Авторские Кадровий облік

Соціальні відпустки. Додаткова відпустка на дітей.

Друк
Додаткова відпустка працівникам, які мають дітей або повнолітньої дитини -інваліда з дитинства підгрупи А групи I (далі – додаткова відпустка на дітей), – це ще один вид соціальної відпустки, оплачуваний за рахунок коштів роботодавця. При цьому якщо відпустку в зв’язку з усиновленням дитини надають разово безпосередньо після усиновлення, то цей вид відпустки роботодавець зобов’язаний надавати мають на нього право працівникам щорічно до досягнення дитиною певного віку.

Хто ж має право на таку відпустку? Відповідь на це питання дає ст.182, 186 КЗпП та ст.19 Закону про відпустки.

  1. Жінки які мають двох та більше дітей віком до 15 років;
  2. Жінки які мають дитину-інваліда;
  3. Жінки, які усиновили дитину;
  4. Матері інваліда з дитинства підгрупи А групи І;
  5. Одинокі матері;
  6. Особи установлені як піклувальники;
  7. Особи які взяли під опіку дитину чи інваліда з дитинства підгрупи А групи І;
  8. Один із прийомних батьків;
  9. Батько дитини чи інваліда з дитинства підгрупи А групи І, який виховує дитину без матері.

Примітка: До підгрупи А групи I інвалідності відносяться особи з виключно високим ступенем втрати здоров’я, яка призводить до виникнення потреби в постійному сторонньому нагляді, догляді або самостійно осіб і фактичної нездатності до самообслуговування (абзац одинадцятий п. 27 Положення про порядок, умови та критерії встановлення інвалідності, затвердженого постановою КМУ від 03.12.2009 р № 1317).

Всі зазначені вище особи мають право претендувати на додаткову відпустку на дітей тільки за умови, що вони працюють.

Тепер давайте розберемо хто конкретно буде відноситись до тієї чи іншої категорії працівників.

Одинока матір

  • Жінка яка не перебуває у шлюбі і в свідоцтві про народження дитини відсутній запис про батька дитини, або такий запис зроблений на прохання матері;
  • Вдова;
  • Жінка, яка виховує дитину без батька, в тому числі і та, яка перебуває у розлученні і займається вихованням дитини, а також жінка яка вийшла заміж не за батька дитини і він не усиновив її дитину.

Те що батько виплачує аліменти на дитину для надання відпустки значення не має.

Одинокий батько

  1. Чоловік який не находиться у шлюбі і в свідоцтві про народження дитини записано, що він її батько;
  2. Вдівець;
  3. Розлучений чоловік. який займається вихованням дитини без матері.

Хто така дитина?

Право на додаткову відпустку ще обмежено і віком самої дитини. Як ми вже сказали, якщо у жінки є двоє або більше дітей віком до 15 років то вона має право на додаткову відпустку. В інших випадках слід притримуватись іншого визначення віку дитини.

В загальних випадках правовий статус дитини особа має до досягнення нею повноліття. тобто 18 років. якщо згідно закону вона не набула такого статусу раніше. Це трапляється коли:

  • особа вступила в шлюб і вона стає повнолітньою з моменту реєстрації такого шлюбу;
  • досягла 16-річного віку і працює по трудовому договору;
  • записана матір’ю чи батьком дитини;
  • досягла 16 річного віку і бажає займатися підприємницькою діяльністю, з моменту державної реєстрації як підприємця.

І навіть якщо особа згодом розлучиться, перестане працювати за трудовим договором або перестане займатись бізнесом то раніше отримана громадянська дієздатність зберігається за такою особою.

Таким чином, жінка, яка має дитину-інваліда або дитини, яка усиновлена, одинока мати, яка виховує дитину без батька, і батько, який виховує дитину без матері, а також один з прийомних батьків мають право на додаткову відпустку на дітей до досягнення дитиною 18 років, якщо вона не набула право повноліття раніше.

При визначенні права працівника на відпустку на дітей в році, в якому дитина працівника досягає граничного віку, враховуйте, що цей вид відпустки, будучи соціальним, надається за календарний рік, а не за відпрацьований робочий рік.

Тобто така відпустка повної тривалості працівник може використовувати в будь-який час протягом календарного року, незалежно від відпрацьованого часу і дати народження дитини.

Починаючи з року, наступного за роком, в якому дитина досягає граничного віку, працівник втрачає право на отримання додаткової відпустки на дітей.

Приклад.

Працівниця підприємства має двох дітей. Старшій дитині в 2016 р. виповнюється 15 років.

За 2016 р. такій працівниці надається додаткова відпустка повної тривалості, яку вона може використати як до дня народження такої дитини так і після нього. А ось у 2017 році право на додаткову відпустку втрачається.

Документальне підтвердження права на додаткову відпустку.

Зрозуміло, щоб отримати додаткову відпустку одного слова мало і треба якось документально підтвердити, що в тебе є дійсно таке право. Кожна категорія отримувачів відпустку буде надавати свої документи.

  1. Жінка, яка має двох або більше дітей  у віці до 15 років – надає копії свідоцтв про народження дітей. Ще раз нагадаємо що право на відпустку не залежить від того у шлюбі жінка чи ні;
  2. Жінка, яка має дитину-інваліда – а). Копія свідоцтва про народження дитини. б) Копія пенсійного посвідчення або посвідчення одержувача державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, яке містить запис про інвалідність дитини, або копія медичного висновку про дитину-інваліда віком до 18 років, виданого закладами та установами МОЗ;
  3. Жінка яка всиновила дитину – а) копію свідоцтва про народження; б) копія рішення суду про всиновлення дитини;
  4. Мати інваліда з дитинства підгрупи А групи I – а) Копія свідоцтва про народження дитини. б) Копія пенсійного посвідчення або посвідчення одержувача державної соціальної допомоги, що виплачується
    замість пенсії, яке містить запис про інвалідність, або довідки до акта огляду МСЕК.
  5. Одинока матір:
  • жінка, яка не перебуває в шлюбі і в свідоцтві про народження дитини якої відсутній запис про батька
    дитини або запис зроблена за вказівкою матері – а) Копія свідоцтва про народження дитини. б) Довідка органів РАЦСу про підстави внесення відомостей про батька дитини в книгу реєстрації актів про народження. в) Копія паспорта;
  • вдова – а) Копія свідоцтва про народження дитини. б) Копія свідоцтва про укладення шлюбу. в) Копія свідоцтва про смерть чоловіка. г)Копія паспорта;
  • розведена жінка, виховує дитину без батька – а) Копія свідоцтва про народження дитини. б) Копія свідоцтва про розірвання шлюбу. в) Офіційно складений, оформлений і засвідчений у встановленому
    порядку документ, в якому з достатньою достовірністю підтверджується відсутність участі батька у вихованні дитини;

якщо працівник не зможе документально підтвердити своє право на додаткову відпустку на дітей, роботодавець має право відмовити в її наданні.

 

Тривалість додаткової відпустки на дітей.

Тривалість додаткової відпустки батькам, які мають дітей, встановлена ст. 182 КЗпП і ст. 19 Закону про відпустки. На сьогоднішній день вона становить 10 календарних днів. Святкові і неробочі дні (ст. 73 КЗпП) не враховуються. Тобто якщо на період відпустки на дітей припадають святкові та неробочі дні, відпустку продовжують на кількість таких днів. але при цьому святкові і неробочі дні не оплачують.

При наявності декількох підстав для надання такої відпустки її загальна тривалість не може перевищувати 17 календарних днів.

При визначенні підстав для отримання права на відпустку на дітей одна дитина може бути врахована кілька разів.

Тобто якщо наприклад у матері є двоє дітей віком до 15 років і одна із них є інвалідом, то така мати має право на відпустку за двома підставами.

Якщо працівник по якійсь причині не скористався правом на додаткову відпустку в поточному році він має право взяти її в наступному. Строків давності по таким відпусткам не передбачено. При цьому слід мати на увазі: тривалість невикористаних соціальних відпусток на дітей за попередні роки повинна визначатися відповідно до норм законодавства, що діяли на той час.

Особливості надання додаткових відпусток на дітей

По-перше право на додаткову відпустку виникає раз на рік і не залежить від відпрацьованого часу. У випадку звільнення робітника має право відгуляти таку відпустку в повному обсязі або отримати грошову компенсацію.

По-друге на додаткову відпустку на дітей розповсюджується загальні права переносу або продовження відпусток, яка встановлена ст. 11 Закону про відпустки (ч.7 ст.20 Закону про відпустки).

По-третє, роботодавець взагалі не має права відкликати працівника із додаткової відпустки на дітей.

По-четверте, додаткова відпустка на дітей дається зверх всіх інших відпусток.

По-п’яте, на додаткову відпустку на дітей мають право особи які працюють за сумісництвом.

По-шосте, як ми вже казали строку давності після якого працівник втрачає право на додаткову відпустку немає.

По-сьоме, отримати грошову компенсацію за додаткову відпустку можна лише в разі звільнення. Звісно можна зробити хід конем і поступити наприклад наступним чином: взяти 14 календарних днів щорічної відпустки та 10 календарних днів додаткової відпустки на дітей, а частину, що залишилася щорічної відпустки замінити грошовою компенсацією.

По-восьме, Перерахувати суму компенсації за невикористані дні додаткової відпустки на дітей новому роботодавцю, якщо працівник звільняється у зв’язку з переведенням на інше підприємство, не можна 9це можна зробити лише за основну відпустку).

Автор статті: бухгалтер-експерт сайту Бухгалтер24 – Піскун А.Є

 

Наша розсилка

Опрос

Нужен ли на нашем сайте форум?

Цікаве відео

Випадкова цитата

Если вы тратите слишком много времени на размышления, вы никогда это не сделаете

— Брюс Ли

PUSH-повідомлення

Підпишись на оперативні сповіщення про оновлення на нашому сайті. Натисни дзвіночок в правому нижньому кутку і натисни ОК. Підтримується браузер Chrome та Firefox

Соціальні відпустки. Додаткова відпустка на дітей.

Час читання: 13 min
0