Головна » Хто не отримує податкового номера (хто може відмовитися від ІПН)

Як ми можемо допомогти?

Хто не отримує податкового номера (хто може відмовитися від ІПН)

You are here:
< Назад
Print Friendly, PDF & Email

Українці можуть відмовитися від РНОКПП через релігійні переконання. Облік таких громадян ведеться в окремому реєстрі Державного реєстру фізосіб — платників податків за прізвищем, ім’ям, по батькові та серією, номером паспорта.

Перший крок. Ви подаєте до податкової повідомлення за формою № 1П (додаток 8 до Положення про реєстрацію фізосіб). Також потрібно пред’явити паспорт. А якщо змінювали ПІБ — ще й відповідне свідоцтво: про народження, про шлюб, розірвання або про зміну імені.

Податкова перевірить, чи не реєструвалися ви раніше. І протягом 5 робочих днів повідомить, чи можна внести позначку в паспорт і поставити вас на облік за ПІБ і паспортом.

Другий крок. Ви знову приходите до податкової з паспортом. Вам ставлять штамп з інформацією про те, що ви маєте право здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта.

Якщо раніше ви отримали податковий номер, але після змінили переконання і внесли до паспорту відповідну позначку, ваш РНОКПП закривають датою внесення відмітки до паспорта.

І навпаки — якщо в паспорті стоїть позначка про відмову від податкового номера, але ви схотіли його отримати, треба подати до податкової заповнену облікову картку і заяву в довільній формі з проханням анулювати позначку в паспорті. Вам присвоять податковий номер. Позначку в паспорті перекреслюють, проштамповують словом «Анульовано», а представник податкової ставить підпис, дату і печатку.

Tags: