Головна » Чи передбачена відповідальність за порушення граничних термінів реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН, у зв’язку з технічними проблемами на сервері ДФС?

Чи передбачена відповідальність за порушення граничних термінів реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН, у зв’язку з технічними проблемами на сервері ДФС?

You are here:
  • База знань
  • Податки
  • ПДВ
  • Чи передбачена відповідальність за порушення граничних термінів реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН, у зв’язку з технічними проблемами на сервері ДФС?
< Назад

Податківці в “ЗІР” (підкатегорія 101.27) нагадують, що подання електронних документів засобами телекомунікаційного зв’язку до контролюючих органів здійснюється відповідно до вимог ПКУ з урахуванням Законів «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронний цифровий підпис».

Реєстрація податкових накладних/розрахунків коригування у ЄРПН здійснюється відповідно до вимог ПКУ та Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабміну від 29.12.2010 р. №1246.

Податкова накладна/розрахунок коригування приймаються до ЄРПН у разі дотримання вимог, установлених п. 192.1 ПКУ та пп. 200-1.3, 200-.1.9  та пп. 201.1, 201.10 і 201.16 ПКУ, а також з урахуванням Законів №851 та 852, Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого наказом Мінфіну від 06.06.2017 р. №557.

За результатами перевірок, визначених п. 12 Порядку № 1246, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування.

Підтвердженням платнику податку про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до ЄРПН є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.

 

Відповідно до п. 3 Порядку №1246 операційний день триває з 0 до 23-ї години. Граничні строки реєстрації податкових накладних в ЄРПН визначені п. 201.10 ПКУ. Несвоєчасна реєстрація накладних в ЄРПН є підставою для застосування штрафів, передбачених п. 120 -1.1 ПКУ.

При цьому відповідно до ст. 617 ЦКУ особа, яка порушила зобов’язання, звільняється від відповідальності за порушення зобов’язання, якщо вона доведе, що це порушення сталося внаслідок випадку або непереборної сили.

Засвідчити форс-мажорні обставини (обставини непереборної сили), перелік яких визначено п. 2 ст. 14-1 Закону «Про торгово-промислові палати в Україні»  має торгово-промислова палата України.

Водночас, для надання конкретної відповіді з порушеного питання пропонуємо звертатись з детальним описом ситуації та наданням копій документів до контролюючих органів ДФС з запитом на отримання податкової консультації відповідно до ст. 52 ПКУ.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Додати коментар

Клікніть, щоб прокоментувати

пять × три =

Inline
Inline

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: