Головна » Бухгалтеру » Бухгалтерський облік » Витрати на відрядження: наявність підтвердних документів обов’язкова.
Бухгалтерський облік

Витрати на відрядження: наявність підтвердних документів обов’язкова.

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

ДФСУ у листі від 02.02.2017 р. № 1945/6/99-99-13-02-03-15 нагадує, що відповідно до пп. 165.1.11 ПКУ до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються, зокрема, кошти, отримані платником податку на відрядження або під звіт і розраховані згідно із п. 170.9 ПКУ.

Згідно з пп. 170.9.1 ПКУ не є доходом платника податку – фізособи, яка перебуває у трудових відносинах із своїм роботодавцем або є членом керівних органів підприємств, установ, організацій, сума відшкодованих йому витрат на відрядження в межах фактичних витрат.

При цьому зазначені в абзаці другому пп. 170.9.1 ПКУ витрати не є об’єктом оподаткування ПДФО лише за наявності підтвердних документів, що засвідчують вартість цих витрат.

Крім того, будь-які витрати на відрядження не включаються до оподатковуваного доходу платника податку за наявності документів, що підтверджують зв’язок такого відрядження з господарською діяльністю роботодавця/сторони, що відряджає. Наприклад, документів, що засвідчують участь відрядженої особи в переговорах, конференціях або симпозіумах, інших заходах, які проводяться за тематикою, що збігається з господарською діяльністю роботодавця/сторони, що відряджає.

Крім того, як зазначили податківці у листі від 02.02.2017 р. № 1946/6/99-99-13-02-03-15, підставою для невключення суми добових до оподатковуваного доходу платника податку  у разі відрядження  його до країни, в’їзд на територію якої здійснюється за наявності візи, є, зокрема відмітка уповноваженої службової особи Державної прикордонної служби України у закордонному паспорті або документі, що його замінює.

За відсутності зазначених відповідних підтвердних документів, наказу або відміток уповноваженої службової особи Державної прикордонної служби України у паспорті або документі, що його замінює, сума добових включається до оподатковуваного доходу платника податку.

Водночас ДФС інформує, що Законом № 1797-VIII внесено зміни до пп. 170.9.1 ПКУ, а саме: слова „та відмітками уповноваженої службової особи Державної прикордонної служби України в закордонному паспорті або документі, що його замінює”  замінено словами „за наявності документальних доказів перебування особи у відрядженні (відміток прикордонних служб про перетин кордону, проїзних документів, рахунків на проживання та/або будь-яких інших документів, що підтверджують фактичне перебування особи у відрядженні)”.

 

Читати по темі:  Бухгалтерський облік операцій з придбання програмного забезпечення

Нагадуємо, що  діють такі граничні розміри добових:

Країна відрядження

Неоподаткований розмір добових витрат із розрахунку на кожен день відрядження

УкраїнаНе більше 320 грн1
ЗакордонНе більше 80 евро2

1 Не більше 0,1 мін. з/п на 1 січня звітного року. Мінімальна заробітна плата встановлена на 1 січня 2017 року і становить 3200 грн.

2 За кожен календарний день такого відрядження за офіційним обмінним курсом гривні до євро, установленим НБУ, в розрахунку за кожен такий день

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Наша розсилка

Опитування

Якою бухгалтерською програмою ви користуєтесь?

Випадкова цитата

Когда мне не хватало денег — я садился думать, а не бежал зарабатывать. Идея — самый дорогой товар на свете

Витрати на відрядження: наявність підтвердних документів обов’язкова.

Час читання: 4 min
0

Поділитися з другом