Податкова міліція – батіг, котрий потрібно взагалі прибрати з ДФС

Реформа Державної фіскальної служби неможлива без ліквідації податкової міліціїї, яка вже понад рік існує поза законом. Про це заявив Міністр фінансів Олександр Данилюк .

“Цей батіг потрібно взагалі прибрати з ДФС, щоб не було навіть можливості його використовувати для тиску на бізнес. І тоді з правильними підходами, людьми, процесами, показниками ефективності (КРІ) можна очікувати успішних результатів реформи ДФС.
 Податкова міліція та її набіги на бізнес мають залишитися в минулому. Водночас потрібно створити Службу фінансових розслідувань (СФР)”, зазначив Олександр Данилюк.

Міністр нагадав, що законопроект “Про Службу фінансових розслідувань” був розроблений із залученням інших міністерств та органів, експертів, бізнесу. У березні 2017 року законопроект було ухвалено на засіданні Кабінету Міністрів, однак, наразі процес створення Служби штучно затягується, адже “ухвалення цього закону означає дуже серйозну зміну, зокрема втрату впливу деякими силами”.

Олександр Данилюк нагадав, що наразі розслідування економічних злочинів займають одразу чотири правоохоронних органи: СБУ, Національна поліція, Генеральна прокуратура та податкова міліція. Створення СФР передбачає, що розслідуванням економічних злочинів проти держави в Україні займатиметься єдиний орган з новими людьми та новими підходами в роботі. Таким чином, можна буде уникнути ситуації, коли один злочин розслідується одразу декількома правоохоронними органами, а також скоротити кількість осіб, які займаються розслідуванням таких злочинів з 15 тис. до 3,5 тис.

Працівниками СФР стануть люди, що раніше не працювали у правоохоронних органах. Вони пройдуть відповідні тренінги. Про надання допомоги в організації навчань Міністерство фінансів України вже досягнуло домовленностей з керівництвом подібних органів для боротьби з фінансовими злочинами проти держави з США та Італії.

за повідомленнями МінФіну

Стосовно СФР ми активно та неоднократно писали. Також публікували думки професіоналів стосовно даного питання. Але, як кажуть, :”А віз і нині там!”

Share
Опубліковано
Sunny-J

Recent Posts

Алгоритм дій щодо примусового стягнення боргів від Мін’юсту

Отримали рішення суду, проте боржник відмовляється виконувати його добровільно? Аби розпочати примусове виконання, потрібно звернутися…

2 тижні ago

Нові правила мобілізації: головні засади нового закону

Верховна Рада України прийняла у другому читанні і в цілому Закон №10449 «Про внесення змін до деяких законодавчих…

3 тижні ago

Чи треба проводити індексацію заробітної плати у квітні та травні 2024 року?

За даними Держстату, інфляція на споживчому ринку в березні 2024 р. порівняно з лютим 2024…

3 тижні ago

Як вийти на закордонний ринок за допомогою онлайн реклами

Вихід на закордонний ринок відкриває нові перспективи для бізнесу. Якщо ви досі продаєте свої товари…

3 тижні ago

Заборгованість з єдиного внеску: ризики для працівника та роботодавця

Єдиний внесок платник має сплачувати незалежно від свого фінансового стану. Зобов’язання із сплати єдиного внеску…

4 тижні ago

Як подати заяву на реєстрацію шлюбу через Дію?

Раніше оформлення шлюбу було складним і тривалим процесом. Однак тепер усе змінилося – подати заяву…

4 тижні ago