Головна » Чи можна виплачувать дивіденди за попередні роки?

Чи можна виплачувать дивіденди за попередні роки?

You are here:
< Назад

Так, можна. «Строків давності» для розподілу прибутку немає. Можна виплачувати дивіденди за будь-який період. Головне, щоб у цьому періоді (за який виплачуються дивіденди) був прибуток. Єдине, треба врахувати такі моменти:

1. У протоколі (рішенні загальних зборів учасників) треба зафіксувати розподіл прибутку в розрізі кожного року окремо:

1. «Розподілити чистий прибуток, отриманий Товариством за результатами діяльності у 2020 році, таким чином:…»

2. «Розподілити чистий прибуток, отриманий Товариством за результатами діяльності у 2019 році, таким чином:…».

2. Треба пам’ятати про те, що оподаткування дивідендів здійснюється за правилами, діючими на момент їх нарахування (п.п. 170.5.4 ПКУ). При цьому не мають жодного значення такі чинники:

— на якій системі оподаткування емітент був у тому періоді, за який такі дивіденди нараховуються, та

— коли нараховані дивіденди фактично виплачуватимуться.

Якщо дивіденди нараховуються у 2021 році за результатами роботи за 2020 — 2015 роки, то застосовуємо до них правила оподаткування, які діють у 2021 році

Метки:
X