Головна » Для відпочинку » Книги » Книжкові поради: читаємо «Шантарам» та «Тінь гори»
Книги

Книжкові поради: читаємо «Шантарам» та «Тінь гори»

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Популярний роман Грегорі Девіда Робертса та його продовження з немалою дозою автобіографії це індійська одіссея мирної людини, написана у в’язниці особливо суворого режиму.

    Є книжки, які ми не дочитуємо зовсім. Є такі, які лишають по собі неприємний присмак. Є такі, які прочитаємо раз, але більше до рук не візьмемо. А існують такі, які викликають у нас шалене захоплення. Роман Грегорі Девіда Робертса «Шантарам» та його друга частина одна з таких історій.

    Письменник розповідає нам історію Індії та його мешканців зовсім по-новому, вдало вплітаючи в канву сюжету історії життя персонажів та нотки автобіографічного. Вражають також і описи автора:

    «Очі його були такого ж кольору, який набуває пісок у тебе на долоні за кілька хвилин до того, як сонце опуститься за морський обрій». Цікаву рецензію на роман можна прочитати тут.

    Девід Грегорі Робертс народився 1952-го року в Мельбурні, Австралія. Життя Робертса сімдесятих років яскраво відбиває життя його головного героя роману. Шлюб майбутнього письменника розпався, і він втратив опіку над своєю дочкою. Приблизно тоді ж він почав вживати героїн та організував збройне пограбування. 1978-го року Робертс був схоплений і поміщений у в’язницю, але втік із HM Prison Pentridge в Австралії до Махараштру, де жив у віддаленому селі впродовж шести місяців. Як і Лін, Робертс заснував безкоштовну клініку в нетрях Бомбея. Пізніше був завербований бомбейською мафією й підробляв паспорти та валюту. Пізніше поїхав в Афганістан на вогнепальну операцію й був поранений.

    Під час контрабанди наркотиків в Європі Робертс знову був захоплений владою Франкфурта. Після двох років ув’язнення в Європі був відправлений до Австралії, де ще два роки перебував у в’язниці. Там він і розпочав працювати над першою частиною роману, який здобув великий успіх.

    «Вип’ємо за Бомбей, у якому так чудово нікуди не поспішати! І за цивілізованого полісмена, який бере хабарі хоч і всупереч закону, але зате заради порядку. За бакшиш!»

    Роман «Тінь гори» це продовження історії Грегорі Девіда Робертса на 800 сторінок про Ліна на прізвисько Шантарам. Є думка, що Робертс заново відкрив нам Індію, як свого часу Лоренс Даррелл Олександрію, згаданий Мелвілл південні моря, а Торо усього лише озеро Волден, але зате яке. Більше про роман та його особливості.

    До речі, щодо автобіографічності свого роману сам Робертс не зовсім згоден. «Одні епізоди я беру зі свого життя й описую майже без змін, уточнює він, інші складаю, нехай і на основі власного досвіду. Для мене не має великого значення, наскільки мої книги правдиві фактично; важливіше інша правдивість психологічна».

    Кілька цитат із роману «Шантарам»:

    «Ми часто називаємо людини боягузом, коли він просто захоплений зненацька, а виявлена ​​хоробрість, як правило, означає всього лише, що він був підготовлений».

    «Якщо твоя доля не викликає у тебе сміху значить ти не зрозумів жарту».

    Придбати роман Грегорі Девіда Робертса «Шантарам» можна в режимі он-лайн на сайті Booklya.


Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

X