Головна » Для відпочинку » Це цікаво » Як правильно вивести гроші з ФОП та що робити з готівкою
Це цікаво

Як правильно вивести гроші з ФОП та що робити з готівкою

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Виведення коштів з ФОП: поширені помилки

Мабуть, плутанина щодо розпорядження коштами з рахунку ФОП, перш за все, викликана невірним тлумаченням законодавчих актів.

Адже в новій інструкції про відкриття та закриття рахунків, яка була затверджена в липні 2022 року, чітко не прописано, що підприємець не може використовувати кошти з бізнес-рахунку на власні потреби. Очевидно, саме відсутність чіткого формулювання дає підставу підприємцям вважати, що вони мають право розпоряджатися рахунком ФОП, як їм заманеться. Проте це є порушенням, що може мати неприємні наслідки.

Тож ФОП потрібно чітко розмежовувати користування особистим та «робочим» рахунками.

Виведення коштів з ФОП

Найпоширеніші помилки при використанні коштів з підприємницького рахунку наступні.

1) Розрахунок за товари та послуги, що не відносяться до ведення підприємницької діяльності.

Наприклад, досить поширена ситуація, коли підприємець в магазині за товар розраховується з рахунку ФОП. Так як законодавством чітко визначено, що кошти з бізнес-рахунків можуть бути використані тільки на ведення підприємницької діяльності, і лише після виплати всіх податків і зборів – як дохід підприємця, то витрата їх на товар, що ніяким чином не відноситься до напрямку діяльності ФОПу, є грубим порушенням.

В такому випадку підприємцю доведеться давати письмове пояснення податковій, при цьому надати договір між ФОП та магазином, де був куплений товар, а також видаткову накладну. Звичайно, це зробити майже неможливо, та і не кожний товар можна «прив’язати» до своєї діяльності.

Крім того, в податківців може виникнути закономірне питання стосовно діяльності по незареєстрованих КВЕД (наприклад, коли підприємець займається продажем однієї групи товарів, а оплатив зовсім інші), що тягне за собою також притягнення до відповідальності.

Звичайно, такі ситуації досить неприємні та не варті того, щоб за розрахунок в супермаркеті надавати пояснення податковій, що, скоріш за все, закінчиться штрафними санкціями.

2) Перерахунок коштів з рахунку ФОП іншій особі. Теж поширена помилка серед підприємців, коли вони надсилають кошти з бізнес-рахунку іншій людині, найчастіше комусь із рідні.

В цьому випадку також доведеться давати пояснення податковій. Більш того, ситуація ускладнюється тим, що підприємець може підозрюватися у працевлаштуванні працівника без офіційного оформлення. Нагадуємо, що за кожну особу (працівника), якій підприємець перераховує кошти (якщо вони йдуть не на ведення підприємницької діяльності) потрібно  сплачувати податки та звітуватися перед контролюючими органами.

Виведення коштів з ФОП

Тому категорично забороняється перекидати гроші з робочого рахунку дружині, чоловіку, дитині, якщо тільки вони не є працівниками ФОП, тому що кожну таку транзакцію податкова сприймає не інакше, як перерахунок заробітної плати. Відповідно, найменше, що загрожує підприємцю в такій ситуації, це сплата податків та зборів за кожного такого «працівника» та внесення інформації по ньому до декларації.

3) Ну і останнім поширеним випадком невірного користування коштами ФОП є розрахунок валютним рахунком, щоб не втрачати гроші на різниці курсів валют.

Ця помилку допускають підприємці, що на даний момент проживають за кордоном і отримують дохід в іноземній валюті, а на різниці курсів валют втрачають значну частку доходу.

Проте законодавство України передбачає єдиний спосіб зняття коштів з валютного рахунку ФОП – конвертацію валюти в гривні і перерахунок на поточний  рахунок, відкритий в одному із українських банків.

То як же вивести гроші ФОПу?

Законодавством передбачено, що кошти з рахунку ФОП можуть бути використані виключно в двох випадках:

  • для здійснення підприємницької діяльності (що має документальне обґрунтування);
  • як дохід підприємця.

Таким чином, зняти гроші з бізнес-рахунку підприємець може, тільки перевівши їх на свій особистий рахунок після сплати з отриманого доходу всіх передбачених податків та зборів. Лише після цього їх можна витрачати для задоволення власних потреб.

Якихось обхідних шляхів не існує!

Ще є варіант зняти кошти з ФОП-рахунку готівкою. Але в такому випадку потрібно пам’ятати, що банк має право вимагати в підприємця підтверджуючі документи про використання коштів.

У випадку перерахунку коштів на особистий рахунок, ніякої перевірки не передбачено. Тому для підприємця найбільш зручним та простим є саме метод перерахунку отриманого власного доходу з бізнес-рахунку на свій приватний.


Поділіться з друзями - підтримайте проект