Головна » Для завантаження » Нормативка » Нормативна база бухгалтера » ЛИСТ ДФС від 15.01.2016 р. № 1201/7/99-99-19-03-02-17
Нормативна база бухгалтера

ЛИСТ ДФС від 15.01.2016 р. № 1201/7/99-99-19-03-02-17

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 15.01.2016 р. № 1201/7/99-99-19-03-02-17

Про податок на додану вартість

Головним управлінням ДФС в областях, м. Києві,
Міжрегіональному головному управлінню ДФС — Центральному офісу з обслуговування великих платників

Державна фіскальна служба України у зв’язку із численними запитами платників ПДВ щодо термінів формування податкового кредиту на підставі податкових накладних, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі — ЄРПН), повідомляє.

Законом України від 16 липня 2015 року N 643-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість» (далі — Закон N 643), який набув чинності 29.07.2015 р., зокрема, змінено норми Податкового кодексу України (далі — Кодекс), які визначають терміни включення до складу податкового кредиту податку на додану вартість за податковими накладними, складеними постачальниками та зареєстрованими в ЄРПН.

Пунктом 198.3 статті 198 Кодексу передбачено, що податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг та складається з сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 193.1 статті 193 Кодексу, протягом такого звітного періоду.

Згідно з пунктом 198.6 статті 198 Кодексу у разі, якщо платник податку не включив у відповідному звітному періоді до податкового кредиту суму податку на додану вартість на підставі отриманих податкових накладних, зареєстрованих в ЄРПН, таке право зберігається за ним протягом 365 календарних днів з дати складання податкової накладної.

Суми податку, сплачені (нараховані) у зв’язку з придбанням товарів/послуг, зазначені в податкових накладних, зареєстрованих в ЄРПН з порушенням терміну реєстрації, відносяться до податкового кредиту за звітний податковий період, в якому зареєстровано податкову накладну в ЄРПН, але не пізніше:

Читати по темі:  Налоговый учет по НДС при уступке прав требования

ніж через 365 календарних днів з дати складення податкової накладної;

для платників податку, що застосовують касовий метод, — ніж через 60 календарних днів з дати списання коштів з банківського рахунка платника податку;

 

для банківських установ при одержанні ними права власності на заставне майно.

Таким чином, починаючи з 29.07.2015 р. податок на додану вартість, зазначений у податковій накладній (складеній як до 29.07.2015 р., так і після цієї дати), яка була своєчасно зареєстрована в ЄРПН, може бути включений до складу податкового кредиту того податкового (звітного) періоду, у якому вона складена, або будь-якого наступного звітного періоду протягом 365 календарних днів з дати складання такої податкової накладної.

До набрання чинності Законом N 643 податкові накладні, складені за операціями з постачання товарів/послуг та своєчасно зареєстровані в ЄРПН, включалися до податкового кредиту того податкового (звітного) періоду, на який припадала дата їх складання.

Податок на додану вартість, зазначений у податковій накладній (складеній як до 29.07.2015 р., так і після цієї дати), яка була зареєстрована в ЄРПН з порушенням терміну, встановленого пунктом 201.10 статті 201 або пунктом 39 підрозділу 2 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу, може бути включена до складу податкового кредиту того податкового (звітного) періоду, у якому вона зареєстрована в ЄРПН, або будь-якого наступного звітного періоду, але не пізніше 365 календарного дня з дати складання такої податкової накладної.

Відсутність факту реєстрації платником податку — продавцем товарів/послуг податкових накладних в ЄРПН не дає права покупцю на включення сум податку на додану вартість до податкового кредиту та не звільняє продавця від обов’язку включення суми податку на додану вартість, вказаної в податковій накладній, до суми податкових зобов’язань за відповідний звітний період (пункт 201.10 статті 201 Кодексу).

Читати по темі:  Помилково отримані кошти, які повернуто у п’ятиденний термін, не підлягають оподаткуванню ПДВ

Головним управлінням ДФС в областях, м. Києві та Міжрегіональному головному управлінню ДФС — Центральному офісу з обслуговування великих платників:

довести зазначений лист до відома платників податку та підпорядкованих підрозділів для використання в роботі і забезпечити його врахування під час проведення масово-роз’яснювальної та контрольно-перевірочної роботи;

привести надані платникам податку роз’яснення у відповідність до цього листа.

Голова

Р. М. Насіров

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Наша розсилка

Випадкова цитата

Если вы тратите слишком много времени на размышления, вы никогда это не сделаете

ЛИСТ ДФС від 15.01.2016 р. № 1201/7/99-99-19-03-02-17

Час читання: 6 min
0

Поділитися з другом