Головна » Бухгалтеру » Бухгалтерський облік » Порядок застосування субрахунків 315 та 316 в бухгалтерському обліку
Бухгалтерський облік

Порядок застосування субрахунків 315 та 316 в бухгалтерському обліку

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

   Згідно п. 3 наказу Міністерства фінансів України «Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України з бухгалтерського обліку» від 18.06.2015р. № 573 (далі — Наказ № 573) наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування. Даний наказ було опубліковано в «Офіційному віснику України» 24.07.2015 року, тобто саме з цієї дати необхідно використовувати в обліку субрахунки 315 «Спеціальні рахунки в національній валюті» та 316 «Спеціальні рахунки в іноземній валюті».

Відповідно до Наказу № 573 субрахунок 315 «Спеціальні рахунки в національній валюті» призначений для обліку коштів на рахунку у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритому платнику податку в Казначействі, а також на інших спеціальних рахунках, відкритих у банку та/або органі Казначейства відповідно до законодавства, тощо.

Слід звернути увагу, що даний субрахунок призначений тільки для обліку грошових коштів, а не контролю реєстраційної суми ПДВ. Типові операції на ПДВ рахунку відображаються в регістрах бухгалтерського обліку наступними проведеннями:

Абзацом першим п. 2 постанови Правління Національного банку України «Про врегулювання ситуації на грошово-кредитному та валютному ринках України» від 03.06.2015р. № 354 (далі — Постанова № 354) встановлено вимогу щодо обов’язкового продажу на міжбанківському валютному ринку України надходжень в іноземній валюті із-за кордону на користь юридичних осіб, які не є уповноваженими банками, фізичних осіб — підприємців, іноземних представництв (крім офіційних представництв), на рахунки, відкриті в уповноважених банках для ведення спільної діяльності без створення юридичної особи, а також надходжень в іноземній валюті на рахунки резидентів, відкриті за межами України на підставі індивідуальних ліцензій Національного банку України.

 

Порядок применения субсчетов 315 и 316 Уповноважений банк зобов’язаний попередньо зараховувати надходження в іноземній валюті, на які згідно з абзацом першим п. 2 Постанови № 354 поширюється вимога щодо обов’язкового продажу, на окремий аналітичний рахунок балансового рахунку 2603 «Розподільчі рахунки суб’єктів господарювання» (далі — розподільчий рахунок). Виключно на наступний робочий день після дня зарахування таких надходжень на розподільчий рахунок уповноважений банк зобов’язаний без доручення клієнта здійснити обов’язковий продаж надходжень в іноземній валюті в розмірі 75 відсотків (абзаци другий, чотирнадцятий — сімнадцятий п. 2 Постанови № 354).

Відповідно до Наказу № 573 для обліку таких операцій План рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов’язань і господарських операцій підприємств і організацій доповнено субрахунком 316 «Спеціальні рахунки в іноземній валюті», який призначений для обліку коштів в іноземній валюті, що підлягають розподілу або додатковому попередньому контролю, у тому числі сум коштів в іноземній валюті, що підлягають обов’язковому продажу відповідно до законодавства.

Типові операції на субрахунку 316 «Спеціальні рахунки в іноземній валюті» відображаються в регістрах бухгалтерського обліку наступними проведеннями:

Облік операцій з продажу валюти, яка надійшла на розподільчий рахунок аналогічний обліку на операцій з продажу валюти субрахунку 312 «Поточні рахунки в іноземній валюті».

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Отправить ответ

Оставьте первый комментарий!

Notify of
avatar
wpDiscuz

Наша розсилка

Розшукуємо авторів

Випадкова цитата

Видение без действия — это мечта.
Действие без видения — это кошмар.

Порядок застосування субрахунків 315 та 316 в бухгалтерському обліку

Час читання: 5 min
0
Наша розсилка

Хочете отримувати оновлення нашого сайту на свою пошту?

Дякуємо за ваш вибір
Гарного вам дня :)

Поділитися з другом