають незаконні дії фіскалів.

Претензії щодо дій податківців стосувалися не тільки ПДВ, але ряду інших питань. Рада бізнес-омбудсмена зафіксував таку кількість скарг з наступних питань в IV кварталі 2020 року:

  1. Податкові перевірки (хоча були заборонені мораторієм!) – 44;
  2. Кримінальні справи з податкових питань – 15;
  3. Електронне адміністрування ПДВ – 10;
  4. Анулювання / відновлення / відмова в реєстрації платників ПДВ – 5;
  5. Затримки з поверненням ПДВ – 4;
  6. Інші податкові питання – 34.

По більшості скарг відкривалися справи, і омбудсмен домагався розгляду і вирішення проблем бізнесу. Це означає, що претензії компаній мали під собою підстави, а податківці допускали зловживання.

Крім ДПС підприємці часто скаржилися на правоохоронні органи. Особливо на Службу безпеки України, яка активно тероризувала бізнес в розпал коронакрізіса.

«Кількість скарг бізнесу на СБУ в IV кварталі 2020 року була найбільшим за останні 10 кварталів», – зазначив Марчін Свенчицький.

Ще підприємці і компанії скаржилися в 2020 році на місцеву владу, Мін’юст, держкомпанії і на державних регуляторів: Госгеокадастр, Державну архітектурно-будівельну інспекцію (ДАБІ), Антимонопольний комітет, Нацкомісію, яка регулює сферу енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ), Нацбанк і ін.

Андрій Пшеничний 


Поділіться з друзями - підтримайте проект