Головна » Бухгалтеру » Бухгалтерський облік » Облік витрат на просування сайту
Бухгалтерський облік

Облік витрат на просування сайту

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Бухоблік

Як правило, витрати на усі заходи, пов’язані з просуванням сайту, включаються до складу збутових витрат звітного періоду. Тобто вартість таких витрат списуємо в дебет рахунка 93 в періоді підписання акта наданих послуг. По суті, це звичайні витрати рекламного характеру.

Втім, щодо SEO-робіт (робіт щодо оптимізації сайту з метою отримання високих рангів у пошуковій системі за запитами, що відповідають тематиці сайту) буває так, що першу частину цих робіт необхідно проводити ще в процесі створення сайту. Наприклад, роботи, спрямовані на зміну програмного коду сайту для акцентування уваги пошукових систем на найважливішій інформації на вашому ресурсі з метою подальшого, ефективнішого розкручування сайту.

У такому разі витрати на первинні SEO-роботи відносяться до витрат, пов’язаних з доведенням сайту до робочого стану. Тоді вартість таких робіт потрапить до первісної вартості сайту (п. 11 НП(С)БО 8).

ПДВ

Операція з надання послуг із просування сайту оподатковується ПДВ на загальних підставах за ставкою 20 %. Замовник таких послуг — платник ПДВ має право відобразити ПК за загальними правилами (ст. 198 ПКУ). При цьому йому не доведеться нараховувати ПЗ з ПДВ згідно з п. 198.5 ПКУ, якщо сайт, що просувається, використовується ним в оподатковуваних ПДВ операціях у рамках госпдіяльності.

Для підтвердження господарності вистачає, щоб акт наданих послуг містив деталізований опис таких послуг.

Не буде зайвим зробити ще «принт-скрин» екрану із зображенням реклами, підготувати звіти, що розшифровують ключові слова, тексти, статистику показів тощо.

Податковоприбутковий облік

У податковому обліку витрати на просування сайту, що включаються у збутові витрати періоду, в повному обсязі враховуються при визначенні об’єкта оподаткування податком на прибуток.

Тобто розд. ІІІ ПКУ в частині таких витрат не передбачає ніяких податкових різниць, окрім загальних обмежень, які залежать від джерела придбання послуг (п.п. 140.5.4 ПКУ).

* Мова про придбання у неприбутківців і «особливих» нерезидентів.

А ось витрати на SEO, що включаються в первісну вартість сайту, у високодохідників і малодохідників-добровольців можуть брати участь в «амортизаційних» різницях у складі вартості сайту (пп. 138.1 і 138.2 ПКУ).

30 Переглядів

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Реклама

X