Головна » Який порядок повернення помилково зарахованих коштів на рахунок платника єдиного податку

Який порядок повернення помилково зарахованих коштів на рахунок платника єдиного податку

You are here:
< Назад

Зарахування грошей не на той розрахунковий рахунок може статися через помилку банку або платника, який переплутав реквізити одержувача (п. 1.4 Інструкції № 22).

Підприємець, отримавши гроші на рахунок без підстав, зобов’язаний їх повернути (ст. 400 ЦКУ). Якщо не зробити цього добровільно, платник таких коштів може повернути їх через суд (ст. 526 ЦКУ) і зажадати компенсацію.

При помилковому зарахуванні грошей з вини банку він зобов’язаний повідомити одержувача про такий переказ і необхідність повернути гроші. Повернення треба провести протягом трьох робочих днів від дати отримання повідомлення банку (п. 2.36 Інструкції № 22).

Якщо не повернути гроші в триденний строк, банк має право вимагати, крім суми помилкового переказу, сплатити ще й пеню в розмірі 0,1% цієї суми за кожен день прострочення повернення починаючи з дати, коли гроші були зараховані на рахунок, до дня повернення включно. Пеня не може перевищувати 10% суми помилкового зарахування (пп. 32.3.1 ЗУ «Про платіжні системи»).

Виявивши помилкове зарахування самостійно за банківською випискою, ФОП може повернути гроші, повідомивши про це банк. І важливо, щоб таке повернення було оформлено документально. Підставою для повернення може слугувати, наприклад, лист від платника коштів із проханням повернути платіж або письмове пояснення від банку.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Додати коментар

Клікніть, щоб прокоментувати

четырнадцать − семь =

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: