Головна » Бухгалтеру » Бухгалтерський облік » Витрати на відрядження: наявність підтвердних документів обов'язкова.
Бухгалтерський облік

Витрати на відрядження: наявність підтвердних документів обов'язкова.

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
Print Friendly, PDF & Email
ДФСУ у листі від 02.02.2017 р. № 1945/6/99-99-13-02-03-15 нагадує, що відповідно до пп. 165.1.11 ПКУ до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються, зокрема, кошти, отримані платником податку на відрядження або під звіт і розраховані згідно із п. 170.9 ПКУ. Згідно з пп. 170.9.1 ПКУ не є доходом платника податку – фізособи, яка перебуває у трудових відносинах із своїм роботодавцем або є членом керівних органів підприємств, установ, організацій, сума відшкодованих йому витрат на відрядження в межах фактичних витрат. При цьому зазначені в абзаці другому пп. 170.9.1 ПКУ витрати не є об’єктом оподаткування ПДФО лише за наявності підтвердних документів, що засвідчують вартість цих витрат. Крім того, будь-які витрати на відрядження не включаються до оподатковуваного доходу платника податку за наявності документів, що підтверджують зв’язок такого відрядження з господарською діяльністю роботодавця/сторони, що відряджає. Наприклад, документів, що засвідчують участь відрядженої особи в переговорах, конференціях або симпозіумах, інших заходах, які проводяться за тематикою, що збігається з господарською діяльністю роботодавця/сторони, що відряджає. Крім того, як зазначили податківці у листі від 02.02.2017 р. № 1946/6/99-99-13-02-03-15, підставою для невключення суми добових до оподатковуваного доходу платника податку  у разі відрядження  його до країни, в’їзд на територію якої здійснюється за наявності візи, є, зокрема відмітка уповноваженої службової особи Державної прикордонної служби України у закордонному паспорті або документі, що його замінює. За відсутності зазначених відповідних підтвердних документів, наказу або відміток уповноваженої службової особи Державної прикордонної служби України у паспорті або документі, що його замінює, сума добових включається до оподатковуваного доходу платника податку. Водночас ДФС інформує, що Законом № 1797-VIII внесено зміни до пп. 170.9.1 ПКУ, а саме: слова „та відмітками уповноваженої службової особи Державної прикордонної служби України в закордонному паспорті або документі, що його замінює”  замінено словами „за наявності документальних доказів перебування особи у відрядженні (відміток прикордонних служб про перетин кордону, проїзних документів, рахунків на проживання та/або будь-яких інших документів, що підтверджують фактичне перебування особи у відрядженні)”.  
Читати по темі:  Аванс на відрядження: основні моменти
Нагадуємо, що  діють такі граничні розміри добових:

Країна відрядження

 

Неоподаткований розмір добових витрат із розрахунку на кожен день відрядження

Україна Не більше 320 грн1
Закордон Не більше 80 евро2
1 Не більше 0,1 мін. з/п на 1 січня звітного року. Мінімальна заробітна плата встановлена на 1 січня 2017 року і становить 3200 грн. 2 За кожен календарний день такого відрядження за офіційним обмінним курсом гривні до євро, установленим НБУ, в розрахунку за кожен такий день
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Наша розсилка

Події

14
Дек
14:00 - 16:00

Тренинг "УЧЕТНАЯ ПОЛИТИКА 2018: необходимые изменения, выбор оптимальных вариантов" 14.12.17

Витрати на відрядження: наявність підтвердних документів обов'язкова.
21
Дек
09:30 - 14:30

Підсумковий бухгалтерський семінар "Теорія і практика головних подій 2017 року" 21.12.17

Конференц-зал бізнес-школи Українського католицького університету
21
Дек
10:00 - 12:00

Вебинар Бухгалтерский учет и уплата налогов: итоги 2017 года. И что нас ждет в 2018 г. 21.12.2017

Витрати на відрядження: наявність підтвердних документів обов'язкова.

Випадкова цитата

Единственной преградой к осуществлению наших планов на завтра могут быть наши сегодняшние сомнения

Витрати на відрядження: наявність підтвердних документів обов'язкова.

Час читання: 3 min
0

Поділитися з другом