Головна » Чи має ФОП на загальній системі оподаткування включати до складу витрат амортизацію

Чи має ФОП на загальній системі оподаткування включати до складу витрат амортизацію

You are here:
< Назад

З 1 січня 2017 року, підприємці на загальній системі оподаткування мають право (за власним бажанням) включати до складу витрат, пов’язаних з провадженням їх господарської діяльності, амортизаційні відрахування з відповідним веденням окремого обліку таких витрат.

Амортизації підлягають: витрати на придбання основних засобів та нематеріальних активів, витрати на самостійне виготовлення основних засобів.

Основні засоби – це матеріальні активи, що призначаються для використання у господарській діяльності платника податку, вартість яких перевищує 6 тис. грн.. і поступово зменшується у зв’язку з фізичним або моральним зносом та очікуваний строк корисного використання (експлуатації) яких з дати введення в експлуатацію становить понад один рік (або операційний цикл, якщо він довший за рік).

Амортизація нараховується на об’єкти основних засобів та нематеріальних активів, витрати на придбання чи самостійне виготовлення яких підтверджені документально.

Облік вартості, яка амортизується, ведеться за кожним об’єктом.

Амортизація нараховується на об’єкти основних фондів та нематеріальних активів, які безпосередньо використовуються платником в господарській діяльності з метою отримання доходу.

Не підлягають амортизації земельні ділянки; об’єкти житлової нерухомості; легкові та вантажні автомобілі.

 

Нарахування амортизації починається з місяця, наступного за місяцем, у якому об’єкт основних засобів став придатним для корисного використання.

Розрахунок амортизації основних засобів та нематеріальних активів здійснюється із застосуванням прямолінійного методу нарахування амортизації, за яким річна сума амортизації визначається діленням первісної вартості об’єкта основних засобів та нематеріальних активів, яка амортизується, на строк корисного використання об’єкта основних засобів та нематеріальних активів.

Амортизація нараховується протягом строку корисного використання (експлуатації) об’єкта основних засобів та нематеріальних активів, самостійно установленого фізичною особою, але не менше мінімально допустимого строку корисного використання:

 • група 1 – капітальні витрати на поліпшення земель, не пов’язані з будівництвом – 15 років;
 • група 2 – будівлі, споруди, передавальні пристрої – 10 років;
 • група 3 – машини, обладнання, тварини, багаторічні – 5 років;
 • група 4 – нематеріальні активи – відповідно до правовстановлюючого документа, але не менш як два роки.

Отже, підприємець на загальній системі оподаткування, починаючи з 01.01.2017 має право (за власним бажанням) включати до складу витрат, пов’язаних з провадженням його господарської діяльності, щомісячні амортизаційні відрахування з вартості придбаних після 01.01.2017 основних засобів та нематеріальних активів або самостійно виготовлених основних засобів при наявності підтверджуючих на здійснення таких витрат документів.

Зазначена норма передбачана пп.14.1.138 ст.14, пп.177.7.6-177.4.9. ст.177 Податкового кодексу України

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

1 Comment

Клікніть, щоб прокоментувати

семь − три =

 • Now that you find out about video editing and also
  the things you need you are ready to start out the
  journey of amateur filmmaker to professional director.
  ” It was President Theodore Roosevelt who had given it the name of White House in 1901. The first lesson you should learn with your online course is how to read chord charts.

Inline
Inline

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: