Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства » Ініціативи законотворців » СФР – лише гілка у Національному бюро фінансової безпеки України, а не окремий орган!
Ініціативи законотворців

СФР – лише гілка у Національному бюро фінансової безпеки України, а не окремий орган!

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Про замінник Податкової міліції розмови та дебати ведуться вже 2 роки. Починаючи із 2016 року Уряд, ВРУ, Міністерства та відомства, різні комітети та компетентні органи, неодноразово та уповноважено анонсували час та місце набуття чинності, а також формування Служби фінансових розслідувань. Ми про це багато писали, тримаючи руку на пульсі. Адже так як потрапав і потрапає бізнес від податкової міліції та її(тепер вже) незаконних дій, в наші державі від імені та за дорученням держави, важко віднайти інший орган, котрий викликав би таку ж саму антипатію у бізнесу, як Податкова міліція.

Але, далі розмов діло не йде. Тепер ця історія набуває нового витку спіралі свого розвитку.

Н. Южаніна доволі однозначно та чітко висловила думку стосовно подальшої долі нового органу. І з’ясувалося, що СФР – це не окремий орган, а лишень гілка в структурі Національного бюро фінансової безпеки України.

Чому Національне бюро фінансової безпеки?

Орган, що реалізовуватиме повний цикл заходів із забезпечення фінансової безпеки, не може називатися Службою фінансових розслідувань. Таку заяву зробила Голова Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна.

За її словами, фінансові розслідування — це не окремий напрям, а безпосередньо зміст правоохоронної діяльності всієї системи правоохоронних органів.

«Суть фінансових розслідувань полягає у фіксації фінансового сліду у вигляді фінансової інформації, котрий наявний в складі всіх корисливих злочинів – грабежах, розбої, шахрайстві та навіть замовному вбивстві. Всі ці правопорушення належать до підслідності різних правоохоронних органів України. Навіть легалізація незаконно отриманих прибутків від наркоторгівлі є об’єктом фінансового розслідування, проведення якого належить до компетенції Національної поліції», – роз’яснила Голова Комітету.

Відтак, виходячи з назви, Служба фінансових розслідувань має долучатися до безлічі розслідувань інших правоохоронних органів в частині виявлення та фіксації фінансової складової злочинної діяльності, а не розслідувати кримінальні правопорушення в сфері публічних фінансів та інші незаконні дії, спрямовані проти фінансових інтересів України.

Н.Южаніна переконана, єдиний незалежний орган з протидії економічним злочинам повинен мати назву, що в повній мірі відображатиме зміст його роботи.

«Національне бюро фінансової безпеки України – саме той орган, назва якого яскраво ілюструє мету його створення, що покладена в основу його роботи. Елементами цієї роботи є не лише постійний моніторинг стану, проблем та перспектив фінансової безпеки держави, а й визначення потенційних загроз в тій чи іншій сфері, а також наявних і необхідних ресурсів для їх нейтралізації. Проводитиме НБФБ і фінансові розслідування – це невід’ємний, проте не основний інструмент роботи такого органу», – підкреслила вона.

Думку Голови Комітету поділяють і представники міжнародної спільноти.

Зокрема міжнародний експерт у сфері протидії відмиванню грошей і шахрайству Європейської Комісії Ігоріс Кржечковскіс нещодавно наголосив, що Національне бюро фінансової безпеки – правильна назва органу, в роботі якого фінансові розслідування є важливим елементом, але не основним.

«Фінансові розслідування – це лише один з інструментів боротьби з організованою злочинністю, який повинні використовувати всі. Саме тому не може бути закону «Про Службу фінансових розслідувань» як і закону «Про Службу оперативної діяльності» або «Про Службу процесуальних заходів», – акцентував він.

Прес-служба Голови Комітету з питань податкової та митної політики


Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

X