Головна » Для відпочинку » Це цікаво » Перелік професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковій вакцинації буде доповнено викладачами Вищих навчальних закладів
Це цікаво

Перелік професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковій вакцинації буде доповнено викладачами Вищих навчальних закладів

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Я ми вже повідомляли, Міністерство охорони здоров’я оприлюднило перелік професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковій вакцинації.

Але 30 вересня стало відомо, що Міністерство охорони здоров’я оновило проект наказу про перелік професій, для яких щеплення від коронавируса будуть обов’язковими.

Проект поданий на узгодження в Федерацію профспілок.

Згідно з новою редакцією проекту перелік доповнений працівниками вищих навчальних закладів, післядипломної освіти, закладів спеціалізованої освіти і наукових установ незалежно від типу і форми власності.

Крім того, в документі з’явилося примітка, згідно з яким вакцинація проводиться «в разі відсутності абсолютних медичних протипоказань до проведення профілактичних щеплень».

Нагадаємо, що в Україні роботодавцям дозволять відстороняти від роботи співробітників, які не вакциновані від COVID-19. Відповідний наказ МОЗ вже представили кілька днів тому, повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко на зустрічі з журналістами.

«Ми визначаємо дату, з якої він вступає в силу, щоб можна було підготуватися. Після цього роботодавець повинен відсторонити людей, які не вакциновані і не відповідають вимогам. Якщо вакцинація обов’язкова, то роботодавець зобов’язаний відсторонити людину, яка не вакцинована »,

– підкреслив Ляшко .

Міністерство охорони здоров’я України вирішило не включати медиків в список професій, представники яких обов’язково повинні пройти курс вакцинації від COVID-19.

Про це заявив повідомив у ході розмови з журналістами голова МОЗ Віктор Ляшко, повідомляє “Апостроф”.

Ляшко пояснив це тим, що серед медиків, на даний момент, вже й так 80% співробітників вакцинувалися.

Також, за словами голови МОЗ, “є питання доступності до медичної допомоги”.

Наприклад, у лікарні може бути два реаніматологи. Якщо їх обох усунуть від роботи через те, що вони не щеплені, то виконувати їхні обов’язки не буде кому.

В даному разі відсторонення може привести до обмеження доступу до медичної допомоги“, – заявив міністр. При цьому він додав, що в майбутньому медиків все ж таки можуть включити до цього списку.

26 Переглядів

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Реклама

X