Головна » Хто та в разі здійснення яких операцій зобов’язаний у своїй роботі застосовувати РРО

Хто та в разі здійснення яких операцій зобов’язаний у своїй роботі застосовувати РРО

You are here:
  • База знань
  • Каса та РРО
  • Хто та в разі здійснення яких операцій зобов'язаний у своїй роботі застосовувати РРО
< Назад

Коло суб’єктів господарювання, які повинні використовувати у своїй діяльності РРО, визначено ст. 3 Закону про РРО. Так, до цього переліку входять суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу.

Виходячи із ст. 2 Закону про РРО розрахункова операція – це

1) приймання від покупця за місцем реалізації товарів (послуг):

• готівкових коштів;

• платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо;

2) видача покупцеві за повернутий ним товар (ненадану йому послугу):

• готівкових коштів;

• розрахункового документа про безготівкове перерахування коштів у банк покупця (у разі використання банківської платіжної картки).

Таким чином, необхідність застосування РРО визначається дотриманням наведених нижче умов.

1. РРО використовується як під час готівкових розрахунків, так і під час розрахунків у безготівковій формі – із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо.

При здійсненні розрахунків у безготівковій формі через установи банку РРО застосовувати не потрібно (запитання-відповідь із розділу 109.03 ресурсу База податкових знань (“ЗІР”)).

Якщо не визначено місце розрахунків при наданні інформаційно-консультаційних послуг, отриманні комп’ютерних та інших програм, то при безготівковій оплаті навіть платіжними картками РРО не застосовується.*

2. Застосовувати РРО потрібно лише в разі здійснення операцій із продажу товарів чи надання послуг, а також операцій із приймання готівки для подальшого її переказу.

3. Використання РРО обмежено сферами торгівлі, громадського харчування та послуг.

Інтернет-магазини також входять до переліку суб’єктів, які зобов’язані використовувати РРО.

До того ж застосовувати РРО зобов’язані ФОП – платники єдиного податку 2 та 3 груп, обсяг доходу яких протягом календарного року перевищує 1 млн грн.

Зверніть увагу

З початком 2017 року сферу застосування РРО доповнено операціями з реалізації технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту.

Правило щодо застосування РРО при реалізації технічно складних побутових товарів стосується всіх суб’єктів господарювання, у тому числі підприємців – платників єдиного податку (незалежно від групи, на якій вони перебувають), продавців на ринках, реалізаторів власної продукції та продавців друкованої продукції.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Tags:

Додати коментар

Клікніть, щоб прокоментувати

4 × 5 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: